Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Riverside Residence - Ulmi - Giurgiu

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Geolina90

Geolina90

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2020
Buna,

Eu am facut un Contract de rezervare pentru una din casele din complex, in urma caruia am achitat taxa de 2.500 Euro (termenul de plata a fost de 5 zile lucratoare).

In momentul in care am semnat Antecontractul de vanzare-cumparare (dupa aproximativ 15-20 zile de la rezervare), in acesta erau mentionate:
- contravaloarea taxei de rezervare (data cand a fost achitata, din ce cont bancar etc.)
- contravaloarea avansului de 15% calculat astfel: 15 % din valoarea casei minus taxa de rezervare de 2.500 euro (termenul de plata a fost de 3 zile lucratoare)
- restul de pret din valoarea totala a casei.

O zi frumoasa!

Edited by Dany_Darke, 09 September 2020 - 15:49.


#20
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010

View PostGeolina90, on 09 septembrie 2020 - 15:00, said:

Buna,

Eu am facut un Contract de rezervare pentru una din casele din complex, in urma caruia am achitat taxa de 2.500 Euro (termenul de plata a fost de 5 zile lucratoare).

In momentul in care am semnat Antecontractul de vanzare-cumparare (dupa aproximativ 15-20 zile de la rezervare), in acesta erau mentionate:
- contravaloarea taxei de rezervare (data cand a fost achitata, din ce cont bancar etc.)
- contravaloarea avansului de 15% calculat astfel: 15 % din valoarea casei minus taxa de rezervare de 2.500 euro (termenul de plata a fost de 3 zile lucratoare)
- restul de pret din valoarea totala a casei.

O zi frumoasa!

si simteai nevoia sa te lauzi pe un forum, nu? Posted Image Posted Image ti se induioseaza ochii cand vezi atata bunatate, corectitudine si simplitate din partea dezvoltatorilor Posted Image

Edited by AlleXyS1, 09 September 2020 - 16:08.


#21
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
Eu nu gasisem la vremea respectiva niciun locatar cu care sa vorbesc despre viata de acolo. O singura persoana gasisem pe facebook care nu a avut bine vointa sa imi raspunda la cateva intrebari. Avand in vedere aceastea, eram cam sceptic in decizia de a continua, cu toate ca dezvoltatorul imi ridica in slavi o firma straina care construieste complexul. In fine, fara sa vreau, a aparut zilele astea o recenzie mai putin placuta despre complex

Sergiu Alexandru Panaitescu
a month ago
Horrible company. They tricked me almost two years ago into buying a house in one of their developments in Romania, called Riverside Residence. Since then I had only problems and they are not interested in solving any of them. They lied about essential things like drinkable water, but the water can only be used for washing. A lot of problems with the rest of the utilities. Also the house was built poorly and it started falling apart. They do not care and take advantage that the laws in Romania are weak.


#22
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008
Eu stau in zona complexului si va pot oferi o imagine de ansamblu. Posted Image

Attached Files



#23
hadji

hadji

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 07.04.2006
Buna ziua,
Sunt reprezentantul Riverside Residence, in momentul de fata am finalizat faza 1 de 45 de case (14 mai sunt disponibile la vanzare), infrastructura este si e finalizata, gaz, electricitate, fibra optica de la UPC, statie de apa cu sistem de epurare, canalizare, locul de joaca prima parte, terenul multisport. In Primavara- Vara 2021 vom incepe faza doua de 65 de case, amenajarea promenadei in jurul raului artificial (unde se deverseaza apele conventional curate catre Ciorogarla). Daca aveti alte intrebari legat de Riverside Residence, cu mare drag va raspundem cat putem de repede.

Va multumesc,
A.H
P.S: legat de comentariul de mai sus al rezidentului Sergiu Panaitescu, toate probleme lui au fost rezolvate.

#24
alexsama

alexsama

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.01.2011
Grozav, sper ca ia-ti dat omului banii inapoi Posted Image

#25
danPCS

danPCS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2022
Hadji, ce noutati avem despre proiect?
Beria81, mai ai poze:)?

#26
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

danPCS said:

1665813328[/url]' post='29430411']
Hadji, ce noutati avem despre proiect?
Beria81, mai ai poze:)?

salut, am o poza din 24 Iulie, de atunci nu am mai ridicat drona.  Posted Image

daca vrei, mai fac o poza azi sau maine, dar nu cred ca s-au schimbat foarte multe din Iulie.

Attached Files



#27
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
In the middle of nowhere....

#28
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 23.05.2008
Care este avantajul unei case aici fata de o casa la tara intr-un sat obisnuit care are conditii cat de cat?

Edited by underground2009, 24 October 2022 - 19:19.


#29
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

View Postunderground2009, on 24 octombrie 2022 - 19:19, said:

Care este avantajul unei case aici fata de o casa la tara intr-un sat obisnuit care are conditii cat de cat?

sincer, nu vad niciun avantaj…eu stau cam la 1.5km de acest complex,in satul Ulmi.
incerc sa gasesc un argument pro fata de ce am ales eu si nu gasesc.

dar na, fiecare om este diferit… poate daca i-am intreba pe cei care au ales acest cartier residential, vom auzi niste argumente solide.

#30
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Singurul avantaj este ca sunt constructii noi si punct. Aici se termina avantajul. Restul, Dumnezeu cu mila...

Pai Ulmi e direct oras comparat cu parcela asta de teren arabil Posted Image

#31
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

View Postkuniva, on 26 octombrie 2022 - 14:12, said:

Singurul avantaj este ca sunt constructii noi si punct. Aici se termina avantajul. Restul, Dumnezeu cu mila...

Pai Ulmi e direct oras comparat cu parcela asta de teren arabil Posted Image

constructie noua am si eu…incercam sa compar alegerile : constructie casa in Ulmi vs casa in Riverside Residence…si nu am gasit niciun argument pro Riverside.
dar am spus, cei care s-au mutat acolo stiu mai bine de ce au ales acest cartier rezidential.

#32
danPCS

danPCS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2022
Probabil ideea de complex rezidential, care in timp se va dezvolta...
Sa dam credit totusi...
NU-urile astea in mod repetat, se propaga si se intorc la noi:))

#33
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.09.2022
Sa spunem un Da hotărât complexului Riversaid!
Acesta este complexul viitorului și al eleganței desăvârșite!

:P

#34
danPCS

danPCS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2022
Mai si alte variante in afara de DA sau NU, acum nah, fiecare dezvolta si imbaratiseaza diferit lucurile....

#35
beria81

beria81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 23.12.2008

 danPCS, on 27 octombrie 2022 - 08:49, said:

Probabil ideea de complex rezidential, care in timp se va dezvolta...
Sa dam credit totusi...
NU-urile astea in mod repetat, se propaga si se intorc la noi:))

da, sunt sanse mari sa se dezvolte in timp, dar pana acum nu au reusit sa faca tot ce au promis…ok, este timp.
eu sunt de parere ca daca tot te muti la 20km de Bucuresti, macar sa ai o curte spatioasa, nu sa te muti tot intr-o cladire fara gradina proprie.
in plus nu imi place aglomeratia, nu imi plac zonele unde casele sunt ingramadite intr un spatiu mic, casa langa casa.
cred ca ar fi putut sa le faca mai aerisite, au teren destul de mult…

#36
danPCS

danPCS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.10.2022

 beria81, on 28 octombrie 2022 - 12:56, said:


da, sunt sanse mari sa se dezvolte in timp, dar pana acum nu au reusit sa faca tot ce au promis…ok, este timp.
eu sunt de parere ca daca tot te muti la 20km de Bucuresti, macar sa ai o curte spatioasa, nu sa te muti tot intr-o cladire fara gradina proprie.
in plus nu imi place aglomeratia, nu imi plac zonele unde casele sunt ingramadite intr un spatiu mic, casa langa casa.
cred ca ar fi putut sa le faca mai aerisite, au teren destul de mult…

Si eu sunt de aceeasi parere, insa ma gandesc ca cineva care vine de la bloc si mai are si zona de actiune intrarea in bucuresti de pe A1, este o posibila varianta....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate