Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Sindromul jurnaliștilor in politică

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#37
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Daca PSD face e ok și noi să facem, corect?

Pe de.alta parte, PNL mai pierde cu mișcarea asta inca o tonă de voturi. Confirmă fricile electoratului lor, și anume că = aceeași mizerie

#38
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 13:56, said:


Avem Raresh Bogdan pe primul loc la PNL
Dubiosul Turcescu in PMP

Acești oameni de presă își trădează deontologic colegii și se bagă că musca in rahatul politic.

Părerea mea este că n-au fost niciodată jurnaliști adevărati, ci infiltrați acolo cu un scop anume. Și când ne gândim că Turcescu era "imparțialul" moderator Geoană vs Băsescu..
Bine punctat,ar mai fi si actualul lurtator de cuvant al presedintelui

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 14:01, said:

Exact, Firea întărește convingerea mea că sunt și incapabili pe deasupra..
Asta ce ne arata? Faptul ca sti sa dai din gura nu te face bun de functie

#39
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu stiu.. parerea mea ca acesti jurnalisti oportunisti nu ar trebui votati pe listele de europarlamentare si pe nicio lista.
De ce?  Pentru ca, teoretic ei au o misiune publica in calitate de jurnalisti.. au criticat tot timpul clasa politica.. iar acum vor acces la borcanului cu miere.. cum vine asta?

Nu e coosher.. nu stiu cum sa va zic...

Iar PNL-ul incearca sa se scoata cu asemenea personaje in fruntea listei.. de altceva mai bun nu sunt capabili.. nu pot sa produca si ei niste oameni noi pentru listele alea.. tot asa... cu omul locomotiva pe primul loc si cu cativa atarnatori care asteapta si ei la rand.

Pentru Rares Bogdan e clar ca nu mai are loc la Realitatea TV si incearca si el sa se scoata intr-un fel (e oarecum de inteles) dar PNL-ul.. e corect ce face cu Rares Bogdan in fruntea listei pe post de vot-bait ??


NU VOTATI NIMIC !!!

Edited by rosix, 14 March 2019 - 17:41.


#40
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011

View Postioppo, on 14 martie 2019 - 14:26, said:


Doar ca Dinescu nu prea are ce cauta acolo... nu e trompeta PSD.
daca erau trompeta lui iohannis era bine?

#41
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
In toate societatile sanatoase la cap , persoanele publice, cu notorietate cocheteaza cu politica.
Rares Bogdan de multa vreme s-a afisat ca liberal , persoana de dreapta , dar nu e asta baiul oameni buni  , in comparatie  cu-n corigent  ca Dancila  sau candidata psd la orice  una Plumb si la propriu si la figurat ,Grapini  sau condamnatul Ghita, e la ani lumina  macar stie sa vorbeasca sa tina un spici , are discurs liber si carisma.

Edited by ciine, 14 March 2019 - 17:42.


#42
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
PNL-ul care, teoretic, este principalul partid de dreapta, trebuia sa vina cu 2-3 oameni capabili in varful listei electorale.. nu cu tot felul de momeli din astea pentru privitorii la TV, ca nu mai pune nimeni botul in 2019 la asa ceva.

Adica principala (potentiala) varianta la pesede va da pe la nas cu un carlig la aceste alegeri - un om cunoscut in fruntea listei si cativa atarnatori pe urmatoarele locuri eligibile.

Cu ce-s deosebiti astia de pesede ????

N-am nimic cu Rares Bogdan dar mi se pare o manevra ieftina din partea PNL-ului, atat..   Din toata adunatura aia de oameni, presupus de dreapta, Rares Bogdan deschide lista.
Ce sa-ti povestesc..

Edited by rosix, 14 March 2019 - 17:53.


#43
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 17:32, said:

NU VOTATI NIMIC !!!

Foarte bun si practic sfatul. Si uite asa o ne pricopsim inca o data cu un PSD la 40-45% si se vezi pe urma frustrari.

Nu frate sfatul adevarat este NU votati nimic ce seamana cu PSD-ALDE-PUR(Ghita). In rest votati orice altceva!

#44
ianos777

ianos777

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 07.02.2019

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 14:01, said:

Exact, Firea întărește convingerea mea că sunt și incapabili pe deasupra..

...auzi sindrom ...pesedistii fac jurnalism politic, sau politicii jurnalistice, demagogie in toata regula...daca tulburi linistea cormoranilor politici nu e deontologic si nu ai bune maniere...aceiasi strategie de denigrare bolsevica...

#45
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Trecand peste msd-ismele minionilor, in ciuda autocontrolului, mi s-a parut straniu de surescitat si oarecum debusolat, mai ales din privire. Dublate de o usoara stinghereala, insa aia e explicabila.
Ma intreb daca e 100% impacat cu decizia.

#46
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Mie-mi place de R. Bogdan.

Si sa fim cinstiti, domnu' Bogdan o fi fost el jurnalist, da' era clar pentru toata lumea ca individu-i cu PNL-n simtiri si-n cuget :D

Acu' s-au luat si la primarie!

#47
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 16:40, said:

Aici e problema. Pentru telespectator, pozitia contra PSD pare jurnalistic corectă, nimic suspect, un deontolog ce critică puterea.Însă substratul este altul, de fapt Rareș este trompeta PNL și cel mai probabil infiltrat pe nișa acoperiților, deci critică PSD din cu totul alte motive decât cele oneste (dragostea de țară clamată).
Sa fii echidistant e o prostie. Nu ai cum sa nu ai o parere, traiesti in aceeasi lume. Echidistantii sunt ipocriti.

Apoi, dupa ce ai o parere, te judecam pentru ea, asa cum e normal. Daca tii cu penalii, esti un penal, daca nu, nu.

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 17:21, said:

Pe de.alta parte, PNL mai pierde cu mișcarea asta inca o tonă de voturi. Confirmă fricile electoratului lor, și anume că = aceeași mizerie
Din partea mea, PNL isi imbunatateste imaginea prin atragerea unui om pe care-l consider mai corect decat Blaga & Cacarau.

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 17:32, said:

Nu stiu.. parerea mea ca acesti jurnalisti oportunisti nu ar trebui votati pe listele de europarlamentare si pe nicio lista. De ce?  Pentru ca, teoretic ei au o misiune publica in calitate de jurnalisti.. au criticat tot timpul clasa politica.. iar acum vor acces la borcanului cu miere.. cum vine asta?
Mi se pare foarte logic. Au criticat ca nu e bine cum fac altii, acum au ei ocazia sa puna in practica si sa faca bine. Ce ai vrea, sa ramana tot timpul niste insi care dau din gura si doar atat?

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 17:32, said:

NU VOTATI NIMIC !!!
Eu te sustin in decizia ta, cine stie cum dracu votezi cu Demos sau alti comunisti, la fel cum sustin orice PSD-isti si ALDE-ist sa stea acasa si sa nu voteze!!!

#48
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAlecsandru010, on 14 martie 2019 - 18:46, said:

Mie-mi place de R. Bogdan.

Si mie imi place Rares Bogdan dar ca jurnalist, PNL-ul n-ar trebui sa se ascunda sub fusta lui Rares la aceste alegeri tocmai pentru a obtine un scor corect fata de PSD fara proptele.

#49
zartdato1-0

zartdato1-0

    Contondent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,393
  • Înscris: 28.11.2017

View Postioppo, on 14 martie 2019 - 14:26, said:

Doar ca Dinescu nu prea are ce cauta acolo... nu e trompeta PSD.

Follow the money!

#50
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 19:05, said:


Omu' a mai fost prin PNL. A condus chiar filiala TNL din Cluj.

Si cat a fost pe sticla a fost un partizan al PNL-ului. Nu e ca si cum lumea nu-l asociaza deja cu partidu' asta. In fine, mie-mi place discursu' lui la adresa PSD si pupezelor UDMR-iste. Este, pentru mine, un om care se muleaza bine pe doctrina national-liberala :P

Chiar cred ca au facut si astia in sfarsit o miscare desteapta.

#51
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 17:21, said:

Daca PSD face e ok și noi să facem, corect?

Pe de.alta parte, PNL mai pierde cu mișcarea asta inca o tonă de voturi. Confirmă fricile electoratului lor, și anume că = aceeași mizerie

Exact! In loc sa se duca cu demnitate, cu 3-4 tineri in fata.. la europarlamentare.. se ascund cu totii sub fusta lui Rares Bogdan..

View PostAlecsandru010, on 14 martie 2019 - 19:25, said:


Omu' a mai fost prin PNL. A condus chiar filiala TNL din Cluj.

Nu despre Rares e vorba.. L-am urmarit la TV si are tot respectul meu, ci de PNL este vorba care nu are koaye .. sa se bata cu PSD, nu a avut niciodata..
Faptul  ca l-au pus pe Rares in fruntea listei arata oameni slabi.

#52
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Cand apari pe aceeasi lista cu personaje ca Vasile Blaga Mangalița.... E de kk.

#53
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdan1980_25, on 14 martie 2019 - 20:31, said:

Cand apari pe aceeasi lista cu personaje ca Vasile Blaga Mangalița.... E de kk.

Deci PNL-ul in loc sa se reformeze din radacini, ascunde oameni din garda veche sub pulpana lu Rares Bogdan.

#54
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostFlat, on 14 martie 2019 - 13:56, said:

Avem Raresh Bogdan pe primul loc la PNL
Dubiosul Turcescu in PMP

Acești oameni de presă își trădează deontologic colegii și se bagă că musca in rahatul politic.

Părerea mea este că n-au fost niciodată jurnaliști adevărati, ci infiltrați acolo cu un scop anume. Și când ne gândim că Turcescu era "imparțialul" moderator Geoană vs Băsescu..

Greu, mai flat, sa-ti imaginezi ca unul din mediul privat nevaranizat are indrazneala de a cuteza sa devina "bugetar". Locurile astea trebuie sa fie decat pentru vesnicii bugetari!

Treaba ii simpla, Rares Bogdan are o linie clara anti-ciuma rosie, deci candidatura lui la europarlamentare ar fi un pas inainte pentru Romania.
Putem trimite in PE si oameni cinstiti si cu mintea in cap, cu dorinta clara si posibilitati sa faca ceva bun pentru Romania si sa ne reprezinte cu cintre, pro UE si NATO etc.

Nu-l laud ca nici nu are rost sa zic prea multe pentru cine vede clar care ii realitatea dar, in contrast cu cei trimisi de PSD, ALDE si varan in PE:
-adrian severin condamant penal
-viorica bucatareasa analfabeta
-zoana care-si pune fustele in cap pentru infractorii ciumei rosii si voteaza rezolutii in favoarea rusiei
-grapini care citeste un PE textele dupe Aneta3 si fura voturi pro Kovesi
- etc,
ii o diferenta cer-pamant!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate