Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Banca pentru strâns euro

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 20.05.2013
Corect, 1%/an. Poate un moderator corecteaza postul meu :)

#56
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008

View Postunknown_35, on 12 aprilie 2019 - 18:18, said:

Eu ii tin in planul de acumulare. Dobanda 1%/luna + 0.25 % bonificatie ca are planul peste 4 ani. Asta pt Euro. Si la RON tot acolo ii tin. Si prefer Intesa chiar daca platesc 4.5 ron/luna comisioane, pt ca dobanda primita pe planurile de acumulare le acopera. 0.01% dobanda la 6 luni la Euro e bataie de joc. In fine, fiecare isi face planurile cum considera mai bine Posted Image
Cum functioneaza acest plan de acumulare ? Poti depune in fiecare luna o suma variabila ? Sau aceasta o stabilesti de la inceput ? Daca retragi EUR din planul de acumulare de la Intesa, mai beneficiezi de comision 0 la retragere numerar de la caserie, cum este la retragerea din depozitele ajunse la scadenta ?

#57
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 20.05.2013
Suma o stabilesti la inceput. Poate fi modificata la sediul bancii. Poti seta o suma mai mare, si daca intr-o luna nu poti depune atat poti "transfera" din planul de acumulare in contul curent cu o zi inante de data alimentarii.

Pt retragerea din planul de acumulare ai comision diferit - 0.2% din suma minim un euro. Comisionul de retragere din cont e standard 0.6% sau 0.3% pt pachetul Lider.

#58
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008
Merci. Sunt putine detalii pe site la Intesa despre acest plan de acumulare. Modificarea sumei economisite se poate face si din Internet Banking-ul lor ? Daca desfiintezi planul de acumulare mai repede de 1 an se percep comisioane suplimentare ?

#59
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 20.05.2013
Poti crea planul de acumulare din IB, dar nu poti modifica suma cu care alimentezi. Pt asta trebuie sa mergi in sucursala. Nu sunt comisioane pt inchidere ( nu am gasit nicaieri), eu nu am inchis planurile in lei si in euro si le am de peste 5 ani. Cand le-am deschi eu suma minima era de 40 ron si 10 euro, asa ca nu e o mare pierdere sa le tin deschise.

Poti retrage oricand din planul de acumulare fara nici un comision, din internet banking pt RON. Pt Euro e mai convenabil sa retragi de la casierie direct din planul de acumulare fara sa transferi in contul curent.

Poti suna in sucursala sau la relatii cu clientii, eu am reusit sa vorbesc cu ei inclusiv pe email.

#60
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View PostDavid900, on 15 martie 2019 - 10:53, said:

Bună ziua.

Vreau sa îmi deschid un cont în euro în care sa depun lunar euro.
Ma interesează sa aibă comision cât mai mic de administrare, de retragere numerar sau de transfer în cont la alta banca.

Sugestii?

Alpha Bank - 8 lei / luna - ai inclus cont euro, cont lei, internet banking, posibilitatea de a cumpara euro folosind internet banking la un curs bun, 0 lei la retragerea sumelor+dobanzilor rezultate din depozit in maxim 3 zile de la scadenta

#61
galsven

galsven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 11.12.2007
Se pare că de luni vor intra plățile instant la CEC și BT, până la 50000 lei.

#62
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012
Intensa saupaulo poti face plan de acumulare 1% dobândă
3 lei pe luna daca ai cont lider si depui minim 300 lei sau echivalent in euro
iar comision de retragere 0.3% pe care îl poți evita daca sti cu o lună înainte ca ai nevoie de bani faci un depozit pe o lună și la scadență ai voie sa ii scoti fara comision(trebuie sa anunți cu 1 2 zile inainte pentru sume mari).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate