Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Senzatie de rau dupa ce am mancat la mc

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,617
  • Înscris: 15.01.2017

View Postpaco rabanne, on 10 martie 2019 - 12:21, said:

Și eu am pățit să-mi cadă rău mâncarea de la Mc, mai ales când mănânc pe "foame". Mai ales aripioare cu maioneza.
Cărbune și apă multă.

Daca manananci apioare cu maioneza do oriunde nu numai de la mcdonalds o sa iti faca rau.

#38
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Am iesit cu familia la McDonald's. Fiecare si-a comandat ce a vrut. Macar pentru asta sa avem si noi bani.

La masa din fata noastra se afla un cuplu cu un copil ce avea asa ochi frumosi, de iti venea sa iti doresti sa te pierzi in ei. Apoi copilul a regurgitat ce a mancat. In tava din care a servit.

Replica serii care mi-a stricat pofta de fast food si mi-a modificat parentingul: de la mizeria asta.

Bitches love cake.

#39
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008

View Postpred0i, on 10 martie 2019 - 10:07, said:

Am mancat ieri la mc si mi a cam fost rau toata ziua in sensul ca aveam un disconfort stomacal si senzatie de voma care se pastreaza si astazi... nu am avut scaune,nu am vomitat doar ca am senzatia asta de rau... Sigur de la mancarea de la mc am patit asta,nu am mai putut sa mananc dupa nimic pe parcursul zilei. Ma gandesc sa iau un metoclopramid? Voi ce faceti in situatii din astea,cum va tratati?
Pe bune? Si ti-ai facut special cont pe Softpedia ca sa intrebi asta? Sigur nu esti prieten cu Jon97 & altii?

#40
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sa-si faca o clisma.

#41
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postpred0i, on 10 martie 2019 - 10:07, said:

Am mancat ieri la mc si mi a cam fost rau toata ziua in sensul ca aveam un disconfort stomacal si senzatie de voma care se pastreaza si astazi... nu am avut scaune,nu am vomitat doar ca am senzatia asta de rau... Sigur de la mancarea de la mc am patit asta,nu am mai putut sa mananc dupa nimic pe parcursul zilei. Ma gandesc sa iau un metoclopramid? Voi ce faceti in situatii din astea,cum va tratati?

inainte sa te apuci sa mananci, te-ai spalat pe maini ? hai ca sandvisurile sunt in ambalaj si le poti tine fara sa le atingi direct cu degetele, dar cartofii n-ai cum sa-i mananci altfel decat cu mana.
ori daca tu inainte sa ajungi la mc ai fost pe cine stie unde (scoala, transport in comun), ai pus mana pe manerul usii de la intrarea in mc, pe bani cand ti-ai platit meniul,etc. si nu te-ai spalat pe maini inainte sa incepi sa mananci, e posibil ca asta sa fie cauza, nu neaparat mancarea de la mc.

#42
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Ti-a trece. Ideea e sa nu mananci ca porcul mai ales chestii atat de fripte, grase. Bagi in 5 minute 3 hamburgeri, 2 portii de cartofi si juma' de cola.
Data viitoare, mai cu cumpat.
Mancarea asta e buna de gust, cand ai o pofta candva, nu sa bagi la stomac cand ti-e foame de crapi.

#43
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Pai si cand ti-e foame de crapi, ce mananci? Bibani?

#44
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Macare cat de cat mai normala, nu frigarui din alea de 10 ori in acelasi ulei :)). Si echilibrat, nu doar carne procesata, 10 hamburgeri odata. Ca nu cred ca e bine la stomac o amestecatura de fript, carne procesata, grasime, cola, cartofi cu roaba. Mai ales bagate toate in 10 minute.O bomba pentru stomac, prea multe produse diferite ce trebuie digerate, toate in acelasi timp.
Macar mancat mai incet, sa stai la masa linistit 30 de minute.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate