Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Implant păr nr. 2 (FUE - Turcia)

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019
A făcut cineva mai mult de 1 (UN) transplant de păr? Eu făcut 1 prin 2015 în Istanbul, dar m-aș mai băga la 1 acum, și nu știu la ce să mă aștept. Cine îmi poate da câteva detalii despre rezultatele de după un al 2lea transplant?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi dacă ești mulțumit  de primul, mai fă unul.

Vezi Trăistariu.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
... sau Maruta.

#4
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
faci odata la 4 ani?

Edited by a_mada21, 11 March 2019 - 11:12.


#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Halatul cat e ? Intreb pentru un prieten, eu nu mai am nevoie de par, mai usor de intretinut chelia decat parul :)

#6
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

 Platon, on 11 martie 2019 - 11:22, said:

Halatul cat e ? Intreb pentru un prieten, eu nu mai am nevoie de par, mai usor de intretinut chelia decat parul Posted Image
Depinde de halat. Ăștia la care vreau eu să merg au 3 modele de halat.  Să îți zic prețul cel mai mic, sau pe ăla mai mare? :-))

Edited by andiaron, 11 March 2019 - 11:30.


#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Toate 3 ?

Consumai din gugălu meu și aflai

1500 Euro sau 2700 Euro.

Mai bine te razi în cap.

#8
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

 waterman, on 11 martie 2019 - 11:45, said:

Toate 3 ?

Consumai din gugălu meu și aflai

1500 Euro sau 2700 Euro.

Mai bine te razi în cap.
Toate 3 să fie:
2100 eu
2490 eu
3490 eu
Sunt pachete cu transfer de la aeroport, la hotel și clinică, cazare la hotel de 5*, staff vorbitor de română (în cazul meu), garanție pe 10 ani, analize de sânge, terapie PRP, anestezie fără ac etc... Știu că sunt unii dintre cei scumpi, dar eu zic că dacă au fost suficient de buni pentru Callum Best și Milinko Pantic, sunt suficient de buni și pentru mine. Voiam doar să aflu detalii despre densitatea părului după al doilea transplant, despre clinică nu am curiozități.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi întreabă-l pe actor.

#10
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

 waterman, on 11 martie 2019 - 12:28, said:

Păi întreabă-l pe actor.
:-)) Așa-i?

 Platon, on 11 martie 2019 - 11:22, said:

Halatul cat e ? Intreb pentru un prieten, eu nu mai am nevoie de par, mai usor de intretinut chelia decat parul Posted Image
Un avantaj (dacă pot să-i zic așa), e ăla că nu se plătește avans, și se poate achita cu cardul. Poate îl interesează pe prietenul tău...

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Garanția aia de 10 ani ce acoperă?

#12
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

 waterman, on 11 martie 2019 - 12:35, said:

Garanția aia de 10 ani ce acoperă?
Dacă nu îți crește părul după transplant, se repetă gratuit procedura, și toată medicația necesară e inclusă.

#13
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
E chestie de gusturi și de posibilități financiare.

Unii se consolează cu ideea că par mai fioroși, alții sunt în stare să cheltuie averi.

Baftă cu transplantul.

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
ce varsta ai? Eu am inteles ca doar de la 35-40 de ani este eficienta un astfel de implant. Cica daca faci mai devreme risti sa iti cada din nou.

#15
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

 business11, on 11 martie 2019 - 13:44, said:

ce varsta ai? Eu am inteles ca doar de la 35-40 de ani este eficienta un astfel de implant. Cica daca faci mai devreme risti sa iti cada din nou.
37. Nu-i adevărată povestea cu marja aia de vârstă. Părul odată transplantat nu trebuie să mai cadă. Dacă a picat, înseamnă că a fost ceva în neregulă cu procedura în sine.

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
pai stai ca chelia la barbati este pe baza hormonala, cu cat barbatul imbatraneste cu cat productia testosteronului scade. Astfel ca sangele nu mai ajunge la radacina parului, si parul incepe sa moara si sa cada. Daca tu iti faci un transplant la 25 de ani sa spunem si iti pui par si la 30-35 productia de testosteron scade, un lucru total firesc, atunci risti sa ramai din nou fara par. Asta este si motivul pentru care transplantul este recomandat mai in varsta, atunci cand productia de testosteron a scazut deja si nu mai afecteaza parul asa de grav. Chiar si asa eu sunt de parere ca transplantul nu garanteaza 100 % ca parul ca ramane.

#17
andiaron

andiaron

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.03.2019

View Postbusiness11, on 12 martie 2019 - 14:56, said:

pai stai ca chelia la barbati este pe baza hormonala, cu cat barbatul imbatraneste cu cat productia testosteronului scade. Astfel ca sangele nu mai ajunge la radacina parului, si parul incepe sa moara si sa cada. Daca tu iti faci un transplant la 25 de ani sa spunem si iti pui par si la 30-35 productia de testosteron scade, un lucru total firesc, atunci risti sa ramai din nou fara par. Asta este si motivul pentru care transplantul este recomandat mai in varsta, atunci cand productia de testosteron a scazut deja si nu mai afecteaza parul asa de grav. Chiar si asa eu sunt de parere ca transplantul nu garanteaza 100 % ca parul ca ramane.
De ce să arăți ca un bătrân de la 20 de ani (în caz că deja ți-a apărut chelia, din motive genetice), când poți face transplant, și poți ține părul ăla încă 20 de ani (deși eu nu știu să mai cadă, dar merg aici pe teoria ta), și dacă chelești la 40-50, măcar ai 40-50 de ani, știi ce zic? Tinerețea poartă-ți-o frumos, atunci când poți.

Și apropo, tu când îți pui păr, îți pui păr sănătos, nu d-ăla prost, ca să riști să-l pierzi iar. Se face o analiză a firului de păr, și ți se transplantează de unde e mai puternic și mai viguros. De-aia, dacă aștepți până la 60 de ani, riști să nu mai ai păr bun. De-aia, cu cât mai din timp, cu-atât mai bine.

#18
Donni1978

Donni1978

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.07.2019
Andiaron , spune si mie te rog cum se numește clinica unde ai fost tu ? Merci

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate