Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Actiuni pe OTC Pink Sheet market

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
Am 900k actiuni in HMNY (Helios & Matheson), companie americana, cumparate anul trecut cand erau listati pe NASDAQ. Acum o luna de zile au fost delistati de pe Nasdaq si mutati pe piata OTC pink sheet. Broker-ul prin care am cumparat actiunile mi-a zis ca nu executa pe OTC pink sheet. Am sunat peste 40 brokeri si n-am reusit sa gasesc unul care sa accepte sa-mi TRANSFER actiunile la el. Stie cineva un broker care ar accepta un astfel de transfer?

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
Nu ai stiut din timp de transfer?brokerul trebuia sa-ti spuna dar l-a durut undeva de actiunile tale.poate pe la viena sau ungaria sa gasesti sau chiar bulgarii daca-s mai aproape

#3
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017

View PostEMPP, on 12 martie 2019 - 05:01, said:

Nu ai stiut din timp de transfer?brokerul trebuia sa-ti spuna dar l-a durut undeva de actiunile tale.poate pe la viena sau ungaria sa gasesti sau chiar bulgarii daca-s mai aproape

Stiam ca Nasdaq-ul urma sa ia o decizie in 30 zile daca ii tine pe piata sau nu dar nu ma asteptam sa ia decizia intr-o zi random, dupa trading hours, iar dimineata sa ma trezesc cu ei pe o alta piata.

#4
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Poststan108, on 12 martie 2019 - 01:34, said:

Am 900k actiuni in HMNY (Helios & Matheson), companie americana, cumparate anul trecut cand erau listati pe NASDAQ. Acum o luna de zile au fost delistati de pe Nasdaq si mutati pe piata OTC pink sheet. Broker-ul prin care am cumparat actiunile mi-a zis ca nu executa pe OTC pink sheet. Am sunat peste 40 brokeri si n-am reusit sa gasesc unul care sa accepte sa-mi TRANSFER actiunile la el. Stie cineva un broker care ar accepta un astfel de transfer?
Astia is aia cu Moviepass. Au cam dat faliment! google it

#5
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017

View Postccdsah, on 12 martie 2019 - 19:13, said:

Astia is aia cu Moviepass. Au cam dat faliment! google it

lol daca am banii bagati in ei iti dai seama ca sunt la zi cu situatia lor. Nu sunt intr-o situatie prea buna dar nici faliment nu dau.

#6
tian2

tian2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.11.2009
deschide cont la interactive brokers, pe hmny i-am gasit pentru tranzactionare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate