Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Inima cheder geam utilaje

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011
salut colegii...cei care ati montat inima la chedere geam ,stiti vreo procedura mai simpla sau usoara de montaj?sau ceva de genul...... cu rabdare si cu surubelnita;;;...am de montat la o cabina de u 650 .mi am cumparat o trusa de montaj pentru asa ceva dar nu are nici o instructiune cum se foloseste si nici pe net nu am gasit nimic...

Edited by ssf99bv, 12 March 2019 - 21:29.


#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xeukTezUwRQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Parcă se face cu sfoară.

#4
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Cu sfoara se pune chederul pe caroserie. Dar inima în cheder se pune cu o unealtă dedicată.  Un fel de șurubelnița cu un romb din sârmă în vârf. Se trece inima prin romb, se baga rombul în canalul chederului, cu o mana se presează inima iar cu cealaltă se trage ușor rombul de-a lungul canalului.
Ia uite ca sunt scule mai elaborate decât în vremea când meșteream eu.
https://www.clinicad...si-6-inele-9400

Se trece inima prin inel, inelul se trage prin canalul chederului iar rola presează inima.  Adică tot aceleași procedeu descris de mine mai sus dar se folosește rola aia în loc de degetul mare.

Edited by PoeOvidiu, 13 March 2019 - 06:43.


#5
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Totul merge mai usor daca se foloseste apa cu sapun (se inmoaie inima in apa cu sapun inainte de montaj).

#6
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Si la caldura...

#7
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011

 PoeOvidiu, on 13 martie 2019 - 06:35, said:

Cu sfoara se pune chederul pe caroserie. Dar inima în cheder se pune cu o unealtă dedicată.  Un fel de șurubelnița cu un romb din sârmă în vârf. Se trece inima prin romb, se baga rombul în canalul chederului, cu o mana se presează inima iar cu cealaltă se trage ușor rombul de-a lungul canalului.
Ia uite ca sunt scule mai elaborate decât în vremea când meșteream eu.
https://www.clinicad...si-6-inele-9400

Se trece inima prin inel, inelul se trage prin canalul chederului iar rola presează inima.  Adică tot aceleași procedeu descris de mine mai sus dar se folosește rola aia în loc de degetul mare.
mersi colegu....asa ceva mi am cumparat si eu, dar citind postarea ta o sa incerc cum ai zis tu...toata trusa ma costat vreo 180 de ron si ma gandeam ca nu o sa ma pot ajuta de ea....

Edited by ssf99bv, 13 March 2019 - 17:45.


#8
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Si ca sa ruleze usor dispozitivul pe cheder, se sterge canalul de la inima cu un burete cu ulei curat , dupa aceea e joaca de copii.

#9
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Da` sapunul lichid ce bai ar avea?

#10
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Ca nu umfla chederul?

Chederul se poate monta complet pe geam(cu inima) si apoi se poate baga cu ...sfoara...

Edited by gcom61, 14 March 2019 - 12:38.


#11
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011

 gcom61, on 14 martie 2019 - 12:37, said:

Ca nu umfla chederul?

Chederul se poate monta complet pe geam(cu inima) si apoi se poate baga cu ...sfoara...
chestia asta no stiam...dar eu unul nu mai demontez geamurile ..mai bine le spargPosted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate