Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Triple Frontier(2019)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ma asteptam la mai mult pentru un film cu Ben Affleck. Ce mi-a placut e ca a sarit de la o actiune, la alta (oras-jaf-supravietuire in munti). Si tot acelasi lucru mi-a displacut. Per total e destul de ok. A lasat loc pentru partea a doua (recuperarea banilor).

De vazut daca nu e altceva mai bun de vazut.

View Postdrgroza, on 14 martie 2019 - 00:54, said:

Din toate a iesit insa un film slabut...tipic Netflix.
Asa sunt cam trei sferturi din filmele produse pentru Netflix.

#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View PostDecember, on 14 martie 2019 - 21:27, said:

cum ai dedus coordonatele complete? Am dat stop cadru si tipul acoperea primele cifre cu degetul .
Oricum , filmul a fost turnat in Hawaii si Columbia, nimic din ce s-a vazut in film nu are legatura cu locatia in cate se pretindeau a fi.  
Intr-un cadru pe la inceput, pe o sosea din munti la intrarea intr-un tunel se mentiona pe un indicator frontiera cu Brazilia.  In tot filmul nu s-a mentionat nimic despre un oras sau o tara in care se aflau.
Ideea era faina, probabil ca daca de regie s-ar fi ocupat dl. Spielberg ar fi iesit un film exceptional.  
Ben Afflec a jucat bine in Argo, dar filmul asta parca lasa de dorit.
Inteleg ca ei erau din trupele speciale, dar nu mai erau asa de tineri. Au carat bani cat au putut de multi, dar haleala? Sa treci Anzii fara hrana, fara echipamente, doar cu banii si armele ? Iar unul dintre ei era si ranit destul de grav (trecuse un glonte prin el).
Cineva spunea, ca dracul in amanunte se ascunde.
Ca sa nu mai zic de elicopterul ala, Mi8 probabil, care avea inscrisuri chirilice pe el. Sa intelegem ca l-au adus din Rusia?  S-au adus in discutie niste amanunte tehnice, dar tot raman niste "gauri" .

https://en.m.wikiped...g/wiki/Mil_Mi-8
Nu cred ca elicopterul ala zboara asa , incarcat la maxim la altitudinea de 4500m ( oricum nu a reusit).

View PostJurasikMan, on 14 martie 2019 - 11:40, said:

Pentru tine este un scenariu prost. Daca incasarile vor fi record , inseamna ca pentru consumatorul tinta a fost un scenariu genial.
de unde incasari? Din cinematografe nu prea cred.  Nu am gasit bugetul filmului.

Edited by tfmercedez, 14 March 2019 - 23:39.


#21
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008

View Posteugeniusro, on 14 martie 2019 - 19:31, said:

ce nu îmi place este că tot bagă tema homosexualității în diverse filme, vor să ne educe să ne obișnuim într-o societate bolnavă.

Si în Secret city trebuie să suporți unul vre-o 3 episoade. Păcatul finanțează până la urmă filmele.

Un serial fără „abcese” morale este Blue Bloods

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
E cam off topic chestia cu homosexualitatea, dar , exista un mare DAR- cel putin in Romania mentalitatea este inapoiata.  La inceput nici actorii de culoare nu erau vizibili in filme. Astazi nu va uitati la filmele cu Edie Murphy, pe tru ca e negru?  sau Will Smith sau oricare altul?   Asta-i marele paradox la romani: sunt homofobi dar pe de alta parte , apreciaza manelele , care la baza sunt o muzica tíganeasca.  Deci cum e? Tíganii sunt buni dar homosexualii va put?

#23
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Posttfmercedez, on 15 martie 2019 - 08:03, said:

E cam off topic chestia cu homosexualitatea, dar , exista un mare DAR- cel putin in Romania mentalitatea este inapoiata.  La inceput nici actorii de culoare nu erau vizibili in filme. Astazi nu va uitati la filmele cu Edie Murphy, pe tru ca e negru?  sau Will Smith sau oricare altul?   Asta-i marele paradox la romani: sunt homofobi dar pe de alta parte , apreciaza manelele , care la baza sunt o muzica tíganeasca.  Deci cum e? Tíganii sunt buni dar homosexualii va put?

Manelele sunt copiate din orient, am văzut că turcii ascultă melodii cu linie melodică asemănatoare, dacă e să faci o paralelă între homosexualitate și rromie observi că ambele curente sunt exploatate de producătorii de filme clasă B pentru a crea interes în jurul unei opere oarecum nulă.

#24
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Negrii, rromii, sunt creați de Dumnezeu, homosexualii NU. Dumnezeu a creat pe Adam și Eva nu Adam și Steve.

#25
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Cine e Steve?

#26
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View Postorlandobarbulescu, on 15 martie 2019 - 08:24, said:

Negrii, rromii, sunt creați de Dumnezeu, homosexualii NU. Dumnezeu a creat pe Adam și Eva nu Adam și Steve.
Doar o vorba sa-ti mai zic: Cain i-a tras-o lui Abel? Sau Abel lui Cain? Sau Cain si Abel i-au tras-o Evei?
Sau Adam si Eva erau moldoveni si au facut 16 copii, dar ala care scria testamentul a ramas fara pasta la pix si nu a mai scris acest lucru?

#27
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,610
  • Înscris: 19.05.2002
Un vizitator ar putea intelege ca filmul are treaba cu orientarea sexuala.
Nu are!
Ati gresit adresa!

#28
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Îi ceri tu socoteală lui Dumnezeu? pe bune?

#29
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View Postorlandobarbulescu, on 15 martie 2019 - 08:55, said:

Îi ceri tu socoteală lui Dumnezeu? pe bune?
esti troll la maximum. Si off topic

Aria religioasa e in alta parte.

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPuferiu_, on 15 martie 2019 - 08:29, said:

Cine e Steve?
Jobbs.

#31
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

View Postorlandobarbulescu, on 15 martie 2019 - 08:24, said:

Negrii, rromii, sunt creați de Dumnezeu, homosexualii NU. Dumnezeu a creat pe Adam și Eva nu Adam și Steve.

Mie nu îmi plac nici homalăii și nici rromii, înseamnă că sunt nazist Posted Image , am adus în discuție faptul că am văzut că este din ce în ce mai vizibil acest fapt cu prezentarea homosexualității în filme, cred că se încearcă educarea maselor astfel încât acest fenomen să nu mai pară că e o excepție față de normalitate (o boală).

#32
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Mie nu imi plac oamenii, in general. Adica daca tot se sterg mesajele offtopic, sa nu aflati niciodata.

#33
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Bai acuma l-am terminat de vizionat si da mi-a placut ! Astept continuarea cand merg dupa $$$ :).

#34
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Esti offtopic.

#35
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Se putea si mai bine...as fi vrut ceva mai multe impuscaturi...dar pertotal a fost ok

#36
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Daca vreti multe impuscaturi.. Gangster Squad - Elita gangsterilor. Nu stiu daca are topic deschis. E fainut filmul, usir romantat, dar suficient de captivant, desi este plin de clisee clasice.  Abea acum l-am vizionat si eu pe flix..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate