Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Deci, se închide cercul ? 😂

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 10.08.2005

View Postcrisstonne, on 14 martie 2019 - 23:01, said:

Avem un pamflet.
După ce îl lecturezi, îți dai seama că este ca în bancul ăla: ,,bă, hai să ne organizăm, că am luat-o sus de nu mai pot ".
[...]
Ce valoare are ##e în acest context ?

de mintit nu minte! putea s-o spuna mai cu perdea ? NU!
##ia este o provocare,
ne-o dam unii altora, si cand o, primim o prim in grup
cu cat mai multa cu atat mai lipsita de valoare, exact ca banul

[ https://player.vimeo.com/video/13886488 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Spoiler

Edited by MarianG, 16 March 2019 - 09:18.


#56
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postcrisstonne, on 16 martie 2019 - 01:43, said:

De fapt, este înfiorător, să crezi că este înfiorător, dacă lumea este diversă.
Nu, nu este înfiorător,  lumea este diversă, punct.
Este înfiorător cînd vezi clanuri, clici, găști (alea în care auzi: ,,ai văzut dragă, Ioneasca și-a luat pantofi de lac, ce coțohîrlă... "), cînd găștile alea nu se pot opri din învîrtitul în jurul cozii.

În condițiile în care, pantofii de lac sînt la vînzare, sînt la modă, stau bine în picioarele lui Ioneasca.

Certitudini există, vezi legea entropiei.

De contat, contează totul, la centimă, la sutime, o să afli asta cîndva, o să aflăm toți.

Daca ajungi sa te crezi diferit, oricum ai da-o, nu cred ca e in regula Posted Image)...

Cerittudini, nu cred ca exista....exista riscuri calculate

Poate totul conteaza, dar daca totul conteaza, isi cam pierde semnificatia....eu tot cred ca egoismul e solutia:)...

View PostAngela456, on 16 martie 2019 - 08:46, said:

Ești tu sigur că e sută la sută valabil pentru toată lumea , așa fara plus sau minus? Eu in locul tau as revizui puțin��. Daca ar fi așa cum spui tu , pai ar face fiecare ce dorește invocând scopul scuza mijloacele și atunci chiar că s ar duce umanitatea pe apa sâmbetei.��

Jimi, scumpule, e omenesc, nu uman .

Degenerarea societății apare din acest mod de gândire, fac orice e corect pentru mine fără să conteze ce efecte produce asupra celorlalți. Mie sa mi fie bine.

La prima parte -  oamenii fac ce cred ca e bine pentru ei...si nu cauta neaparat o scuza in acel moment...scuza poate sa vina mai tarziu Posted Image...si chiar daca faci alegerea corecta din punct de vedere moral,  vei regreta Posted Image- ai de pierdut, cand ai de pierdut,nu vrei sa pierzi...cand ai de castigat, atunci intervine dilema morala :) stii de ce? pentru ca iti permiti sa nu castigi...  )

Toata lumea judeca...si nu e neaparat un lucru rau, eu nu-l consider un lucru rau Posted Image... consider ca e uman. E ca religia, e uman sa crezi in ceva mai mare ca tine, nu cred ca exista vreun trib, civilizatie pe acest pamant, care sa nu creada intr-o zeitate.

Edited by jimi91, 16 March 2019 - 11:10.


#57
Angela456

Angela456

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,998
  • Înscris: 23.07.2018
Jimi, nu o întoarce ca la Ploiesti 😁. Ce am spus eu nu are nicio legătură cu religia, ci tine strict de conștiința fiecăruia, daca o are😀. E simplu că buna ziua. Că nu suntem niciunul perfecți e adevărat, dar poți alege intre a fi sau a nu fi un ticălos, nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate