Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Avertisment sau amenda emisa in doar 40 de secunde?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Scuzati filmarea de proasta calitate, este vorba despre o situatie cu care m-am intalnit , ma depaseste un Logan alb cu numere de B care merge cu suta , ii face semnale luminoase sa opreasca pe dreapta , politia intoarce pe sensul meu de banda .

Intervalul de timp din momentul stationarii masinii politiei si momentul plecarii este de 40 de secunde, se poate face amenda sau avertisment in acest interval de timp scurt ? Sau cred ca a fost vreun săf marii? Posted Image)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4WJ33n24-WA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Benderbut, 11 March 2019 - 07:57.


#2
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Ce e aia săf marii?

#3
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Poate a plătit cu cardul.

#4
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 11.08.2003
Simplu, cate lucruri poti face in 40 de secunde? Maxim sa ceri actele si sa vezi cum il cheama.

Poate a fost si o urgenta medicala pe care a inteles-o politistul.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostBenderbut, on 11 martie 2019 - 07:53, said:

Scuzati filmarea de proasta calitate, este vorba despre o situatie cu care m-am intalnit , ma depaseste un Logan alb cu numere de B care merge cu suta , ii face semnale luminoase sa opreasca pe dreapta , politia intoarce pe sensul meu de banda .

Intervalul de timp din momentul stationarii masinii politiei si momentul plecarii este de 40 de secunde, se poate face amenda sau avertisment in acest interval de timp scurt ? Sau cred ca a fost vreun săf marii?

Diverse unitati ale SRI, MAI, etc, au Logane de serviciu, cu numere neutre, Politia le cam stie si nu le opreste, iar daca totusi le opreste, le da drumul, cand vede despre cine e vorba.

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007
esti invidios Cornelushe?

#7
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
vezi ca a trecut cca 1 minut, poate l-a oprit doar de control.

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 27.04.2010
Sau poate erau chiar politisti, cu radar pe neinscriptionata ... si-au zis ce aveau de zis si au plecat mai departe ...
Cate dileme ... scoate globul de cristal.

Edited by shymano, 11 March 2019 - 08:49.


#9
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Postaris86, on 11 martie 2019 - 08:40, said:

vezi ca a trecut cca 1 minut, poate l-a oprit doar de control.
La 11:45 ii face semnale luminoase sa traga pe dreapta
La 11:45:12 masina politiei este oprita moment in care ar putea sa se dea jos din masina politaiul si sa se duca la cealalta .Banuiesc ca in 10 secunde avea timp sa ajunga la masina deci raman 40 de secunde in care ar trebui sa ii dea amenda sau avertisement.

Timpul e asa de scurt incat nici nu cred ca s-au dat jos din masina pana la masina individului.

View Postshymano, on 11 martie 2019 - 08:49, said:

Sau poate erau chiar politisti, cu radar pe neinscriptionata ... si-au zis ce aveau de zis si au plecat mai departe ...
Cate dileme ... scoate globul de cristal.
Exclus, l-am bifat ca plecase tocmai de la Bacau .

#10
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,533
  • Înscris: 01.08.2006
O fi vazut despre ce e vorba si l-a lasat in pace. In 40 de secunde abia scoti actele din torpedou, buletinul, poate si mai mult, daramite sa si scrie politistul amenda Posted Image)

Edited by bai3tzash, 11 March 2019 - 09:01.


#11
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Daca mergea pe acostament, ca si masina care a filmat, nu ma mir.

Moldova DN2 !!

Edited by arab, 11 March 2019 - 09:02.


#12
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Poate fi masina unei structuri de informatii (sau unul de-al lor care a prezentat legitimatia si si-au dat seama ca are malai pe umeri) sau un control de trafic (stiu ca se mai fac ocazional, ca la scoala, cate o inspectie ceva) si se mai verifica echipajele daca isi fac treaba.


Pot sa intreb offtopic ceva: de ce nu mergi in banda? Presupun ca soseaua e E85.

#13
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Bine ca nu ai luat si tu amenda pentru circulatie pe acostament...

Edited by dan1980_25, 11 March 2019 - 09:04.


#14
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Nu merge ca sa aveti si voi ce intreba. Incearca sa fluidizeze traficul, evident. Sa fie bine ca sa nu fie rau, sa poata face altii depasiri mai putin riscante. Dar astea nu mai tin de regulile de circulatie, tin de a fi oameni. Ar fi premiera sa te opreasca un politist ca mergeai asa in loc sa mergi pe banda. Vinovat nu e cine merge pe acostament, vinovat e administratorul drumului ca si-a batut joc, dar asta e alta discutie.

#15
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Zici? Ma refer la acostament...

BTW...parca Basescu era.

Edited by arab, 11 March 2019 - 09:13.


#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@Bylly00: asa pot sa merg si eu pe jumatatea drumului ca sa fluidizez traficul pe partea mea. Poate nu stii cum se merge, dar iti explic eu: cand vrea cineva sa te depaseasca, tu, cel depasit, te tragi putin in dreapta spre ai face loc. Dar, nu-i asa, ca alineatul asta din Codul rutier nu l-ai vazut?

PS: acostamentul e pentru situatii de urgenta (pana, murit motor, etc).

#17
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostBylly00, on 11 martie 2019 - 09:08, said:

Nu merge ca sa aveti si voi ce intreba. Incearca sa fluidizeze traficul, evident. Sa fie bine ca sa nu fie rau, sa poata face altii depasiri mai putin riscante. Dar astea nu mai tin de regulile de circulatie, tin de a fi oameni. Ar fi premiera sa te opreasca un politist ca mergeai asa in loc sa mergi pe banda. Vinovat nu e cine merge pe acostament, vinovat e administratorul drumului ca si-a batut joc, dar asta e alta discutie.
Asa fluidizati voi traficul?

#18
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View PostBylly00, on 11 martie 2019 - 09:08, said:

Nu merge ca sa aveti si voi ce intreba. Incearca sa fluidizeze traficul, evident. Sa fie bine ca sa nu fie rau, sa poata face altii depasiri mai putin riscante.
Am vazut pe filmare. Intr-un minut a fluidizat traficul enorm de mult. Sute de masini l-au depasit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate