Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Sfat achiziție consola incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
CatalinDCS

CatalinDCS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.02.2016

 business11, on 15 martie 2019 - 13:29, said:


am spus exclusivitati mai multe nu ca jocurile ar fi mai ieftine. Grafica mi se pare mult mai buna pe un ps4 cu tv 4k.

La fel si la PS4 daca ai Plus primesti 3 jocuri lunare gratuit, plus reduceri, plus jocurile online la fel sunt ceva mai ieftine.

Eu am mai facut o comparatie cu cineva in urma cu o saptamana - doua. Si i-am demonstrat ca orice, dar orice joc cu orice abonament ai tu la PS4 eu il iau mai ieftin pe Microsoft store.
|"La fel si la PS4 daca ai Plus primesti 3 jocuri lunare gratuit, plus reduceri, plus jocurile online la fel sunt ceva mai ieftine."

3 luni gratuite la PS4...e ca si cum te bucuri ca din 60 de luni de folosire ai si tu 3 gratuite. Per total abonamentele pe Xbox sunt mai ieftine.

#38
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 CatalinDCS, on 15 martie 2019 - 12:50, said:

Alta gluma... avem?

Cum sa fie mai performanta si sa aiba jocuri mai ieftine.

Il vad si pe altul mai sus ca trebuie sa stai pe regiuni gen somalia.

Te pui pe UK, Germania sau US, nu trebuei sa folosesti VPN sau altceva si-ti cumperi jocurile de pe Microsoft.com fara sa schimbi macar regiunea. Dai doua click-uri si ai preturi din Argentia sau Turcia. Iar preturile nu se compara.

Vorbiti si voi cateodata sa nu adormiti.

Ca e Somalia, ca e Argentina.... acelasi drac. Asta chiar e tare, imi fac cont pe Uk/US etc, si dupa intru pe store si imi pot schimba regiunea si sa iau cele mai ieftine jocuri. Posted Image Posted Image
E ceva tare dubios la mijloc, dar asa o fi. Experienta client minunata, fix pentru natia noastra de pirati. :)

Mai bine mentioneaza de cate abonamente ai nevoie ca sa te joci Fifa online. Eu parca numarasem vreo 3.

 CatalinDCS, on 15 martie 2019 - 14:17, said:


Eu am mai facut o comparatie cu cineva in urma cu o saptamana - doua. Si i-am demonstrat ca orice, dar orice joc cu orice abonament ai tu la PS4 eu il iau mai ieftin pe Microsoft store.
|"La fel si la PS4 daca ai Plus primesti 3 jocuri lunare gratuit, plus reduceri, plus jocurile online la fel sunt ceva mai ieftine."

3 luni gratuite la PS4...e ca si cum te bucuri ca din 60 de luni de folosire ai si tu 3 gratuite. Per total abonamentele pe Xbox sunt mai ieftine.


Vezi ca a scris altceva. Ieftin nu e neaparat bine. Vezi o groaza de jocuri foarte tari pe care nu le gasesti pe xbox. Macar sa va dea si voua 2 lei la joc.

#39
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 modoran, on 14 martie 2019 - 12:22, said:

xboxromania asta numai site oficial nu este, nici macar securizat prin https nu e ...


In ce priveste jocurile, intr-adevar pe consola trebuie sa platesti, pe PC sunt majoritatea gratis.

Proprietarul mi-e prieten din copilărie :lol:
Foarte pasionat și el și frate-su. Oameni foarte ok.

Ei nu vând direct. Redistribuie ce vând alții și dau foarte multe sfaturi utile.



#40
CatalinDCS

CatalinDCS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.02.2016

 spe_ripper, on 15 martie 2019 - 15:45, said:



Ca e Somalia, ca e Argentina.... acelasi drac. Asta chiar e tare, imi fac cont pe Uk/US etc, si dupa intru pe store si imi pot schimba regiunea si sa iau cele mai ieftine jocuri. Posted Image Posted Image
E ceva tare dubios la mijloc, dar asa o fi. Experienta client minunata, fix pentru natia noastra de pirati. :)

Mai bine mentioneaza de cate abonamente ai nevoie ca sa te joci Fifa online. Eu parca numarasem vreo 3.

Vezi ca a scris altceva. Ieftin nu e neaparat bine. Vezi o groaza de jocuri foarte tari pe care nu le gasesti pe xbox. Macar sa va dea si voua 2 lei la joc.

Eu unul nu înțeleg unde ai văzut tu ca ai nevoie de 3 abonamente sa te joci fifa online
Ce-mi place sa vorbesc cu oameni informați. Mai mult, unde am zis ca trebuie sa schimbi regiunea? Nu, nu trebuie. Mai mult, cu ce te avantajează pe tine să ai pe România cont de PS și eu pe UK?
Nație de pirați? Pai eu piratez pentru ca le iau mai ieftin și PLĂTESC PENTRU ELE?. E dubios?. Nu e nimic dubios, Microsoft oferă preturi mai mici pentru tarile care nu o duc asa de bine precum Anglia, Italia, Spania, USA, etc. Cum am mai spus, Microsoft fata de Sony își permite pentru ca este o companie de 10 ori mai mare. Dar tu fiind din categoria îmi fac rata pe 5 ani dar o sa am IPhone X, e normal sa nu ma înțelegi pe mine.

Te rog, când te mai documentezi despre console mai vorbim. Cred că știu și despre dragul tău PS mai mult decât știi tu.

#41
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008
Am cumparat până la urmă Ps4 slim 500gb cu 1350 lei.Va multumesc tuturor pentru sfaturi...Oare ceva jocuri care sa se poata juca si in doi puteti sa imi recomandați?

#42
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Fifa, NBA, UFC, Superbomberman R (e genial)

#43
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Wildlands, For Honor ...

#44
rioachim

rioachim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 07.07.2003
Mda, si eu am 30+, am ales XBOX ca nu ma joc prea mult, iar controller-ul e mai confortabil. Jocuri sunt destule, frecvent promotii de 1 luna Game Pass (sute jocuri) sau Live Gold (multiplayer) cu 1€/£. Plus ca a fost pana in 600lei, promotie amazon.de. Vei vedea ca suma investita in PS4 nu e justificata cand sta si aduna praf.

#45
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

 rioachim, on 22 martie 2019 - 11:14, said:

Vei vedea ca suma investita in PS4 nu e justificata cand sta si aduna praf.
Asta nu am inteles-o. Nici o suma cheltuita pe ceva care sta si aduna praf nu e justificata (decat daca e vorba de un aspirator-robot, evident).
Eu am PS4/XBOX/SWITCH/WII/SHIELD/PC si nici un gadget nu aduna praf ;) ...

P.S.: peste 40 ... tinere :)

#46
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sper ca odata cu PS5 preturile la PS4 sa coboare pana la epuizarea stocurilor existente si sa nu fie considerat un novelty. Pentru exclusivitati as fi vrut un PS4 (niciodata XBox), dar pe la 1000 lei (chel, fara niciun joc, fara pro, etc.)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate