Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

protectia electromagnetica a casei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View Postdaady, on 14 martie 2019 - 11:35, said:


Mai stiu.Insa am gasit explicatiile astea:
https://atelierulden...post&post_id=18
Au acolo niste linkuri care par a fi serioase si mai sa ma apuc sa le deschid. Dar apoi am dat de niste exprimari ( "Atomii din gazul neonului" , .."dar in acelasi timp ești expus permanent la modulațiile antenei la 3000 de m"  si  or mai fi. Adica e deja o betie de cuvinte tehnice care nu inseamna nimic sau trebuie sa ajungi ca in clasele primare " ce a vrut sa spuna poetul in opera sa ?"   Parca pentru o prezentare care face referire la niste figuri si opere stiintifice  valoaroase  ai avea alte pretentii .  Asta aduce a critica teoriei relativitatii restranse facute de Fane Liviu Pamant Plat .

#20
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Vezi ca dispozitivul tau minune e fix-pix fara condensatorasul cu led care iti reduce factura de curent cu 50% si magnetelui care reduce consumul de benzina. Coiful de aluminiu e pt amatori, profesionistii folosesc coif de plumb, de 3 cm grosime, pana la baza nasului.

#21
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postrumegus, on 14 martie 2019 - 11:54, said:

Vezi ca dispozitivul tau minune e fix-pix fara condensatorasul cu led care iti reduce factura de curent cu 50% si magnetelui care reduce consumul de benzina. Coiful de aluminiu e pt amatori, profesionistii folosesc coif de plumb, de 3 cm grosime, pana la baza nasului.
Asta era acum 100 de ani .
Acum se belește scalpul și se plachează cu plumb îmbogățit cu californium .
Ce naiba ! Mai citește și tu !

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Adica e deja o betie de cuvinte tehnice care nu inseamna nimic
Pai asa se practica atunci cand vrei sa convingi pe cineva de ceva.
Vii cu tot felul de cuvinte stiintifice si teorii reale care imbraca teapa pe care vrei sa o dai.

Si stirile false tot ep principiul asta functioneaza -adica spui cateva adevaruri si bagi minciuna la mijloc.

#23
daady

daady

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 10.07.2014

View Posteiffel, on 14 martie 2019 - 11:58, said:

Pai asa se practica atunci cand vrei sa convingi pe cineva de ceva.
Vii cu tot felul de cuvinte stiintifice si teorii reale care imbraca teapa pe care vrei sa o dai.

Si stirile false tot ep principiul asta functioneaza -adica spui cateva adevaruri si bagi minciuna la mijloc.

Asta am detectat si eu dar am vrut sa vad daca a cumparat careva si are totusi alta parere.Multumesc pentru comentariile binevoitoare

View Postggelu, on 14 martie 2019 - 11:53, said:

Au acolo niste linkuri care par a fi serioase si mai sa ma apuc sa le deschid. Dar apoi am dat de niste exprimari ( "Atomii din gazul neonului" , .."dar in acelasi timp ești expus permanent la modulațiile antenei la 3000 de m"  si  or mai fi. Adica e deja o betie de cuvinte tehnice care nu inseamna nimic sau trebuie sa ajungi ca in clasele primare " ce a vrut sa spuna poetul in opera sa ?"   Parca pentru o prezentare care face referire la niste figuri si opere stiintifice  valoaroase  ai avea alte pretentii .  Asta aduce a critica teoriei relativitatii restranse facute de Fane Liviu Pamant Plat .
Bine punctat. Da e un amestec dar si cateva chestii interesante, insa prea putine,

Multumesc pentru comentariile binevoitoare.Subiect inchis

Edited by daady, 14 March 2019 - 12:04.


#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

View PostAdm, on 14 martie 2019 - 11:29, said:

Ala e un con de bronz ce poate fi folosit pe post de opritor de usa. E mai util intr-o asemenea functiune.

Nu e un burete de absorbtie al radiatiilor (nu ca ar exista asaceva).
Cel mai ieftin iesi daca iti imbraci casa/camera in tabla si faci o cusca Faraday.
nici nu e nevoie... bloc din placi => multa armatura + grilaje metalice la fereastre... nici semnalul gsm nu intra... vorbesc la telefon doar in fereasta...

#25
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Inițiator, ai de a face cu invidioși necunoscători aici pe forum.
Firma aceea este unul din intermediari.
Îmi dai pm pentru preturi de producător,reducere 30 % la toate produsele . Pot fi personalizate, gravat numele, diverse mărimi, producem și pentru montat în vârful parilor de la gard pentru protecție double-layer .

Tu ești serios ? Ce să facă un con de bronz ?

Edited by Amaryl, 14 March 2019 - 12:09.


#26
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

View PostAmaryl, on 14 martie 2019 - 12:08, said:

Inițiator, ai de a face cu invidioși necunoscători aici pe forum.
Firma aceea este unul din intermediari.
Îmi dai pm pentru preturi de producător,reducere 30 % la toate produsele . Pot fi personalizate, gravat numele, diverse mărimi, producem și pentru montat în vârful parilor de la gard pentru protecție double-layer .
Tu ești serios ? Ce să facă un con de bronz ?

Protectie pentru asa ceva exista ?
Nu de alta dar, nu e de gluma cu electromagnetismul asta Posted Image

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   56.14K   8 downloads


#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postdaady, on 14 martie 2019 - 11:12, said:

In ultimul timp tot s-au inmultit radiatiile din jur si sunt studii care arata ca atat wifi cat si telefoanele au o influienta nefasta asupra sanatatii noastre.
La o cautare pe net a diverselor produse de protectie, am dat de un device de forma conica, numit harmony XL care are o sfera de protectie de 8m.

http://bioscem.ro/produs/harmony-xl/

A cumparat cineva asa ceva?Are efect?Se simte mai bine, mai putin epuizat?Se recupereaza mai repede acasa?
Cosciugul plumbuit este 100% garantia ca nu vei fi iradiat cu nimic. Fara sa mai cauiti pe net, doar un tinichigiu care stie sa faca lipituri de durata la plumb.

#28
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View PostNaijax, on 14 martie 2019 - 12:13, said:

Protectie pentru asa ceva exista ?
cum sa nu, exista soseta cu gluga pentru caritch.

te scapa de mancarimi, usturimi, paranoia, radiatii radiatoare radiante, pensie alimentara si boala lu' calache.Posted Image

#29
BortSimpson

BortSimpson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 28.02.2019

View Postdaady, on 14 martie 2019 - 11:12, said:

A cumparat cineva asa ceva?Are efect?Se simte mai bine, mai putin epuizat?Se recupereaza mai repede acasa?
Posted Image

Dupa cum ti-au spus si altii, doar o cusca Faraday te va ajuta. Blocurile din prefabricate te scapa deja partial, datorita armaturii.

Exista vopseluri & plase speciale cu care acoperi peretii si tavanul, folosite de exemplu pentru izolarea laboratoarelor de testare a echipamentelor radio. De exemplu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fOJKcvFzJU8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Eu mi-as face asa ceva... pentru ca WiFi-ul meu sa nu mai fie obstructionat de WiFi-ul vecinilor Posted Image

#30
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
ok, ne-am distrat ! Initiatorul vad ca  a rezistat la glumele noastre dar orice incepe are si un sfarsit .  Se inchide ,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate