Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Digi (RCS–RDS) cumpara AKTA

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
715 replies to this topic

#55
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
In Scornicesti ai fibra digi la ce mai trebuie akta.

#56
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View Postmariusr1976, on 09 aprilie 2019 - 06:37, said:

In Scornicesti ai fibra digi la ce mai trebuie akta.


in scornicesti ai fibra digi pana la fosta scoala muzeu , dupa pod imediat la case nu mai ai fibra optica ,akta a intrat pe acolo cu fibra dar nu a dat drumu din lipsa de echipamente .

#57
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Sau abonati.

#58
greby

greby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.04.2006
La Valcea umbla vorba ca vor sa cableze tot judetul pana la sfarsitul anului. Trebuie mai intai sa faca acoperire mai mare la mobil si apoi urmeaza cablu si internet ...insa sunt doar zvonuri! Referitor la RcS ,cred ca nu vor proceda ca la Dragasani , sa intre in oras cu preturi de 3 ori mai mici si sa sparga monopolul akta....Cred ca acum akta este obligata sa vanda la pretul impus de rcs altfel da faliment. Din ce am inteles tehnologia rcs este diferita de akta(rcs foloseste un manunchi mai mare de fibre optice pe cand akta ara una si buna) si de aici si instalarea propriei fibrei optice a rcs .Timpul va spune totul

#59
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Noile tehnologii implementate cu intarziere au pus si Telekom pe butuci, dar Akta.

#60
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Pe ăștia preturile ii pun pe butuci. RDS lipsește cu desăvârșire in judetul meu dar preturile practicate de ceilalți nu incanta pe nimeni la abonare.


#61
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004

View Postgreby, on 14 aprilie 2019 - 00:21, said:

La Valcea umbla vorba ca vor sa cableze tot judetul pana la sfarsitul anului. Trebuie mai intai sa faca acoperire mai mare la mobil si apoi urmeaza cablu si internet ...insa sunt doar zvonuri!
Nu sunt chiar zvonuri.Au depus la multe primării din județ cereri pentru aprobarea lucrărilor pentru fibră;ori vor sa-i stânga cu ușa pe cei de la Akta sa vândă la ce pret vor ei,sau poate chiar asta au în gând.
Cu extinderea Digi Mobil s-au mișcat excelent in ultimele doua luni in Vâlcea.

Edited by clader, 19 April 2019 - 17:14.


#62
greby

greby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.04.2006

View Postclader, on 19 aprilie 2019 - 17:13, said:

Nu sunt chiar zvonuri.Au depus la multe primării din județ cereri pentru aprobarea lucrărilor pentru fibră;ori vor sa-i stânga cu ușa pe cei de la Akta sa vândă la ce pret vor ei,sau poate chiar asta au în gând.
Cu extinderea Digi Mobil s-au mișcat excelent in ultimele doua luni in Vâlcea.
La Brezoi, am inteles ca deja vin plicurile prin posta de la digi...deci au cumparat si probabil vor avansa pana la Voineasa. Daca cineva stie mai multe detalii despre toata zona de nord il rog sa posteze.

#63
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Primaria din Cernisoara-Valcea le-a acordat toate avizele de care aveau nevoie pentru instalarea retelei fibrei.Pot sa-i stranga cu usa pe cei de la Akta acum. :)

#64
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Sa ii stranga ? In ce sens? Sa vanda akta doar ca au luat avizele pentru a cabla o comuna ?


#65
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Sunt sigur ca nu numai in comuna respectiva au luat avize.Asta am aflat eu de la primarie.Au cerut autorizatii pentru foarte multe zone  din Valcea.
Akta daca nu vinde si RDS baga fibra ramane fara 99% din abonati,asa ca cea mai buna idee pentru ei e sa vanda.

Edited by clader, 24 May 2019 - 12:43.


#66
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Mda, și după ce dispare akta vor fi un fel de Digi energie.
Acum cam toți nu știu cum să o șteargă de la ei.

#67
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Ma rog...fiecare cu opinia lui.Eu nu am nicio problema cu serviciile lor,in schimb de akta vreau sa scap cat de repede pot.Ce treaba are energia cu NET si TV??
Sunt masochist sa dau 90 lei pe 2 servicii de kkt care imi pica nonstop?

#68
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Ai să vezi după ce va dispare concurenta,iar cu Digi energie ....vezi pe topic.

Cat despre akta....ai dreptate ,am in localitate ,dar nu se abonează nimeni.

Edited by mariusr1976, 24 May 2019 - 15:39.


#69
greby

greby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.04.2006
Bizar Telecom, KTV si Naim au fost preluate de Digi
Furnizorii de servicii de telecomunicatii Bizar Telecom, KTV si Naim au fost preluati de catre Digi urmand ca abonatii celor trei retele sa fie migrati in reteaua Digi.
In urma preluarii celor trei retele, Bizar Telecom, KTV si Naim, abonatii acestor retele vor trebui sa semneze un contract cu Digi iar ulterior se va face trecerea pe reteaua celor de la RCS – RDS (Digi).


KTV ofera servicii de internet si televiziune prin cablu in judetul Valcea, mai exact in sate din comunele Brezoi, Perisani si Danicei. KTV a fost infiintata in 2004 iar in momentul de fata site-ul companiei, ktvnet.ro, nu mai este functional.
Bizar Telecom, KTV si Naim au fost preluate de Digi


Bizar Telecom este un operator important pentru judetul Salaj infiintat tot in 2004, asemeni KTV, ofera servicii de televiziune si internet in Zalau si Jibou iar numarul abonatilor este de aproximativ 3000.
Naim este un operator local care ofera servicii de televiziune si internet in cateva localitati din judetul Arad, numarul abonatilor este redus si nu ar trebui sa intervina probleme in preluarea contractelor de catre Digi.
Printre aceste localitati sunt si Pecica si Nadlac, localitati in care Digi are deja un numar considerabil de abonati. Atat abonatii KTV cat si Bizar Telecom vor fi contactati de agentii de teren Digi in vederea schimbarii contractului. Trecerea pe noua infrastructura poate dura avand in vedere numarul abonatilor, in special in privinta abonatilor Bizar Telecom.
Bizar Telecom, KTV si Naim au fost preluate de Digi
Reamintim ca recent Digi a cumparat o parte semnificativa din clientii unei alte retele din cateva judete din tara, precum Covasna, Arges, Dolj, Timis, Hunedoara, Sibiu, Maramures, Brasov, Satu Mare prin intermediul companiei ATTP Telecommunications. Digi a achizitionat recent mai multi operatori mici de telecomunicatii si un numar considerabil de abonati prin intermediul ATTP Telecommunications. De asemenea, exista zvonuri ca o parte din clientii Telekom ar urma sa fie preluati de catre Digi, in urma plecarii Telekom din Romania.
Sursa: media-max.ro

#70
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
https://m.zfcorporat...l-euro-17116556

#71
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Adică acum Orange va lua akta?


#72
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Ăia duc lipsă de articole. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate