Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Yahoo mail vs gmail!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 pasilla, on 12 martie 2019 - 20:41, said:

E treaba mea ce parola vreau sa pun. Ma poti atentiona, nu restrictiona.
Fiecare companie poate integra ce reguli doreste.

Daca tu stii ce presupune o parola de doi lei, majoritatea nu, si de aia ajung fara conturi, hackuiti, etc.
Pentru a preveni pentru marea majoritate, vor sa aiba minim 8 caractere, majuscule, cifre, diferite caractere, etc.

Dar pentru cine vrea, exista password managere. Sau logica, ca-ti poti creea niste parole inteligente. Plus 2FA.

#20
standardul987

standardul987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 26.11.2014
Gmail este mai stabil.

#21
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Eu folosesc yahoo din plin pentru diverse dar pentru mailurile importante folosesc doar gmail si outlook. Sa folosesti yahoo in mailuri catre intitutii, firme sau persoane importante este un semn de neseriozitate in 2019.

#22
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Singura chestie care m-a tentat la gmail a fost faptul ca nu iti inchide contul chiar daca nu te loghezi pe el si doi ani pe cand la yahoo (nu stiu exact cat timp trebuie sa fii inactiv) iti sterge tot insa yahoo ofera spatiu de stocare 1TB iar gmail doar 15GB.....

#23
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007

 pasilla, on 12 martie 2019 - 20:41, said:

Nu stiu daca este neaparat banc. MI s-a intamplat asta de mai multe ori si este super enervant.
E treaba mea ce parola vreau sa pun. Ma poti atentiona, nu restrictiona.
Am acum un nou router care isi bate joc de mine, la fel ca in bancul tau.
Si culmea e ca nu poti sa pui Cele25deRatusteUrateInFundFaraNiciUnFeldePunctuatie ca e mai mult de 15 caractere...

#24
adistroe21

adistroe21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.02.2019
Yahoo a avut probleme mari de securitate, ba chiar a avut serverele cazute zile intregi.
Apoi dupa cele patite sufla si in iaurt astfel ca 99% din corespondenta intra in spam daca nu dezactivezi tu treaba asta.

#25
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
La mine in spam intra doar gunoaie, rar se intampla sa-mi intre si mail-uri pe bune iar daca le gasesc le dau "Not Spam" si intra in inbox. Iar chestia legata de securitate era nasoala cand nu era optiunea cu al doilea pas cu sms pe telefon, nu prea cred ca poate fi spart telefonul ca sa gaseasca codul ala....

Edited by maladetz, 14 March 2019 - 19:51.


#26
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Salutare,

Inca folosesc aplicatia Yahoo pe android si laptop prin Chrome.
Am doua conturi de Yahoo si doua de Gmail.....le am pus la un loc pe toate in contul Yahoo,asa ca atunci cand deschi pagina sau aplicatia imi arata toate cele 4 conturi intr-un singur loc.
Problema este ca de la un timp unul din conturile Gmail are probleme,toate mail-urile se duc in cosul de gunoi sau se intampla ca unul vina normal dar dupa ceva timp dispare in cosul de gunoi.Nu sunt mail-uri suspicioase si nu am dat spam la nimic,pur si simplu se duc in cos.
Am incercat prin setari sa modific cate ceva pe acolo dar nu am rezolvat nimic.

Stie cineva care ar fi problema?
M-am invatat cu interfata lor,imi este greu sa trec la altceva si imi place ca am toate cele 4 conturi intr-un singur loc.

#27
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Tot datorita interfetei cu care m-am obinuit am ramas pe yahoo insa nu am avut si nu o sa am incredere in optiunea asta de a atasa toate conturile in yahoo, tocmai din motivul asta, pot aparea tot felul de erori idioate.

#28
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Am scos conturile de gmail din yahoo si acum le am separat pe laptop in chrome.
Le-am pus la un loc in aplicatia gmail de pe telefon pentru in chrome nu ma lasa sa fac asta.
Momentan merge bine....o sa vad pe viitor ce si cum se comporta

#29
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
Mai nou folosesc foarte mult gmail

#30
Bernard77

Bernard77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 14.04.2017
Gmail e mult mai ok, dupa parerea mea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate