Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Reuseste Trump sa faca "America Great Again"?!

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5719 replies to this topic

#19
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017
Mai bine sa vina Trump in locul lui Iohannis sa faca Romania great again!;)

#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 EmyBoss7, on 11 martie 2019 - 21:36, said:

Mai bine sa vina Trump in locul lui Iohannis sa faca Romania great again!Posted Image
Nu se poate. DIn pacate Presedintele Romaniei nu are parghii Constitutionale.
Tot infractorul Dragnea conduce tara.

Edited by pasilla, 11 March 2019 - 21:39.


#21
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 EmyBoss7, on 11 martie 2019 - 21:36, said:

Mai bine sa vina Trump in locul lui Iohannis sa faca Romania great again!Posted Image
Daca face ziduri la granita cu "mexicanii" il vor acuza progresistii de rasism. :D

#22
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 17.11.2013

 jimi91, on 11 martie 2019 - 21:33, said:


Intrebarea e.... de ce doar America great again? de ce nu si Brazilia, Argentina,Congo great again ?
Pai sa puna mana Brazilia. Argentina si Congo in frunte cu Romania si sa creasca mari singure. Cum era vorba aia: La munca, ba, nu la intins mana. Geopolitica e boala grea dar daca sunt niste oameni competenti la conducerea tarii (sau daca nu sunt competenti macar sa nu fie prosti) poti sa te faci mare. Se vede clar la Venezuela si tarile arabe (ma rog, o parte din ele). Toate au petrol garla. Unii au inteles cum sta treaba si s-au adaptat. Altii nu.

#23
EmyBoss7

EmyBoss7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,477
  • Înscris: 18.03.2017

 pasilla, on 11 martie 2019 - 21:38, said:

Nu se poate. DIn pacate Presedintele Romaniei nu are parghii Constitutionale.
Tot Dragnea conduce tara.
In lumea mea minunata se poate orice!Posted Image

#24
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
parerea mea e ca nu. cu pacaliciul asta america o sa piarda o gramada de sfere de influenta castigate cu greu si de multe ori cu soft power, cu chestii care in bani ieseau mai bine pentru americani prin beneficiile aduse decat prin cheltuielile avute. Adica nu cred  ca america va castiga ceva cu banii aia, chestii care nu se puteau castiga mai usor si mai bine necerand bani. Fara sa vrea america isi creaza concurenta (ue mai ales)..

#25
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 17.11.2013

 neur0, on 11 martie 2019 - 21:34, said:

Trump face ceea ce crede el ca este in interesul SUA.
Greu de crezut. Ala isi vede de interesele lui in primul rand. SUA e in plan secund pentru el.

#26
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Attached File  sua gdp.png   30.51K   69 downloads

#27
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007
Cica cifrele sunt de partea lui, a avut cresteri cat n-au avut aia dinaintea lui... cre' ca asta inseamna "great again"

#28
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Nu stiu daca reuseste Trump (probabil ca nu). Cert este ca americanii sunt prea prosti si ret***ati ca sa fie facuti great again. Ma refer, in mare parte, la generatiile tinere de pana in 40 de ani. Restu, old school, pierd din putere incet incet.

Se plang de orice si nu le convine nimic. Gandesc impulsiv si emotional si sunt usor de manipulat.

Acum s-a mai si umplut tara de hateri de prin toate colturile lumii (a 3-a) care numai cu tara lor (adoptiva) nu tin.

Daca ar fi venit la putere un lider ipotetic care sa fie perfect sau aproape perfect din toate privintele s-ar gasi fel de fel de imbecili pe twitter, pe forumuri sau la coltul strazii care sa-i caute nod in papura.

#29
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 17.11.2013

 vanitty, on 11 martie 2019 - 21:40, said:

parerea mea e ca nu. cu pacaliciul asta america o sa piarda o gramada de sfere de influenta castigate cu greu si de multe ori cu soft power, cu chestii care in bani ieseau mai bine pentru americani prin beneficiile aduse decat prin cheltuielile avute. Adica nu cred  ca america va castiga ceva cu banii aia, chestii care nu se puteau castiga mai usor si mai bine necerand bani. Fara sa vrea america isi creaza concurenta (ue mai ales)..
Asa cred si eu. Acum e discutia cu tarile care au baze militare americane si costurile aferente acelor baze. Trump vrea ca tarile respective sa plateasca toate costurile operationale plus 50% taxa de protectie pentru privilegiul de a primi protectie din partea SUA. In multe tari populatia e impotriva prezentei trupelor americane in bazele alea. In ultima vreme cei mai vocali au fost japonezii (ma refer la oamenii de rand, nu clasa politica). Daca isi iau jucariile si pleaca, pierd enorm ca putere militara si influenta in regiunile respective.

Dar, nah, textele astea dau bine la masa critica de votanti Trump.

#30
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,039
  • Înscris: 23.09.2005
Depinde ce intelegem prin "great".

#31
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 17.11.2013

 laffin, on 11 martie 2019 - 21:45, said:

Cica cifrele sunt de partea lui, a avut cresteri cat n-au avut aia dinaintea lui... cre' ca asta inseamna "great again"

A fost criza in 2008. Cred ca daca puneau presedinte un peste d-ala de sticla pe un mileu, tot bine aratau cifrele.

#32
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 neur0, on 11 martie 2019 - 21:34, said:

Trump face ceea ce crede el ca este in interesul SUA. ....
gresit, tot ce face este pentru clanul trump
https://en.wikipedia...ki/Trump_family

este fix ca dragnea...

Edited by arg, 11 March 2019 - 21:49.


#33
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
America.....

Attached Files



#34
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Cred ca America a fost mare pana prin anii '60, cand au inceput sa se impuna ideile marxiste si progresiste.

#35
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
Sper sa o faca fara razboie sau alte impuneri de democratii.

#36
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 neur0, on 11 martie 2019 - 21:38, said:

Daca face ziduri la granita cu "mexicanii" il vor acuza progresistii de rasism. Posted Image
Mai ales ca este alb inalt si cu origini germane :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate