Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Recomandare unitate multimedia Androidq

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
FunkBlack

FunkBlack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.04.2012
Vreau sa-mi fac un upgrade la radio-ul masinii si am ajuns la aceste 2 variante.
Specificatiile sunt similare. Cred ca alegerea va fi mai mult in functie de design.

Varianta 1
Varianta 2
(linkuri Aliexpress)

Ce parere aveti?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Il iei pe ala cu 8 core si Android 8.1

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Ia-ti ceva original. Dai un ban, dar merita. Niciunul nu suna ca un OEM. Nici nu se incadreaza in bord la fel de frumos (light bleeding, nuante incompatibile etc).

Ai pus aiurea link-urile, sau nu merge la mine. Acestea sunt produsele care te intereseaza:
https://www.aliexpre...99eb546865295b2
https://www.aliexpre...99eb546865295b2

Edited by YOUR_GOD, 11 March 2019 - 11:31.


#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 24.06.2008

View PostYOUR_GOD, on 11 martie 2019 - 11:20, said:

Ia-ti ceva original. Dai un ban, dar merita. Niciunul nu suna ca un OEM. Nici nu se incadreaza in bord la fel de frumos (light bleeding, nuante incompatibile etc).
Si OEM tot in china sunt facute,doar ca ai tu linistea sufleteasca ca ti-l vinde reprezentanta la un pret mai mare de vreo 5 ori decat pe Aliexpress.
Initiator,ia cu incredere ca se incadreaza perfect si la nuanta daca o gasesti pe a ta o sa vina identic.Totusi vezi ca la suport soft sunt praf.Daca iei cu Android 8,cu ala o sa mori (vorba vine).Nu ai update si daca se buleste softul nu stiu daca ti-o mai repara cineva.Era o discutie pe facebook cu cineva care luase una din asta chinezeasca si se bulise Androidul si nu reusea sa o repare nicaieri.

#5
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Suna foarte bine, eu am asta https://www.aliexpre...d-c6cd10161705.
Singura problema a fost montajul, care mi-a dat putin batai de cap cu comenzile pe volan si dispaly-ul dintre ceasuri care nu mai afisa tot, dar am rezolvat cu un modul care nu era in pachet si care a costat cam 250 lei. Si nu da bani in plus pentru varianta cu 4G ca nu iti va folosii la nimic. Eu fac hotspot de la telefon si merge mai bine. Am fost sfatuit pe 4 tunning de mai multi baieti si tot de la ei am luat si modelul si ideea.

Edited by costin001, 11 March 2019 - 12:00.


#6
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 17.01.2008
@ initiator, ia ceva cu mai mult de 2G RAM....
O sa vezi ca ai nevoie....

#7
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Tocmai am comandat si eu o jucaria din asta cu 4GB RAM, Octacore 1.8, 7 inch, acum sa vedem si cum se prezinta si ce stie sa faca (vine la set cu GPS, suport 3G/4G, camera spate si OBD).

Dupa ce ajunge incerc sa pun si poze de la montaj.

#8
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Voi ce parere aveti de unitatea asta?

https://www.olx.ro/o...html#3184995370

Pare cea mai "OEM" din punctul meu de vedere. Si eu parca mi-as lua una, dar am ramas cu sechele cand aud impreuna "China" si "Android", tocmai din pricina suportului 0. Nu as vrea sa iau jucaria, iar peste 1 an sa se blocheze aiurea cand mi-e lumea mai draga.

Sa inteleg ca modelul din linkul de mai sus nu are Android ca sistem de operare, ci ceva proprietar?

#9
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001

View Postgeorge_eu25, on 11 martie 2019 - 11:44, said:

Si OEM tot in china sunt facute,doar ca ai tu linistea sufleteasca ca ti-l vinde reprezentanta la un pret mai mare de vreo 5 ori decat pe Aliexpress.

Din fericire asta este o mare aberatie. :w00t: C'mon!

Initiator! Atentie ca la majoritatea device-urilor chinezesti (cu Android sau nu) vei avea probleme cu receptia radio (multi si specifica destul de clar in descriere) si cu suportul (practic inexistent).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate