Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Avertisment sau amenda emisa in doar 40 de secunde?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
nu se poate face nimic in 40 de secunde, daca tot ai filmarea, ai putea face o reclamatie scrisa.

scrisul pe forum nu se pune. Scrisul la autoritati, cu nr inregistrare, da.

#20
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View PostPololica, on 11 martie 2019 - 09:02, said:

Pot sa intreb offtopic ceva: de ce nu mergi in banda? Presupun ca soseaua e E85.
Cum sa merg pe banda cu doar 100 km/h? , eu merg jumatate pe acostament si jumatate pe banda caTIR-urile. E cel mai safe. Asa pot sa te depaseasca ghertoii care cred ca acolo e autostrada cu180 km/h fara sa iti dea flash-uri  si e mai safe pentru mine , in caz de accident , vine o masina din contrasens prima banda in general este cea mai sigura, in cazul acesta acostament sau cum naiba se mai cheama.

Edited by Benderbut, 11 March 2019 - 09:20.


#21
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostBylly00, on 11 martie 2019 - 09:08, said:

Vinovat nu e cine merge pe acostament, vinovat e administratorul drumului ca si-a batut joc, dar asta e alta discutie.
Daca ar pune o linie continua acolo, asa-i ca l-ati injura si tot pe acolo ati merge?

#22
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Bai...dar toti pe acolo mergeti pe acostament? Pe unul nu il vad sa mearga corect!

Va mirati ca va opreste politia 1 minut? Baieti misto!

Sau frica e di vina!?

Edited by arab, 11 March 2019 - 09:24.


#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@ Benderbut: Simplu, cu 100 kmh. Vara trecuta am fost de E85 (care, apropos, are o singura banda) si am la iesirea din Suceava s-a trezit unul ca sa ma claxoneaza in continuu (aveam 90 la ora). M-a durut in pix si la 2 m in fata. A stat in spatele meu un sfert de ora (si, de nemernic, am scazut la 80 la ora).

Daca ai o greata, schimba soseaua. Eu nu merg cu mai mult de 110 (chiar si pe autostrada) si, ca sa nu incurc, evit autostrazile, tocmai sa nu am panarame in spate care n-au nici in clin, nici in maneca cu siguranta in trafic.

#24
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View PostBenderbut, on 11 martie 2019 - 09:18, said:


Cum sa merg pe banda cu doar 100 km/h? , eu merg jumatate pe acostament si jumatate pe banda caTIR-urile. E cel mai safe. Asa pot sa te depaseasca ghertoii care cred ca acolo e autostrada cu180 km/h fara sa iti dea flash-uri  si e mai safe pentru mine , in caz de accident , vine o masina din contrasens prima banda in general este cea mai sigura, in cazul acesta acostament sau cum naiba se mai cheama.
Cati ghertoi te-au depasit cu 180 kmph, in fimare?

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uăi, da di șe merji pi marjinea drumului ?

#26
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostPololica, on 11 martie 2019 - 09:14, said:

@Bylly00: asa pot sa merg si eu pe jumatatea drumului ca sa fluidizez traficul pe partea mea. Poate nu stii cum se merge, dar iti explic eu: cand vrea cineva sa te depaseasca, tu, cel depasit, te tragi putin in dreapta spre ai face loc. Dar, nu-i asa, ca alineatul asta din Codul rutier nu l-ai vazut?
Care aliniat e ala care spune ca trebuie sa te feresti de pilotii grabiti ce vin din spate?

#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postunbrutus, on 11 martie 2019 - 09:18, said:

nu se poate face nimic in 40 de secunde, daca tot ai filmarea, ai putea face o reclamatie scrisa.

scrisul pe forum nu se pune. Scrisul la autoritati, cu nr inregistrare, da.
Are o filmare CUM PLEACĂ O MAȘINĂ DE POLIȚIE nu cum oprește pe cineva.
ȘI CUM MERGE EL PE ACOSTAMENT.

Ce zici își ia amendă  ?

#28
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Avand in vedere ca era Logan alb, sigur era coleg, fie de la Politie, fie de la procuratura, fie de la minister, fie de la justitie.
A scos colegul legitimatia si i-a dat liber... astia nu se amendeaza intre ei decat daca au niste neintelegeri personale si simt nevoia sa arate cine o are mai mare, in rest si daca prind un coleg manga ii dau drumul, ca se gandesc ca maine poate fi el cel oprit beat manga si nu i-ar conveni, mai ales ca majoritatea politistilor au obiceiul sa consume inaine de a se urca la volan tocmai din cauza acestui cod nescris al clanului. Adica coruptie intr-un cuvant... pentru unii abuzam de lege si inventam, pentru noi iertam tot.

#29
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Initiator,da' ce jaf de camera ai,de nu se vede nici numele localitatii de pe panoul mare de la intrare?!

#30
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postprojectfp, on 11 martie 2019 - 10:00, said:

Care aliniat e ala care spune ca trebuie sa te feresti de pilotii grabiti ce vin din spate?


Cine a zis de fereala? Mai baga o fisa si uita-te si tu pe codul rutier, la sectiunea depasiri. Iti explica acolo obligatiile (atat ale celui care face depasirea, cat si ale celui care depaseste). Daca persoana dintre volan si scaun are o problema la Arges, nu mai depinde de mine.

#31
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Cu ce masina mergeai asa pe margine ?
Sau era ceva caruta? (dupa viteza melcului de deplasare )

Vai de capu nostru

#32
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Bine, ma copii, mergeti voi lipiti de axul drumului, ca aveti voi dreptul si e banda voastra. Eu o sa le fac loc oamenilor care vor sa treaca pe langa mine ori de cate ori este nevoie. De asemenea, sa stiti de la mine, e cea mai mare prostie sa-i antagonizati pe ceilalti participanti la trafic, de la o prostie de-astea ajung oamenii cu capul spart la spital sau mai rau. Eu ma intalnesc cu unul nervos - il las in plata Domnului, nu are nici un sens sa ma joc de-a justitiarul, celelalt oricum nu va intelege nimic si oricum nu se va schimba. Singurul rezultat este ca ma voi enerva eu si ziua ma va fi distrusa.

#33
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Asa e, corect cum tocmai tu o spui!
Noi stim sa mergem in doua  feluri, pe marginea drumului (caruta) sau pe axu drumului (zmeu) .
Sa mergi incadrat pe banda nu merge pt ca e gresit!!!

Inuman pe cuvant!

Vai de capu nostru again

#34
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Oricum si daca te dai din calea lor si daca nu te dai, tot bagi oameni in spital... ca tot agresiv vor conduce. Doar nu crezi ca se calmeaza idiotul dupa ce te dai tu din fata lui sa se duca cu viteza avionului... nicidecum, ci va continua sa calce acceleratia si sa puna in pericol vieti nevinovate... si nu se va lasa pana nu pierde controlul si omoara un nevinovat... si una e sa pierzi controlul la 90km/h alta e la 220 km/h, la fel si la impact. Pe cel cu 90km/h mi are o sansa nevinovatul sa scape, dar la 220 km/h nu mai are.

#35
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dracu cum să mergi așa, aduni toate cuiele de la căruțe în roți. Mai aveai puțin și mergeai pe șanț.

#36
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Ati observat ca grabitii astia sunt grabiti spre nimic?
Vin in spatele tau cu viteza luminii sa te preseze sa incalci legea si sa te dai pe acostament, daca nu te dai, brusc nu mai sunt grabiti, ba chiar au timp sa franeze pana la oprire in fata ta.
Si ce e mai deranjant la idiotii astia si nu pricep, daca tot circuli ilegal cu 200 la ora, de ce brusc te impiedici de a circula ilegal si pe acostament? De ce vrei sa circule altul ilegal pe acostament si nu tu, care oricum circuli deja ilegal... care e logica, ca nu pricep?

Edited by projectfp, 11 March 2019 - 11:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate