Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

[CUM] Anulare vacanta de la DirectBooking

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Buna seara,

Acum 3 luni, am cumparat o vacanta pentru luna iunie in Turcia, am platit jumatate din vacanta, dar din pacate a intervenit ceva si nu mai pot pleca. M-am tot uitat la ei pe site si nu am gasit nimic, are cineva idee daca pot recupera banii platiti pana acuma?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,446
  • Înscris: 19.04.2009
Ce scrie in contract? Cand ai facut rezervarea...


Quote

1. Orice rezervare efectuata online si neanulata la termenul limita de anulare specificat in sistem se considera FERMA si implica automat responsabilitatea platii.
2. Toate anularile vor fi efectuate prin intermediul sistemului online sau in cazul unei disfunctionalitati a sistemului se poate contacta departamentul de rezervari si helpdesk al Direct Booking
3. Termenul limita de anulare fara penalizare este specificat in momentul efectuarii rezervarii online. Depasirea termenului respectiv implica plata penalizarilor care de asemenea sunt specificate in rezervare.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Suni tu sau sunăm noi ?

Quote

Date de Contact
Orar de lucru
Luni - Vineri, intre 9 AM si 7 PM
Sediu central:
Calea Grivitei nr 180 (Coral Business Center), parter, sector 1, Bucuresti (200m de Metrou Basarab, 10m statia Stoica Ludescu RATB), Cod Postal 010751
Email
[email protected]
Call Center
031 96 41
Telefon fix
021 401 2020
Fax
0372899163
Agentia Constanta: Bdul Tomis nr. 63, Constanta, Telefon 0316400050

Anulari/Modificari

Quote

In cazul in care doriti anularea sau modificarea serviciului rezervat sau achizitionat (si Furnizorul de Servicii Turistice permite acest lucru), este responsabilitatea dvs. de a informa online, in scris sau telefonic Direct Booking despre intentiile dvs. In anumite cazuri este posibil sa nu puteti anula / modifica anumite servicii turistice sau va trebui sa respectati anumite cerinte pentru aceste actiuni.
Direct Booking sau Furnizorul de Servicii Turistice accepta toate formele de cereri scrise. Direct Booking sau Furnizorul de Servicii Turistice nu pot anula / modifica serviciul turistic inainte de a primi cererea dvs. ferma. Puteti anula rezervarea dvs. prin intermediul Site-ului in concordanta cu termenii si conditiile Furnizorului de Servicii Turistice.
In eventualitatea modificarii unei rezervari (incluzand, dar fara a se limita, anulari, restituiri de sume, schimbari de nume), Direct Booking isi rezerva dreptul de a aplica anumite taxe pentru a acoperi costurile administrative care pot rezulta din aceasta actiune. Aceste taxe difera fata de taxele impuse direct de catre Furnizorul de Servicii Turistice.

Edited by waterman, 12 March 2019 - 20:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate