Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Whiskey Cavalier 2019

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 01.05.2009
FBI vs. CIA. Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQCoXOKZJiE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Nu chiar.
Doar in primul episod. Pe urma se formeaza un grup de actiune FBI+CIA+NSA.

Primul episod a fost chiar bun. Un pic cam alert, dar hazliu - gen soarecele si pisica.
Al doilea deja a fost mai slab - actiuen a fost dar...

E pe Digi.

#3
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 01.05.2009
Le-am vazut pe amandoua, al doilea un pic mai slab dar tot pe "caterinca" axat, asta imi place ca nu se ia in serios.
Si pana la urma, cred eu, tot un ea vs. el este/o sa fie....si-o sa indragosteasca, etc. Dar asta mai incolo, trebuie sa tina cat mai multe sezoane suspansul dpdv al realizatorilor (Castle, etc.).

#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pe film now vineri ...interesant ...FBI vs CIA...in fact agentiile astea coopereaza destul de bine in ceea ce se numeste
https://en.wikipedia...al_Intelligence
america are multe servicii ..extrem de multe ...toate insirate aici
https://en.wikipedia...gence_Community
si toate in subordinea acelui Director of National Intelligence (DNI) care este subject to the authority, direction, and control of the President of the United States

deci ma indoiesc ca exista vreo concurenta a acestor servicii (desi FBI nu face parte din ele , FBI este un fel de politie, dar si ei raspund direct sub presedinte in departamentul securitatii interne sau cam asa ceva https://en.wikipedia...meland_Security) , probabil ca e vorba de o oarecare invidie , insa niciodata ca in filme ..... toti astia sunt platiti bine sa isi faca treaba asa ca n-au timp de prostii de genul in realitate....

filmul in sine pare interesant ca orice film de actiune , desi intriga pare una obisnuita , preluata din un sir lung de alte filme cu teme de genul.....armata vs CIA , armata vs FBI, politie vs FBI etc etc ...e plin hollywoodul de asa ceva ....asa ca pentru mine tema asta e deja nitel plictisitoare....

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Am zis mai sus - Versus nu e decat in primul episod.
Pe urma lucreaza impreuna.

Intre timp a aparut si al treilea episod la americani - urmeaza si la Digi.

Quote

Si pana la urma, cred eu, tot un ea vs. el este/o sa fie....si-o sa indragosteasca, etc. Dar asta mai incolo, trebuie sa tina cat mai multe sezoane suspansul dpdv al realizatorilor (Castle, etc.).   
Pai oarecum deja cred ca s-a intamplat - la finalul celui de-al doilea episod cand are tipa o scurta discutie cu noul lor "coordonator".
Castle a fost alt stil. Ala chiar mi-a parut rau ca a trebuit oprit, dar nu mergea Castle fara Beckett..
Asta e cu mai multa actiune si mai putine dialoguri.
Vedem mai incolo ce va iesi. Asa, primul episod e cam de 9, al doilea abia de 7.

Oricum e ceva tipic ca dupa un pilot bun urmatoarele 2-3 episoade sa fei mai slabe.
Motivul e ca sunt cam 5-6 luni intre filmarea pilotului si celelalte episoade.

#6
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,003
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Doar o ''ciorbă reîncălzitâ'' și de rest niște supe instant cu tăiței, la pahar de 450 sau 500 de ml, divertisment ieftin, pentru masele largi ''po-pu-la-re'' ... Posted Image

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Oarecum da, dar e destul de distractiv.
Daca vrei ceva original 100% cred ca trebuie sa te duci la primele filme. Da si alea erau inspirate din piese de teatru...

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
acuma de la o varsta cred ca sunteti de acord ca deja ai vazut tot felul de filme , ai experienta si putine mai sunt fazele de comedie care sa te surprinda....numai alea cu adevarat originale incep sa iti placa....altfel , sunt unele serii care nu sunt altceva decat un fel de remake-uri cu aceleasi tipicuri verbale folosite...aceleasi expresii over and over again... aparute in vre-un film si ramase celebre de atunci si reluate de jdemii de filme care copiaza....

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Nu prea mai exista mai nimic sa nu fie copiat.
M-am uitat in ultimele luni la doua seriale din anii 60 - Bewitched si I Dream of Jeannie. Expresii si idei "originale" din filme facute mult dupa ele erau deja in seriale.

Serialul asta e ca un fel de reluare din alt unghi al serialului Chuck.
Cu modificari preluate de prin altele - Castle, Leverage, etc...

Si cu ceva mai multa actiune si mai serios.

#10
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
si cu tehnologie mai moderna.....ca asta e de fapt marea chestie la noile seriale ...au tehnologie din ce in ce mai performanta in film....
sau sa ne uitam la filmul artifstic transformers ...seria transformers din punct de vedere al scenariului e de o nulitate .....nu mai zic ca n-am ce sa zic
dar din punct de vedere al tehnologiei prezente in film sunt mult peste orice alte filme

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Si a fost anulat.
Ma cam asteptam la asta.
Pacat de el - a avut un pilot pe cinste, dar s-au oprit la el, continuarile fiind slabe rau si cu multe greseli de incepatori. Ceea ce ma cam mira, unul din producatori avand o istorie lunga cu Bones.
Nici bugetul nu prea a fost cine stie ce - filmari in Praga, probabil cu ceva bani europeni si devenise enervanta actiunea in diverse orase din Europa si filmari doar in obiectivele turistice din Praga pe care le cunosc toti, poate mai putin americanii.

#12
Jumong

Jumong

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 01.05.2009
Cam asa ceva, nu merita daca facem abstractie de pilot.
Cica-i cauta alta "casa"...

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Sunt ceva fani prin US care incearca ceva, dar producatorii si actorii au renuntat la idee.
Stiu si ei ca nu are nicio sansa in forma actuala.

#14
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Când împingi prea mult orice, ți se apleacă. Așa și ăștia. Trebuia să fie mai cinstit. Apoi vedeta TWD nu are carismă. N-ai ce să faci.

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,527
  • Înscris: 15.06.2004
Serialul, exceptand pilotul parca a fost facut de amatori - cam peste tot - scenariu, regie.

Au avut multe dialoguri de umplutura - unele continuand scene ce se doreau a fi hazlii si transformandu-le in "ciudate".
Greseli de locatie - scenele mentionate mai sus din vechea Praga...
Mai adaug si alte greseli - gen episodul cu generalul roman - la poligon garda de corp vorbeste in ceha, in biserica in romana.
Masinile de politie din UK - Skoda - s-ar mai nimeri prin unele orase - dar aveau numere aiurea.
Greseli de regie - in episodul 10 la sfarsit cand tipa a pus pistolul pe masa si s-a focalizat ep toc - vedeam clar ca e pistolul cu care a fost omorata englezoaica, au trebuit sa puna si scena crimei de parca nu ne-am fi dat seama deja - au fortat predictibilitatea pra mult. Daca stii ce urmeaza sa se intample  filmul devine plictisitor.
Si actorii parca erau toti sub tratament cu antidepresive - calmi si relaxati indiferent de situatie. Asta chiar a fost ciudat - vreo 3 actori ii stiam deja din alte filme unde au jucat excelent.

Ultimele 2 episoade parca au fost mai decente desi finalul iarasi predictibil puteau sa-l modifice eliminand ultima scena - deja stiau ca a fost anulat.

Asta e. I-am avertizat pe la episodul 3 si apoi si pe la episodul 6 ca miroase a anulare si sunt prea multe greseli in film. Nu stiu daca mai puteau face ceva - probabil deja filmasera tot si erau in post productie, dar daca mai puteau face ceva ar fi trebuit sa o faca.
Cand le-am zis a 3-a oara ca iar au comis-o ( ep 10 ), dupa cateva ore s-a anuntat anularea. :D

#16
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,197
  • Înscris: 02.09.2014

View Posteiffel, on 04 iunie 2019 - 09:30, said:

Serialul, exceptand pilotul parca a fost facut de amatori - cam peste tot - scenariu, regie.

Au avut multe dialoguri de umplutura - unele continuand scene ce se doreau a fi hazlii si transformandu-le in "ciudate".
Greseli de locatie - scenele mentionate mai sus din vechea Praga...
Mai adaug si alte greseli - gen episodul cu generalul roman - la poligon garda de corp vorbeste in ceha, in biserica in romana.
Masinile de politie din UK - Skoda - s-ar mai nimeri prin unele orase - dar aveau numere aiurea.
Greseli de regie - in episodul 10 la sfarsit cand tipa a pus pistolul pe masa si s-a focalizat ep toc - vedeam clar ca e pistolul cu care a fost omorata englezoaica, au trebuit sa puna si scena crimei de parca nu ne-am fi dat seama deja - au fortat predictibilitatea pra mult. Daca stii ce urmeaza sa se intample  filmul devine plictisitor.
Si actorii parca erau toti sub tratament cu antidepresive - calmi si relaxati indiferent de situatie. Asta chiar a fost ciudat - vreo 3 actori ii stiam deja din alte filme unde au jucat excelent.

Ultimele 2 episoade parca au fost mai decente desi finalul iarasi predictibil puteau sa-l modifice eliminand ultima scena - deja stiau ca a fost anulat.

Asta e. I-am avertizat pe la episodul 3 si apoi si pe la episodul 6 ca miroase a anulare si sunt prea multe greseli in film. Nu stiu daca mai puteau face ceva - probabil deja filmasera tot si erau in post productie, dar daca mai puteau face ceva ar fi trebuit sa o faca.
Cand le-am zis a 3-a oara ca iar au comis-o ( ep 10 ), dupa cateva ore s-a anuntat anularea. Posted Image
OK, credeam ca sunt singurul caruia i s-a parut ca este un serial slab...Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate