Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Număr de telefon la care nu se mai are acces

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Mariana_99

Mariana_99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2019
Bună seara!
Acum aproximativ doi ani m am mutat de pe rețeaua Orange pe Telekom. Implicit, mi am schimbat numărul de telefon. Aș vrea să știu ce s a întâmplat cu vechiul meu număr de telefon( Menționez că l am apelat recent, pentru a vedea dacă a fost redistribuit unei alte persoane, și mi a intrat căsuța vocală orange din prima secundă ). Întreb aceste lucruri pentru că aș dori să reintru în posesia vechiul meu număr de telefon, dacă se poate.
Vă mulțumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca poti intreba la Orange despre acest aspect.

#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostMariana_99, on 13 martie 2019 - 22:21, said:

Acum aproximativ doi ani m am mutat de pe rețeaua Orange pe Telekom. Implicit, mi am schimbat numărul de telefon.
Nu e implicit. Puteai sa il portezi pe ala.

Numai Orange iti poate raspunde la intrebarea ta.

Edited by pasilla, 13 March 2019 - 22:35.


#4
Mariana_99

Mariana_99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2019
Da, într adevăr ei sunt cei mai în măsură să mă lămurească, însă aș fi vrut înainte să merg la unul dintre sediile lor să știu cam care ar fi șansele să l pot recupera. 😊

#5
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
In principiu il poti recupera daca nu apartine altui client.

#6
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Globul de cristal zice 4.25%...Cam greu sa stie cineva raspunsul.
Se poate realoca cuiva cu 1 ora inainte sa ajungi tu in magazin si sa intrebi de el. Intelegi ?

#7
Mariana_99

Mariana_99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2019

View PostMagicwisewolf, on 13 martie 2019 - 22:58, said:

Globul de cristal zice 4.25%...Cam greu sa stie cineva raspunsul.
Se poate realoca cuiva cu 1 ora inainte sa ajungi tu in magazin si sa intrebi de el. Intelegi ?



Înțeleg. Mulțumesc!

Edited by Mariana_99, 13 March 2019 - 23:03.


#8
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Cu placere.
Ideea e sa mergi intr-o Reprezentanta (nu la dealer) si sa iti verifice acel nr. Daca nu e deja alocat cuiva care il are in vreun sertar si nu il foloseste pt ca l-a luat doar pt telefon la abonament, sau pe vreun prepaid dintr-un teanc de 200 de bucati in vreun mall din capatul opus al tarii, probabil ca il poti rezerva si reactiva. Dar, doar pe abonament si contra-cost. Astea sunt detalii pe care le poti afla la fata locului, in acel magazin Orange.

#9
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostMariana_99, on 13 martie 2019 - 22:59, said:

Înțeleg. Mulțumesc!
Salut.Verifica pe portabilitate.ro,dar asa poti afla doar in ce retea e acum vechiul tau nr de tel.Ai sanse mici sa obtii de la vreun operator date despre abonatii sai si sa vezi daca e alocat acel nr.

Edited by Vlad_22, 13 March 2019 - 23:14.


#10
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMariana_99, on 13 martie 2019 - 22:36, said:

Da, într adevăr ei sunt cei mai în măsură să mă lămurească, însă aș fi vrut înainte să merg la unul dintre sediile lor să știu cam care ar fi șansele să l pot recupera. ��
Inainte sa mergi la unul din sediile lor e mai simplu sa le trimiti un mail

#11
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,514
  • Înscris: 03.10.2013

View PostVlad_22, on 13 martie 2019 - 23:13, said:

Salut.Verifica pe portabilitate.ro,dar asa poti afla doar in ce retea e acum vechiul tau nr de tel.Ai sanse mici sa obtii de la vreun operator date despre abonatii sai si sa vezi daca e alocat acel nr.

da`nu-i mai simplu sa sune acel numar?daca raspunde cineva, e  alocat...

#12
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
a facut-o deja

#13
Mariana_99

Mariana_99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.03.2019
Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!
Am intrat pe portabilitate.ro și numărul nu a fost portat. Am speranța că nu a fost alocat nimănui încă. Voi suna astăzi la Orange.

#14
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Chiar daca nu a fost alocat nimanui in vreun magazin Orange (abonament/PrePay), e posibil sa fi fost alocat unei cartele SIM PrePay care se afla cine stie in ce magazin din tara, si nu a fost inca vanduta.
In cazul asta slabe sanse sa primesti numarul, ci trebuie sa astepti pana respectiva cartela e cumparata de cineva si activata, ca sa-l poti contacta si sa vezi daca e de acord sa-ti cedeze cartela cu numarul respectiv.

Edited by Hider141, 14 March 2019 - 08:19.


#15
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
De ce ai vrea sa refolosesti un numar vechi de 2 ani pe care nu te-a interesat sa-l portezi la momentul respectiv ?

#16
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Te duci la Orange și vorbești cu ei.Sau ii dai mesaj lui Orange Helper aici pe forum,dar slabe șanse să poți rezolva ceva pe forum sau telefonic,fara sa te prezinți la vreun Orange Store.

#17
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008

View PostMariana_99, on 13 martie 2019 - 22:21, said:

Menționez că l am apelat recent, pentru a vedea dacă a fost redistribuit unei alte persoane, și mi a intrat căsuța vocală orange din prima secundă ).

Daca a intrat casuta vocala, nu inseamna ca numarul este alocat unui abonat/utilizator prepay?
Altfel a cui este casuta? Cine primeste mesajele vocale?
Din cate stiu, daca un numar este nealocat, cand il apelezi primesti un mesaj de genul “numar nealocat” sau “numar inexistent”
Spunea cineva ca numarul ar putea fi deja alocat unei cartele prepay nevanduta inca. Si daca o sa cumpar eu cartela o sa pot sa ascult toate mesajele vocale inregistrate cat timp cartela a stat in sertar la magazin?

Edited by yetiro, 14 March 2019 - 23:00.


#18
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Ai fost azi la Orange ? Altfel....

View PostMagicwisewolf, on 13 martie 2019 - 22:58, said:

Se poate realoca cuiva cu 1 ora inainte sa ajungi tu in magazin si sa intrebi de el. Intelegi ?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate