Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Amazon

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Georget97

Georget97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2019

View PostGeorget97, on 14 martie 2019 - 13:04, said:

Buna,am facut o comandă pe Amazon iar între timp m-am mutat dintr-o alta tara. Am cerut sa mi se anuleze livrarea pt a-mi recupera banii. Întrebarea pe care o am este: pot muta banii din contul de pe Amazon pe contul bancar, adică pe card?


#20
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

View PostAtreides7, on 14 martie 2019 - 16:31, said:



Nu. Cu conditia ca nu l-ai folosit poate fi transferat pe un alt cont la care tot tu esti titular( email sau telefon diferit de primul cont) nu altcineva. Nu o poti face doityourself, contactezi asistenta. Nici eu ca operator nu o pot face , trebuie sa ii pasez problema unui Team Manager.

Partial adevarat. Merge transferat catre orice cont de amazon, al oricui, tot ce iti cer e adresa de email asociata cu contul care urmeaza sa primeasca voucherul.
Se face si telefonic si pe chat.
Si da, am intalnit si agenti de la suport care mi-au spus ca asta nu e posibil. Deci nu toti stiu.
Ce-i drept, informatia asta nu e publica niciunde, e chiar specificat ca un voucher nu poate fi transferat in alt cont dupa ce a fost asociat unui cont.

#21
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,069
  • Înscris: 28.07.2008

View PostSilDia, on 14 martie 2019 - 16:39, said:

Partial adevarat. Merge transferat catre orice cont de amazon, al oricui, tot ce iti cer e adresa de email asociata cu contul care urmeaza sa primeasca voucherul.
Se face si telefonic si pe chat.
Si da, am intalnit si agenti de la suport care mi-au spus ca asta nu e posibil. Deci nu toti stiu.
Ce-i drept, informatia asta nu e publica niciunde, e chiar specificat ca un voucher nu poate fi transferat in alt cont dupa ce a fost asociat unui cont.


Se poate ce zici tu cu conditia sa nu


Quote

un voucher de 50 euro si il bag in contul meu,

Inainte de a-l baga se poate orice, dupa ce l-ai asociat, pa!

Ai avut bafta rara, aia nu erau simpli agenti suport, aia erau senior cu privilegii investigate si abuseprevention si doar ei pot face transferuri in cazuri exceptionale.

Daca le pici simpatic si vrea muschiu lor iti fac transferul si lasa o nota acolo- exception from policy- fara sa iti puna intrebari si tu habar nu ai ca ti s-a facut o favoare.

Altfel, poezia NU SE POATE e singura publica, valabila si cu asta lucram.

#22
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
...

Edited by beavis03, 29 March 2019 - 08:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate