Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Atmosfera pamantului se extinde dincolo de luna

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
E bine ca se gasesc fraieri pe lumea asta sa ,,cumpere" teren pe un astru, unde legile de pe Terra nu se pot aplica... si care la o observare superficiala, naste cateva intrebari, daca ar fi sau nu natural...  Are o miscare suspecta de rotatie in care isi mentine o singura pozitie vizibila, fata de Terra, (nu stiu daca alt satelit natural al altei planete are exact o miscare de revolutie asemanatoare)  la instalarea de seismografe pe suprafata ei si experimentul de a lasa sa cada pe sol, a unei trepte de racheta, a vibrat vre-o 30 min... Ceea ce presupune ca in interior ar fi c-am goala..
As fi curios cum ar reactiona ,,propietarii" de teren de pe un alt satelit sau planeta, daca pe ,,terenul" lor si-ar face baza, o alta civilizatie mult mai avansata?Posted Image  Ar cere chirie, ca altfel ii evacuaeaza?Posted Image
Daca ar avea bare-mi un gard ceva, sa delimiteze terenul ala, sa se vada ca au ajuns acolo primii...Posted Image

Edited by baribalu, 16 March 2019 - 15:27.


#20
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 29.10.2017

View Postbaribalu, on 16 martie 2019 - 15:10, said:

E bine ca se gasesc fraieri pe lumea asta sa ,,cumpere" teren pe un astru, unde legile de pe Terra nu se pot aplica... si care la o observare superficiala, naste cateva intrebari, daca ar fi sau nu natural... Are o miscare suspecta de rotatie in care isi mentine o singura pozitie vizibila, fata de Terra, (nu stiu daca alt satelit natural al altei planete are exact o miscare de revolutie asemanatoare)  la instalarea de seismografe pe suprafata ei si experimentul de a lasa sa cada pe sol, a unei trepte de racheta, a vibrat vre-o 30 min... Ceea ce presupune ca in interior ar fi c-am goala..
As fi curios cum ar reactiona ,,propietarii" de teren de pe un alt satelit sau planeta, daca pe ,,terenul" lor si-ar face baza, o alta civilizatie mult mai avansata?Posted Image  Ar cere chirie, ca altfel ii evacuaeaza?Posted Image
Daca ar avea bare-mi un gard ceva, sa delimiteze terenul ala, sa se vada ca au ajuns acolo primii...Posted Image
Prima am zis ca s-a intamplat, dar a doua confirma ca nu a fost asa.

Cat despre miscarea de rotatie ciudata, e rezultatul frecarii mareice.

#21
LiviuStefanLiviu

LiviuStefanLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 20.02.2019
initiator,
titlu lor e doar un clickbait
dupa cum ti s-a explicat....nu s-a intamplat nimic
cand vreodata se intampla ceva?

in curand e posibil sa te anunte astia ca Pamantu nu se mai misca, pt ca nici asta nu schimba nimic
iti arunca niste mate in fatza si te-a rezolvat

#22
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postrepublicall, on 13 martie 2019 - 10:54, said:

Aha. Nu ma pricep sa interpretez de asta intrebam. Deci e doar teoretic. Practic e vid.

Practic e credinta ta in ce-ti zic niste popi care pretind ca ei stiu si cunosc. Gandeste-te ca Newton habar n-avea de Electricitate, iar Einstein habar n-avea de Plasma.
Vid inseamna nimic.
"Practic" nu exista vid. Numai un spanzurat cu capu in jos poate alatura doua notiuni contrarii: 70 de atomi de hidrogen, plutind in nimic. Pai daca nu e nimic, n-are in ce sa pluteasca, ca trei sa fie in ceva. Iar nimicul nu e ceva.
Uite-asea ne fac popii astiea de stiinta. Ne invart ne invart pana ni se inchid ochii si ne pierdem controlu, si dup'aia mergem prin viata ca nijte gaini cu capu taiat. Golemi.
Stai si numara atomii de hidrogen acuma, ca ti-a zis niste popi ca nimicul e vid, vidul e ceva in care stau 70 de atomi, care daca ii fisionezi, obtii energie infinita in volum zero. Adaugam patrunjel si piper, dupa gust, si te poti duce la culcare. Nu-ti face probleme. Totul e sub control. Esti doar o masina nihilista care halucineaza, nu-ti mai bate capul. Tu nu existi. Doar iti inchipui tu ca ai exista. Dormi. Inchide ochii. Apleaca-te. Desfa picioarele. Marturiseste-ti credinta in Electron. Accepta-l pe Ein Stein in gaura neagra din procesorul tau central, ca Salvator si Stapan. Who's a good boy? You are!

Edited by criztu, 17 March 2019 - 17:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate