Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Samsung S8 in 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Dacă vrei sa simți lag-ul de Android OS, alege Samsung Galaxy S8. Ca posesor de iPhone 6S, îți recomand acest model in varianta de minim 32 GB, care este ieftin acum și la care o sa primesti update de OS regulat încă cel puțin 2 sau 3 ani. La Galaxy S8 o sa mai primesti update de OS cel mult anul asta, după care o sa-l trântești de toți pereții, ca toate smartphone-utile cu Android OS care nu mai primesc oficial update de OS, și se mișcă ca naiba. Spun astea din propria mea experiență!

#20
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Si ce te faci daca omul isi doreste si un display bun,o incarcare wireless,o incarcare rapida,ip68,aod,cat16 etc...?

#21
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Galaxy S8 e bun da' io nu stiu daca merita fata de poco f1.

#22
David900

David900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.03.2019

View Postsilviu03, on 01 aprilie 2019 - 13:11, said:

Si ce te faci daca omul isi doreste si un display bun,o incarcare wireless,o incarcare rapida,ip68,aod,cat16 etc...?
Ai uitat sa spui de burn in și încărcare wireless care când merge când nu merge...

PS. Și eu și soția avem s8 luate de noi, asa ca știu ce vorbesc.

#23
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pai se rwzolva in 60 de minute la service, nu?

#24
David900

David900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.03.2019

View Postsilviu03, on 01 aprilie 2019 - 19:43, said:

Pai se rwzolva in 60 de minute la service, nu?
Pe bani.

#25
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Daca le iei noi dar fara factura de pe olx iti asumi,daca le luai din magazin se rezolva in baza garantiei,nu?s8 abia a facut 2 ani de la aparitie,banuiesc ca n ai patit o fix dupa iesirea din garantie,nu?
Daca le ai luat pe firma ghinion.

Edited by silviu03, 01 April 2019 - 22:37.


#26
David900

David900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 06.03.2019
Sigur își ia s8 nou în 2019...

#27
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Sincer întrebarea asta mi-o pun și eu. Cred că prin vara îmi voi schimba telefonul și as vrea ceva care sa fie max. 2000 de lei. Defapt as prefera 1600-1700. Dar dacă e ceva pe care îmi pica pata, dau și 2000. Mă gândesc la S8 sau P20.
Și cel mai tare mi-e teama de bateria că ar tine mai puțin. Adică dacă nu rezista o zi macar la stilul meu(cum rezista actualul telefon), pentru mine e o investitie proasta. Mă rog, mai vreau și niste camere mai bune, un ecran mai bun... Chestii de-astea.

#28
alina_mihoc

alina_mihoc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.03.2019

View Post-Bonux-, on 14 martie 2019 - 19:11, said:

Salut,

Dupa 4 ani de folosire, vreau sa imi schimb vechiul iPhone 6 cu o camera video pentru copiat alternativa pe Android cat de cat ieftin.

Vad pe OLX S8uri pe la ~1400 sigilate si cu garantie 12 luni la Samsung

S-ar merita banii pe el, sau e risipa in momentul actual?

Eu am un Xiaomi Mi A1 de vreo doi ani si toate bune si frumoase. In bugetul tau ti-as recomanda sa mergi pe Mi A2 Lite sau sa mai suplimentezi un pic si sa urci la Pocophone F1. Si Meizu sunt ok, dar astia mai mici gen Umi nu m-as arunca la ei pentru ca nu stii cum o sa stea cu update-urile de soft. Eu am luat Mi A1 cu Android 7.1.1 pe el si am primit 8 cand au promis, 9 chiar mai devreme de cit era asteptat.

Daca vrei sa dai o tona de bani pe Samsung care tot in China este fabricat, fa-o! Esti liber. La noi e fita telefonul, nu un instrument. Daca Xiaomi, de exemplu nu si-a facut loc pe piata noastra, asta nu inseamna ca nu e bun.

#29
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Ce legatura are faptul ca Samsung e facut in china cu orice?
Pe principiul asta, iau cel mai ieftin lucru posibil, ca toate sunt produse de chinezi, nu?

Si Volkswagen au fabrica in Mexic. Asta inseamna ca masinile volkswagen sunt de aceeasi calitate cu cele produse de firme mexicane de masini?

Edited by Paranoir, 05 April 2019 - 23:26.


#30
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Off topic: eu am avut vw făcut în Mexic. Nu mai vreau. :)

#31
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

View Postsenzanome, on 01 aprilie 2019 - 01:05, said:

Salut! Dacă vrei sa simți lag-ul de Android OS, alege Samsung Galaxy S8. Ca posesor de iPhone 6S, îți recomand acest model in varianta de minim 32 GB, care este ieftin acum și la care o sa primesti update de OS regulat încă cel puțin 2 sau 3 ani. La Galaxy S8 o sa mai primesti update de OS cel mult anul asta, după care o sa-l trântești de toți pereții, ca toate smartphone-utile cu Android OS care nu mai primesc oficial update de OS, și se mișcă ca naiba. Spun astea din propria mea experiență!

Am S8 din noiembrie 2018, merge foarte bine și la ora actuală cu Android Pie la bord. Înainte am avut S6 timp de 3 ani, la fel nu am simtit lag-ul.
Recomanzi un telefon care e mai slab din aproape toate punctele de vedere. Nu va inteleg.

Edited by gykanes, 06 April 2019 - 10:54.


#32
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Si eu am trecut de la iphone 6 la S8. Grea trecere si proasta alegere. E normal, am avut doar IOS si greu m-am obisnuit cu Android. Telefonul in sine este unul bun cu multe dotari insa sticla ecranului e sensibila rau. Din pacate mi-a cazut o moneda de 50 de bani pe el si s-a crapat in zona de sus. Da, da stiu.. trebuia sa-i pui folie ! Fix cand am dat folia jos s-a intamplat minunea.

Lag are! Cel putin cand intru in aplicatia messenger, imi incarca toate conversatiile deodata. E tare enervant. In rest, e ok! La anul cred ca trec inapoi pe iPhone

#33
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Asta cu lagul nu prea mai tine. Sincer. Eu am de un an și jumătate o "petarda de P10Lite care merge ca in prima zi. Și fara lag. E un telefon slab ca și configurație. Dar dpdv tehnic merge bine.
Mă gândesc și eu la un S8. Nu as putea sa trec pe un ecran mai mic.

Edited by LauCalin, 06 April 2019 - 13:24.


#34
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Si ce ai luat, pana la urma?

#35
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View PostLauCalin, on 06 aprilie 2019 - 13:23, said:

Asta cu lagul nu prea mai tine. Sincer. Eu am de un an și jumătate o "petarda de P10Lite care merge ca in prima zi. Și fara lag. E un telefon slab ca și configurație. Dar dpdv tehnic merge bine.
Mă gândesc și eu la un S8. Nu as putea sa trec pe un ecran mai mic.
Chestia cu lag-ul la smartphone-urile cu OS Android apare in special, după ce acestea nu mai primesc oficial niciun update de OS. Vorbesc din propria experienta, care am avut smartphone flagship de la Motorola și smartphone midrange de la Sony. PS Un prieten de-al meu a renunțat recent la un Samsung Galaxy S8 + și a trecut la un iPhone XS MAX, din cauza lag-ului.

#36
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Care este !
Dar daca ar fi trecut de la iphone 7 plus la S10 plus nu tot cam pe acolo ar fost schimbarea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate