Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

epiesa tepari

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sunt tepari pentru ca se promoveaza utilizând un neadevăr.

#20
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sa vedeti la emag "reduceri". Am luat un ventilator de carcasa PC Arctic Cooling F14 cu 28 lei (pret rezonabil), redus cica de la 141 lei. Bomba, oferta dom'le! Cum sa fi fost vreodata un ventilator de carcasa obisnuit (nici macar Noctua, etc.) 141 lei ? La fel si alte produse. Dar mi se rupe. Eu cand vreau sa cumpar ceva, nu ma leg de maruntisuri, legalitate, etc. Vad cine da mai ieftin si, in masura si a reputatiei vanzatorului, cumpar de acolo.

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View Postgiovani_x7, on 10 martie 2019 - 14:33, said:

Am primit mailuri ca au reduceri de black weekend.
Azi e ultima zi si am zis sa iau si eu niste piese reduse si teapa!!
Dupa ce am pierdut vremea 30 de minute sa bag produse in cos, am cautat aceleasi produse pe google si surpriza - pretul redus de la ei din cos era mai mare decat pretul de la alte magazin (de exemplu autokarma). Deci  au taiat niste preturi SF si acuma zic ca este redus! fmmm epiesa

Aiurea.
Faptul ca-ti vand aia un produs caruia i-au redus pretul iar in urma reduceriii pretul final este mai mare decat la alti vanzatori nu se numeste teapa,se numeste capitalism,afacerism,antreprenoriat,etc.
Din pacate habar n-ai sa faci distinctie de termeni.
Teapa ar fi daca tu ai comanda de la ei un ax cardanic pentru BMW si ei ti-ar trimite de banii aia un burduf de ax cardanic pentru motocicleta Simson.

Edited by adisz, 10 March 2019 - 21:55.


#22
giovani_x7

giovani_x7

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 187
  • Înscris: 16.07.2018
Incredibil cati s-au gasit sa ieie apararea teparilor.  Si apoi ne mai miram ca traim intr-o tara plina de hoti ??
Care reducere la pret final bai frate?? Tu realizezi ca e vorba de 50% reducere la orice piesa de pe site?
Cand au avut ei preturi cu 50% mai mari ?
Si chiar daca ar fi asa,sa umfli pretul cu 50% si peste o ora sa il bagi inapoi, si sa trimiti dupa aia mailuri ca e black weekend si ca ai redus preturile, ti se pare normal ?? Pai esti imbecil atunci. Auzi la el inselatoria inseamna mai nou capitalism. Pai iesi afara din tara si incearca sa faci din astea prin Germania si o sa-ti arate aia ce inseamna capitalism de o sa ai de platit amenzi pana la a 10a generatie de puradei.

Edited by giovani_x7, 10 March 2019 - 22:40.


#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postgiovani_x7, on 10 martie 2019 - 22:39, said:

Incredibil cati s-au gasit sa ieie apararea teparilor.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/8d/Chrisbrownyeah3x.png/220px-Chrisbrownyeah3x.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Care-i cioaca cu acestea?
www.epiesa.ro
www.piese-auto.ro
www.targuldepiese.ro

Cautand niste piese de masina prin magazine online, am dat de cele trei mentionate mai sus si am sesizat ca folosesc acelasi template de site.
M-am uitat la detaliile de contact si am gasit ceea ce banuiam. Toate apartin aceleiasi firme si atunci este clar de unde vine asemanarea grafica.
SC EURO PARTS DISTRIBUTION SRL
Reg Com: J40/14300/2011
CUI: RO29405223


Problema acum apare. Produse identice au preturi foarte diferite pe cele trei site-uri.Exemplu:
Attached File  bremboepiesa.JPG   37.95K   14 downloadsAttached File  brembopiesea.JPG   40.94K   15 downloadsAttached File  brembotargul.JPG   39.57K   17 downloads
Si mai mult. Pretul pe epiesa.ro este de departe cel mai mare din tot ce am gasit online. Pretul pe auto-piesa.ro este cam pe acolo pe unde vand si alte magazine. Iar pe targuldepiese.ro pretul este de departe cel mai mic din online.

Deci, care-i cioaca cu acesti Euro Parts Distribution?

#25
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,315
  • Înscris: 21.04.2005
Nu e nici o cioaca. Firma are mai multe magazine online , fiecare magazin cu denumirea lui .
Foarte multi comercianti practica asa ceva . Preturile din magazine se mai stabilesc si in functie de zona , de lot , de data importarii ..etc
Nu inteleg cu ce il intereseaza pe cumparator de ce au unii preturi mai altfel decat altii . Tu cumperi cu pretul care-ti convine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate