Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Tenis fete: Bianca Andreescu

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#19
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Postalthea, on 14 martie 2019 - 08:25, said:

6-0, 6-1 în 52 de minute, bravo ei!

Cine este Bianca Andreescu
Foamea in glanda dupa victorii... Daca a invins-o pe buburuza cu scorul asta perfect, imaginati-va cat de mult a suferit dupa ce a pierdut acel ghem!

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBlueKing-69, on 14 martie 2019 - 11:11, said:

Nu trebuie sa ai / sa iti asumi nici un merit pentru a sta intr-o tribuna si a sustine pe cineva.
Sustii pur si simplu din simpatie (pe o multime de considerente, inclusiv apartenenta nationala), din empatie, din capriciu, din betie...

Ei lasa.. ca unii se agita prin tribuna sa-i vada confratii din tara cum o ard patriotic... nu vin ei din rationamente patriotice pure.. vezi de treaba.
Cum ar fi sa o numim pe Bianca Andreescu "romanca noastra"  cat timp ea nu are nicio treaba cu Romania iar parintii ei .. daca au emigrat in Canada, presupun ca n-au emigrat de bine.

View Postalthea, on 14 martie 2019 - 09:50, said:

Tocmai Simona dintre toate, de ce? Că nu e cea mai cea din toate timpurile. Asta o fi însemnând că se simte (și) româncă, bravo ei din nou din partea mea.  

Poti sa deschizi un topic separat "Bianca Andreescu - pareri obiective" pentru ca, daca va incepe si ea sa joace prost.. iarasi intram in conflict pe aici...  
Din punctul meu de vedere, cine vrea sa fluture steagul e liber sa o faca, eu ma voi concentra strict la tenis....

Cand Bianca va spune, in romaneste, la finalul unui meci castigat, catre tribune "Bravo, bah, taximetristilor.. mersi ca ati venit sa ma sustineti.. ce mai e prin Romania?", atunci discutam...

Edited by rosix, 14 March 2019 - 12:08.


#21
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postcrislacor, on 14 martie 2019 - 09:16, said:

Cu tot respectul, fata asta e într-adevăr extraordinară (cel puțin acum, în momentul ăsta), dar ce are de-a face asta cu noi, românii? Aaa, că are părinți și nume românesc? Scuze, dar nu prea cred că avem cu ce ne mândri aici...Posted Image

P.S. Cine știe, poate dacă săpăm destul de adînc, îi vom găsi și lu' Serena vreun stră-stră-stră de pe meleagurile noastre, se știe bine că pe români îi întîlnești peste tot...Posted Image
Poate te poti mandri personal cu "mi-se-rupismul-de-parada".Si nici macar nu trebuie sa fii roman pentru asta.

#22
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,698
  • Înscris: 09.05.2008

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 12:07, said:

Ei lasa.. ca unii se agita prin tribuna sa-i vada confratii din tara cum o ard patriotic... n
Cand Bianca va spune, in romaneste, la finalul unui meci castigat, catre tribune "Bravo, bah, taximetristilor.. mersi ca ati venit sa ma sustineti.. ce mai e prin Romania?", atunci discutam...
Uite, vezi, asta e cusuru tau: ii judeci pe altii dupa tine, adica hotu' striga: hotii!.
Ceea ce nu-i intocmai corect si cinstit.

#23
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 10:27, said:

Eu ma uit strict la tenis... chestia ca e romanca si ca noi suntem la fel.. e partea a doua.  Pana la urma, a facut tenis in Canada, nu in arena care sta sa se prabuseasca in parcul cu platani din Cotroceni.
Strict despre tenis, vorbim si noi. Acum un an era o necunoscuta, iar maine joaca  pentru un loc in finala unui turneu de categorie Premier Mandatory, ajungand la 21 de victorii din 24 de intalniri. Intreb: merita sa ne aplecam atentia asupra unei astfel de jucatoare, care prin rezultatele ei va ramane in istoria tenisului? Sa trecem peste faptul ca are origini romanesti, si ca dupa una din victorii a multumit romanilor pentru sustinere.

#24
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Rezultatele si jocul atrag atentia. Cum a fost si cu Buzarnescu. Pana la urma admiram un joc frumos indiferent de cine il joaca. Ca si la fotbal, toti avem echipe favorite care nu sunt reprezentate de romani (Barca, Real, Bayern, Juve si celelalte) sau putem admira un joc frumos cum a fost cel facut de Ajax in dubla cu Real, fara sa fim suporterii nici uneia dintre echipe.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Svitolina cauta acum filmari cu meciurile ei... dar tot ia bataie :D

#26
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 12:07, said:

Poti sa deschizi un topic separat "Bianca Andreescu - pareri obiective" pentru ca, daca va incepe si ea sa joace prost.. iarasi intram in conflict pe aici...  
Hei, citește titlul. Scrie Fun Club Andreescu? Oricine își poate spune părerea negativă despre jocul ei. Conflictele apar când e atacată persoana care face obiectul topicului.  Te poziționezi neutru dar faci comentarii până și la adresa fanilor... nu poți avea pretenția să fii tratat ca un comentator onest, evident că provoci (intenționat sau nu) reacții negative.    

View Postrosix, on 14 martie 2019 - 12:07, said:

Din punctul meu de vedere, cine vrea sa fluture steagul e liber sa o faca, eu ma voi concentra strict la tenis....
Strict, strict? Te superi dacă o să-ți citez partea asta de mesaj ori de câte ori o să scrii pe lângă?

#27
iancuMIC

iancuMIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 10.01.2016
Oooo, da, sunt satul peste cap despre cat s-a discutat in legatura cu tenisul; gogosi...:D

#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Posted Image
Ne dă gogoși furate de la Simona, este?

Edited by althea, 15 March 2019 - 06:33.


#29
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Da... Un joc cu multe greseli (gen Simona Halep) din pacate pentru Bianca. E greu s-o bati pe Svitolina cu atatea mingi in fileu.

LE: Bianca a castigat pana la urma, numai ea stie cum.

Joc neglijent, precipitat, cu o tona de greseli, fara asezare la minge. Tenis la plesneala.

Edited by rosix, 16 March 2019 - 05:56.


#30
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Da... Iar vorbesti aiurea (gen topicul Simonei Halep)

O sa o vedem pe Bianca si in finala!

#31
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
6-2, 3-6, 6-4.
Road to the Semifinals: Andreescu has lost just one set in 5 matches.  
Bravo ei că nu a cedat psihic.

View Postbarbosa, on 16 martie 2019 - 05:55, said:

O sa o vedem pe Bianca si in finala!
Să vedem cu cine. Mi-ar plăcea să fie Bencic, sunt atât de tinere amândouă... ar fi ca și cum s-ar bate pe jucării, deci cu tot sufletul :D

#32
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Nu e Bencic. Dar nu ma supar nici daca o bate pe Kerber 🙂

#33
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbarbosa, on 16 martie 2019 - 07:20, said:

Nu e Bencic.  
Și doar m-am lămurit de mult cum e cu dorințele mele, nu mai bine tăceam?!
Nu mai postez nimic referitor la finală până nu se joacă  Posted Image


Tenis la plesneală (au pus cei de la WTA filmulețul cu highlights-urile):
2019 Indian Wells highlights: Andreescu shocks Svitolina.

Edited by althea, 16 March 2019 - 07:51.


#34
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
A facut un meci slab astazi, foarte multe greseli nefortate, peste 50 cred, cateva scurte nu au trecut peste fileu...Nici Svitolina nu a prins o zi foarte buna dealtfel, pierzand 7 game-uri la rand. Pe la jumatatea setului 3 Andreescu ramasese fara benzina si ma asteptam ca Svitolina sa inchida meciul dupa ce a recuperat break-ul egaland la 3.

#35
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Meci haotic spre final, cu Bianca obsita, fara asezare la minge, neglijenta in puncte, daca nu reusea sa incheie partida, in 5 minute ar fi castigat Svitolina.
Principala calitate a Biancai este ca, intr-un schimb, trimite ce putin 4-5 mingi foarte puternic care de multe ori sunt in teren si devin castigatoare. E tot un fel de tzacaneala marca Halep, dar mult mai eficienta.

Cu stilul asta de joc mi-as dori sa vad nu neaparat un meci cu Halep (care nu ar rezista tirului de mingi puternice) ci cu Buzarnescu, daca va reveni la forma de joc de anul trecut.

#36
Lac78

Lac78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 21.04.2013
Buzarnescu nu cred ca mai revine. O sa tot coboare in clasament anul asta daca nu confirma punctele de anul trecut. Andreescu deocamdata le-a batut pe Buzarnescu (Acapulco) si Begu (Indian Wells).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate