Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sfat achiziție consola incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
drucker

drucker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 11.01.2008
Salut, iti recomand Xbox One S 1 T, nu merita sa dai prea multi bani pe o comsola daca joci ocazional, am luat de curand nou cu 890 lei, pentru incepator este suficient, gasesti usor si cd-uri (si SH pe site uri de anunturi). Mai tarziu o sa poti sa joci si cu copilul, la 3/4 ani sunt fascinati de jocurile Kinect plus ca fac si miscare, mai ales iarna cand nu poti iesi cu el pe afara (doar ca trebuie sa il cumperi separat + un adaptor). Sau, mai simplu si mai putin elegant, comanzi si un Xbox One S si un PS4, le testezi pe amandoua si il dai inapoi pe ala care nu iti place :)))

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 business11, on 14 martie 2019 - 12:44, said:

baga-te la PS4, preturile scad, deoarece a fost anuntata lansarea modelul 5, este mai performanta ca xbox-ul si are mai multe exclusivitati.
Scad pe naiba. Urmaresc de mai bine de un an un PS4 (si cel mai naspa, chel, dar sa fie nou) pentru exclusivitati aventuri, dar nu ajunge la 1000 lei (cat as fi dispus sa dau) nici sa stai in cap, desi am prins si BF si reduceri de anul nou.

#21
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016

 ORTEGGA, on 14 martie 2019 - 13:31, said:

Se mai găsește xbox cu kinect?

Separat se mai gaseste. Pentru Xbox one S sau X iti trebuie si adaptor.
https://www.emag.ro/...4/pd/D3QLSMBBM/

 drucker, on 14 martie 2019 - 14:51, said:

Mai tarziu o sa poti sa joci si cu copilul, la 3/4 ani sunt fascinati de jocurile Kinect plus ca fac si miscare

Joaca maica-mea tenis de zici ca rupe parchetul. Sotia urca pe munte si joaca bowling. Exista jocuri pentru fiecare. Trebuie sa ai in vedere si faptul ca iti trebuie o camera dedicata doar pentru asta, goala in mijloc.

Edited by 2Unlimited, 14 March 2019 - 15:13.


#22
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

 2Unlimited, on 14 martie 2019 - 15:12, said:



Separat se mai gaseste. Pentru Xbox one S sau X iti trebuie si adaptor.
https://www.emag.ro/...4/pd/D3QLSMBBM/



Joaca maica-mea tenis de zici ca rupe parchetul. Sotia urca pe munte si joaca bowling. Exista jocuri pentru fiecare. Trebuie sa ai in vedere si faptul ca iti trebuie o camera dedicata doar pentru asta, goala in mijloc.
Numai ca se pare ca senzorul kinect plus ceva adaptor mai costa vreo 900 de lei...asa ca nu stiu cat se mai merita.

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

 Ion_de_la_Raion, on 14 martie 2019 - 14:52, said:

Scad pe naiba. Urmaresc de mai bine de un an un PS4 (si cel mai naspa, chel, dar sa fie nou) pentru exclusivitati aventuri, dar nu ajunge la 1000 lei (cat as fi dispus sa dau) nici sa stai in cap, desi am prins si BF si reduceri de anul nou.

Pai bine asta este suma care doresti tu sa o dai. Sa ne aducem aminte ca PS4-ul acum cativa ani costa 400eur, acum il gasesti cu 250eur. Mai putin de atat este pomana.

#24
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

 business11, on 14 martie 2019 - 16:43, said:



Pai bine asta este suma care doresti tu sa o dai. Sa ne aducem aminte ca PS4-ul acum cativa ani costa 400eur, acum il gasesti cu 250eur. Mai putin de atat este pomana.
La 1350 lei pe Ps4 slim 500gb  ti se pare mult acum?

#25
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

 ORTEGGA, on 14 martie 2019 - 17:02, said:

La 1350 lei pe Ps4 slim 500gb  ti se pare mult acum?

am zis eu ca mi se pare mult?

#26
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

 business11, on 14 martie 2019 - 17:05, said:



am zis eu ca mi se pare mult?
Nu ,iti ceream doar o parere...:)

#27
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

 rzv74, on 14 martie 2019 - 14:40, said:

ia nintendo switch! Cica se poate moda Posted Image
e si portabil si fix
Și dacă se poate moda ce? Numai la mica ciupeala la nsta unora capul. Switch are dezavantajul de a fi cel mai slab din serie, ieșire doar fhd și o selecție de jocuri tial insuficienta în opinia mea. Switch-ul îl cumperi pentru seria Mario și ca sa joci aventuri cu Link...

#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

 ORTEGGA, on 14 martie 2019 - 17:09, said:

Nu ,iti ceream doar o parere...Posted Image

din contra mi se pare foarte ok. Spre sfarsitul anului o sa cada pretul sub 250eur.

#29
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 business11, on 14 martie 2019 - 16:43, said:


Pai bine asta este suma care doresti tu sa o dai. Sa ne aducem aminte ca PS4-ul acum cativa ani costa 400eur, acum il gasesti cu 250eur. Mai putin de atat este pomana.
Acum multi ani costa 400. Sa nu uitam ca e totusi un produs vechi. Pomana ar fi 100 lei.

#30
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,155
  • Înscris: 21.08.2003

 EllaBeauty, on 14 martie 2019 - 12:39, said:

Uite aici un PS clasic pentru incepatori

https://altex.ro/con...SPLYSTATIONCLS/

si poti juca impreuna cu copilul cand mai creste putin


Stati deoparte de ala ca e mare teapa, 800x600 si doar 20 jocuri, usita card blocata si controler pe cablu. Merita 100 lei MAXIM doar ptr colectie, e o chinezarie ieftina rau.  La 300 lei gasesti un wii cinstit care, in scop didactic, e mult mai flexibil la jocuri mai ales cu un stick de 120Gb in spate...rezolutia se rezolva cu cu adaptor special hdmi (dar ieftin), nu se va vedea oglinda hd dar vor disparea toate disconforturile specifice semnalului rca si eventualele 'out of range' din partea televizoarelor. Iar ptr copil NIMIC nu poate concura cu wii. Nu trebuie decat sa ai grija sa fie bine prins controlerul de mana, atat. Controlere sunt ieftine, nunchuck-urile superieftine (necesita totusi supraveghere permanenta cand sunt folosite) iar pe olx sunt permanent 10 balance board de vanzare, cu 600 lei( plus munca in scop didactic daca nu a fost facuta de fostul propietar cumva) l-ai linistit cel putin 1 an de zile.
Intre ps4-xbox povestea e lunga, daca prinzi un xbox la 600 de fraierday poti adauga apoi kinectul 400 si iesi la 1000, plus 250 controler original (sau 150 compatibil) plus  200 un hdd de1Tb in spate, e nevoie.  Oferta de jocuri kinect xbox s nu e prea bogata fata de xbox360 dar nici nu e nevoie mai mult de 3 buc: fruit ninja, kung fu si dance. Abonamentul live si game pass-ul si de altfel toate preturile jocurilor sunt mai rezonabile decat la ps4, magazinele de profil din exterior au oferte permanent, in continuare localizarea pe uk cu plata prin pyapal este imbatabila. Stiu o gramada de posesori de ps4 care se uita cu jind la xbox one dar invers nu.

#31
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Personal si eu ti-as recomanda intai sa incerci nsite jocuri pe pc daca detii un pc si apoi sa vezi ce consola iti alegi
Oricum atat ps4 , cat si xbox one slim sunt console care in prezent sunt depasite ca si performanta de xbox one x ( ramane sa vedem care va apare mai intai ps5 sau xbox one x2 )
Insa pt a putea beneficia de intreaga performanta a unui xbox one x iti trebuie si un tv 4k true si care bine inteles nu il ai
Daca totusi detii un tv fullhd , atunci incearca niste jocuri pe pc ca sa vezi macar cam ce gen/genuri de joc/jocuri iti plac si apoi poti sa iti alegi intre un ps4 slim sau xbox one slim sh cu garantie
Cam in ajunul pastelui or sa apara si ceva oferte , insa trebuie urmarit preturile de pe acum ca sa iti dai seama daca la acea vreme intr-adevar sunt niste oferte demne de luat in seama
Sau cum e regula pe la noi cu BF-ul - se scumpesc cam toate inainte cu o luna ca apoi cu ocazia unei sarbatori se anunta cu surlite si trampbite mari reduceri
Insa de fapt vor fi niste reveniri la preturile din inainte de a le scumpi , ca asa-i la noi inteles spiritul BF-ului

#32
ORTEGGA

ORTEGGA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 04.07.2008

 wather, on 14 martie 2019 - 21:53, said:

Personal si eu ti-as recomanda intai sa incerci nsite jocuri pe pc daca detii un pc si apoi sa vezi ce consola iti alegi
Oricum atat ps4 , cat si xbox one slim sunt console care in prezent sunt depasite ca si performanta de xbox one x ( ramane sa vedem care va apare mai intai ps5 sau xbox one x2 )
Insa pt a putea beneficia de intreaga performanta a unui xbox one x iti trebuie si un tv 4k true si care bine inteles nu il ai
Daca totusi detii un tv fullhd , atunci incearca niste jocuri pe pc ca sa vezi macar cam ce gen/genuri de joc/jocuri iti plac si apoi poti sa iti alegi intre un ps4 slim sau xbox one slim sh cu garantie
Cam in ajunul pastelui or sa apara si ceva oferte , insa trebuie urmarit preturile de pe acum ca sa iti dai seama daca la acea vreme intr-adevar sunt niste oferte demne de luat in seama
Sau cum e regula pe la noi cu BF-ul - se scumpesc cam toate inainte cu o luna ca apoi cu ocazia unei sarbatori se anunta cu surlite si trampbite mari reduceri
Insa de fapt vor fi niste reveniri la preturile din inainte de a le scumpi , ca asa-i la noi inteles spiritul BF-ului
Din pacate vechiul meu pc nu mai merge,m-am jucat pe el acum cativa ani Call of Duty si Far Cry si mi-au placut f mult,acest gen de jocuri imi plac dar sunt deschis si la nou.Deocamdat tind spre un ps4 slim daca ma hotarasc sa dau 1350 lei cat e acum sau sa mai astept sa se mai ieftineasca (problema e ca atunci cand imi intra ceva in cap nu mai am rabdare si vreau sa rezov repede acea problema) .Mai sunt interesat si de jocuri care le pot juca in doi in afara de Fifa daca stiti puteti sa imi spuneti :)

Edited by ORTEGGA, 14 March 2019 - 22:23.


#33
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 11.02.2016

 Ion_de_la_Raion, on 14 martie 2019 - 14:52, said:

Scad pe naiba. Urmaresc de mai bine de un an un PS4 (si cel mai naspa, chel, dar sa fie nou) pentru exclusivitati aventuri, dar nu ajunge la 1000 lei (cat as fi dispus sa dau) nici sa stai in cap, desi am prins si BF si reduceri de anul nou.
Eu mi-am luat ps4 slim ul de 500gb cu 949 de lei in decembrie. Daca stai si vanzezi gasesti

#34
CatalinDCS

CatalinDCS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 10.02.2016

 business11, on 14 martie 2019 - 12:44, said:

baga-te la PS4, preturile scad, deoarece a fost anuntata lansarea modelul 5, este mai performanta ca xbox-ul si are mai multe exclusivitati.

Ca si jocuri trebuie sa stii ce gen iti place, shooter, curse, fotbal, etc.
Alta gluma... avem?

Cum sa fie mai performanta si sa aiba jocuri mai ieftine.

Il vad si pe altul mai sus ca trebuie sa stai pe regiuni gen somalia.

Te pui pe UK, Germania sau US, nu trebuei sa folosesti VPN sau altceva si-ti cumperi jocurile de pe Microsoft.com fara sa schimbi macar regiunea. Dai doua click-uri si ai preturi din Argentia sau Turcia. Iar preturile nu se compara.

Vorbiti si voi cateodata sa nu adormiti.

#35
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016
De mentionat ca jocurile cumparate online sunt mai ieftine ca si discurile fizice, insa iti raman pe cont, nu le poti revinde. Recomand ca jocurile unde se joaca doar povestea sa fie cumparate fizic si revandute, iar jocurile multiplayer care contin si DLC-uri sa fie cumparate online. De asemenea abonamentul Gold iti ofera si 2 jocuri gratuite pe luna, plus reduceri la celelalte jocuri. De mentiont ca jocurile gratuite le poti juca numai cand ai Gold-ul activ, chiar daca le detii pe cont.

Edited by 2Unlimited, 15 March 2019 - 13:23.


#36
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,721
  • Înscris: 13.07.2011

 CatalinDCS, on 15 martie 2019 - 12:50, said:

Alta gluma... avem?

Cum sa fie mai performanta si sa aiba jocuri mai ieftine.

Il vad si pe altul mai sus ca trebuie sa stai pe regiuni gen somalia.

Te pui pe UK, Germania sau US, nu trebuei sa folosesti VPN sau altceva si-ti cumperi jocurile de pe Microsoft.com fara sa schimbi macar regiunea. Dai doua click-uri si ai preturi din Argentia sau Turcia. Iar preturile nu se compara.

Vorbiti si voi cateodata sa nu adormiti.

am spus exclusivitati mai multe nu ca jocurile ar fi mai ieftine. Grafica mi se pare mult mai buna pe un ps4 cu tv 4k.

La fel si la PS4 daca ai Plus primesti 3 jocuri lunare gratuit, plus reduceri, plus jocurile online la fel sunt ceva mai ieftine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate