Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme touch Huawei Honor 4C

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
just4funny

just4funny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.08.2009
Salut. Am si eu o problema, am cumparat de pe un site din China un ansamblu complet touchscreen+display pentru un Honor 4C. L-am montat..displayul se aprinde dar touch-ul nu raspunde la atingere. M-am uitat la cabluri sa nu fie deteriorate..
sunt ok, care ar putea fi cauza si daca mai poate fi facut ceva. Multumesc anticipat pentru orice raspuns care m-ar ajuta.

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Daca telefonul nu a fost defect si ai facut conexiunile corect (nu prea vad cum ai gresi), atunci avem un caz clasic de "seamana dar nu rasare". Adica, elementele hardware pe care le-ai achizitionat si inlocuit, arata ca ce iti trebuie tie, dar nu si sunt. Vezi pe gsmnet, daca au. Sunt profesionisti si in plus, iti garnateaza functionarea (chiar specifica daca produsul este original sau nu). Asta, doar daca mai merita investitia. Fiind la a doua abatere, cam tine de tine...
Ai citit review-urile? Ce spun ceilalti cumparatori, au fost compatibile componentele?
Cumpara numai produse verificate. Cu adica ai cumparat un ansamblu? Nu ai luat "ecran", pur si simplu? Nu se mai discuta de mult despre digitizer si display ca doua componente, de aceea intreb.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Ai conectat si touchscreen-ul pe placa de baza (de obicei sunt conectori separati pentru ecran si pentru touchscreen)?

#4
just4funny

just4funny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.08.2009
Pe site-ul respectiv exista la vanzare doar sticla..touchscreen-un, si ansamblu de touch cu display. Prima oara am luat doar touch-ul crezand ca-l pot inlocui eu insa intre touch si display exista un fel de adeziv transparent, cand am incercat sa desprind touch-ul de display, a pleznit si acesta din urma. Ulterior am aflat ca trebuie pus telefonul pe o plita, incalzit la o anumita temperatura ca sa se poata desprinde sticla..
Ideea e ca telefonul cand l-am luat am dat 300 pe el...pe sticla vreo 50, iar pe ansamblu inca vreo 120, nu prea-mi vine sa renunt si sa le arunc la cos, macar jumatate din investitie sa-mi recuperez.

@Hider141 Da, am conectat tot ce era de conectat unde trebuia conectat, ma gandesc ca poate nu-s compatibile, desi ansamblul e destinat inlocuirii pentru modelul de smart pe care-l am..sau, mai bine zis..aveam.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate