Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Drumul spre Antalya ? Istanbul / Bursa sau Canakkale / izmir

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MaxXu1

MaxXu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 11.05.2015
Salutare,

Anul acesta am decis sa facem concediul in Antalya, suntem 4 adulți + un copil și vom merge cu mașina cu o oprire la jumătatea drumului. Întrebarea pe care o am pentru cei care au fost cu mașina, care este cel mai bun traseu, cel prin Istanbul / Bursa sau cel prin Canakkale / izmir. Conform GPS drumul mai scurt e cel prin Istanbul cu 1-2 ore avans față de cel unde e necesar și feribotul , Canakkale.

Va mulțumesc anticipat pentru părerile voastre !

Toate bune.

Edited by MaxXu1, 10 March 2019 - 13:35.


#2
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
Vezi ca ai un topic dedicat pentru asta
https://forum.softpe...na-spre-turcia/

Spor la lectura!

Edited by danutzu_1069, 10 March 2019 - 13:45.


#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
4 adulti + 1 copil?O masina?Ce marca de masina?

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nici un SUV nu s-ar preta la 4 adulți + copil + bagaje pentru așa drum.

Deși intuiesc răspunsurile, de ce nu două mașini ?

#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

 waterman, on 10 martie 2019 - 14:06, said:

Nici un SUV nu s-ar preta la 4 adulți + copil + bagaje pentru așa drum.

Deși intuiesc răspunsurile, de ce nu două mașini ?
Nu fii rautaciis, eu cu Spark-ul meu am sosit cu 5 persoane (doi adulti si trei adolescenti).

#6
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006
1-2 ore nu reprezinta nimic la drumul ala, timpul poate fi recuperat pe traseu sau dimpotriva lungit in functie de atatea variabile care apar. Prin Istambul nu am fost niciodata dar am fost pe celalalt traseu, prin Izmir,nu pana in Antalya ci pana la Ozdere (aprox langa Kusadasi) de 3 ori. Drumul este bun iar traversarea cu feribotul e chiar binevenita ca pauza pt statul in masina ore intregi.
In iulie si august, chiar si a doua jumatate a lui iunie caldura pe sosea e infernala, grija mare sa mearga AC-ul ca e jale altfel. Imi aduc aminte ca am vazut pe drum dusuri pentru camioane, ca sa se racoreasca.
Oricum, cred ca trebuie sa luati in considerare o innoptare pe drum.

#7
MaxXu1

MaxXu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 11.05.2015
Nu contează marca mașinii ...am intrebat altceva , mașina are 7 locuri..asta e grija voastră ?cum.imi duc eu copilul în vacanțe? Rămâneți ontopic daca se poate. Mulțumesc.

 un huligan, on 10 martie 2019 - 15:19, said:

1-2 ore nu reprezinta nimic la drumul ala, timpul poate fi recuperat pe traseu sau dimpotriva lungit in functie de atatea variabile care apar. Prin Istambul nu am fost niciodata dar am fost pe celalalt traseu, prin Izmir,nu pana in Antalya ci pana la Ozdere (aprox langa Kusadasi) de 3 ori. Drumul este bun iar traversarea cu feribotul e chiar binevenita ca pauza pt statul in masina ore intregi.
In iulie si august, chiar si a doua jumatate a lui iunie caldura pe sosea e infernala, grija mare sa mearga AC-ul ca e jale altfel. Imi aduc aminte ca am vazut pe drum dusuri pentru camioane, ca sa se racoreasca.
Oricum, cred ca trebuie sa luati in considerare o innoptare pe drum.

Cu siguranță innoptam o seara. Vacanta e la sfârșit de mai inceput de iunie însă nu știam ce drum ar fi mai bun , mulțumesc pt răspuns.


 danutzu_1069, on 10 martie 2019 - 13:44, said:

Vezi ca ai un topic dedicat pentru asta
https://forum.softpe...na-spre-turcia/

Spor la lectura!

Multumesc !

#8
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
^^
Imi gasesti postari, chiar recente, in care "disec" variantele de traseu...
Chiar si o idee de "night stop"

#9
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 28.06.2007

 MaxXu1, on 10 martie 2019 - 13:35, said:

Salutare,

Anul acesta am decis sa facem concediul in Antalya, suntem 4 adulți + un copil și vom merge cu mașina cu o oprire la jumătatea drumului. Întrebarea pe care o am pentru cei care au fost cu mașina, care este cel mai bun traseu, cel prin Istanbul / Bursa sau cel prin Canakkale / izmir. Conform GPS drumul mai scurt e cel prin Istanbul cu 1-2 ore avans față de cel unde e necesar și feribotul , Canakkale.

Va mulțumesc anticipat pentru părerile voastre !

Toate bune.
“Cel mai bun traseu”?

Toate-s bune! Asa ca o idee ar fi sa mergeti spre Antalya prin Canakkale, iar spre Romania prin Istanbul.

#10
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
Cum zice si @o_dor , cam acesta ar fi traseul : https://www.google.c...d44.4355381!3e0
cu opriri in Canakkale , Pamukkale, Antalya, Istanbul.
Ferry pt Canakkale, din Kilitbahir ... 40 TL masina+pasageri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate