Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Camasi barbatesti maneca scurta

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
girls at play...

#20
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostPuferiu_, on 12 martie 2019 - 11:31, said:

Dar daca vrei ceva cu adevarat bun, cauta de la Levi's in sus.

Poate de blugi. Am avut două chestii care nu erau blugi, de la Levi's, o cămașă și un tricou de tip polo, ambele s-au decolorat după două spălări, cu toate că am respectat întocmai indicațiile de pe etichete. Un raport preț/calitate execrabil.

#21
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Poate nu ai luat ce trebuia.

#22
Jon97

Jon97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 12.11.2018
Camasile cu maneca scurta nu se poarta, va faceți de ras cu asa ceva.

Trebuie sa luati cămașa normala si ridicati voi manecile.

Edited by Jon97, 12 March 2019 - 18:06.


#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Daaa! Ca Cam din Modern Family. Cele mai frumoase camasi la el le-am vazut. Aproape ca imi pare rau ca nu sunt gay.

#24
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Se mai poarta camasi cu maneca scurta? Mi se par unele dintre cele mai oribile articole vestimantare, dar mna... gusturile nu se discuta

Edited by utopias, 12 March 2019 - 21:45.


#25
standardul987

standardul987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 26.11.2014
La Reserved au camasi frumoase si de calitate.

#26
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Depinde si cum arata bratele care ies din maneci.

#27
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostPuferiu_, on 12 martie 2019 - 18:03, said:

Poate nu ai luat ce trebuia.

Am luat fix "ce trebuia". Tricoul dintr-o reprezentanță Levi's din Austria, cămașa dintr-o reprezentanță din România. Nu se pune problema că erau contrafăcute, sau ceva. Dar foarte proaste.

View PostJon97, on 12 martie 2019 - 18:06, said:

Camasile cu maneca scurta nu se poarta, va faceți de ras cu asa ceva.
Trebuie sa luati cămașa normala si ridicati voi manecile.

Hai lasă-mă... Cămășile cu mânecă scurtă sunt problematice dacă-s croite prost. Se întâmplă să stea mânecile aiurea și să se vadă urât dacă sunt prea late la mâneci. Dar dacă sunt croite bine, nu-i nicio problemă cu ele. Cum ați descoperit și voi internetul, ați învățat să vă îmbrăcați. Ideea asta cu "cămășile cu mânecă scurtă nu există", a venit de prin vest, de pe la de-ăștia care dădeau sfaturi pentru ținute elegante, nicidecum pentru ținute casual. Și a fost transmisă așa, aiurea, până a ajuns la voi și ați zis că ați învățat ceva. Acest sfat era îndreptat bărbaților care purtau cămașă cu mânecă scurtă pe sub sacou sau care purtau cămăși croite prost.

De-asta nu se poartă:

Attached File  dave-white-01.jpg   76.23K   10 downloads


Dar cămășile nu prea mai arată așa azi. Se fac mai strâmte la umeri și la subraț, slim fit, vin mai turnate pe tine, unele au chiar deja un fel de efect de "mânecă suflecată", în plus le și poți modifica la croitor. Moda "românească" era cămașă cu mânecă scurtă, cu două numere mai mare, de venea așa până la turul pantalonului și stătea ca un sac, purtată pe deasupra pantalonilor, la ținute "office". Acolo arată urât.

#28
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,433
  • Înscris: 05.07.2018
Ai luat o laie. Incepe sa n-o mai iei personal, ca sa iesi din turma.

#29
algorab

algorab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2003
In primul rand, camasile cu maneca scurta sint acceptabile doar pentru concediul la mare.

In al doilea rand, camasile ar trebui sa fie facute doar pe comanda pentru a se potrivi impecabil.

#30
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007

View Postalgorab, on 13 martie 2019 - 03:57, said:

In primul rand, camasile cu maneca scurta sint acceptabile doar pentru concediul la mare.

In al doilea rand, camasile ar trebui sa fie facute doar pe comanda pentru a se potrivi impecabil.

In al treilea rand, exagerezi. E o camasa de zi cu zi, nu de mers la intalnire cu presedintele.

#31
alexander11

alexander11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 21.11.2013
Hai ba nene ba ati innebunit cu "nu se poarta" ? daca exista la ce dracu exista , ca nu se poarta ? adica daca o iei pe aia cu maneci lungi si o sufleci pana la cot cum face majoritatea, nu e tot aia ? ce dracu ma ? apai atunci se poarta glezna goala si pantalonii aia tip excrement la fund cu fundul lasat pana la genunchi ? da am vazut asta la zeci de baieti, asta inseamna ce ? sa incep sa port si eu asa doar pentru moda ? nu va inteleg

#32
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Pentru vacante in locuri exotice - de-aia mai exista.
Sau daca dai cautare cum am zis - dupa camasi hawaii - vezi ca sunt bagate la  "carnaval".

Acum in general se poarta tricourile polo.

Cred ca n-am mai pus o camasa cu maneca scurta pe mine de vrei 15 ani, exceptie cand am fost la mare - dar si acolo - din alea gen panza topita - de in.

#33
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Eu gasesc acceptabile camasile cu maneca scurta doar cele florale, ca te duci pe plaja cu ele, etc.
In rest, mi se pare oribile. Ca o comparatie: ca si cum ai taia pantalonii de costum si sa-i faci pantaloni scurti :))

#34
algorab

algorab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2003
Exact.

#35
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postbai3tzash, on 13 martie 2019 - 16:47, said:

Eu gasesc acceptabile camasile cu maneca scurta doar cele florale, ca te duci pe plaja cu ele, etc.
In rest, mi se pare oribile. Ca o comparatie: ca si cum ai taia pantalonii de costum si sa-i faci pantaloni scurti Posted Image)
Fiecare se imbraca cum stie. Dar, dintr-o lista ca asta sau asta, mi se par aproape toate decente mai putin cele inflorate :lol:.

#36
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
Asta e fascinantă. https://www.peek-clo...t-9932586_1200/

M-aș duce îmbrăcat cu ea la muncă.
Dacă ar fi și pe măsura II. :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate