Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Senzatie de rau dupa ce am mancat la mc

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Pai Burger King sa vedem cand revine, ca au anuntat dar nu au redeschis inca locatii

De la kfc eu am probleme cu astea picante aripioare si crispy asa ca nu mai iau decat meniul nepicant cu bucati kentucky si fillet bites

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View Postandreic, on 10 martie 2019 - 13:10, said:

Cum sa nu "stie" sa digere proteina de ou... hai mai si tu cu glumele astea Posted Image Sistemul digestiv e omnivalent pe tot ce e proteina, lipida, glucida, indiferent de forma cum arata.
sti ce e margarina? uleiuri din plante procesate pana devin un plastic... si ala sigur e foarte digerabil...

#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Poststalker2142, on 10 martie 2019 - 10:21, said:

baga cateva coca cola normale sau zero (nu conteaza) la sticla de sticla

View Postprojectfp, on 10 martie 2019 - 12:42, said:

Baga macar o cola inainte.

foarte bune sfaturile. nu numai ca recomandati junk food, dar sa adauge si junk drink la pachetul asta. macar sa fie complet dat peste cap metabolismul. doar nu o sa ramana americanii lideri la consumul celor 2 si rata mare a obezitatii. sa crestem macar si la cazurile de diabet, sa fim 1 mondial, nu doar european.

bune sfaturi  Posted Image Posted Image Posted Image

#22
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Eu servesc clientul cu ce cere, nu cu ce vreau eu. Posted Image
Nu e treaba mea ce face clientul cu produsul meu dupa ce pleaca de la mine produsul.

#23
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postprojectfp, on 10 martie 2019 - 14:11, said:

Eu servesc clientul cu ce cere, nu cu ce vreau eu. Posted Image

aaaaa, iar din obisnuinta ai bagat pe gat recomandat si macar o cola. asa e, dupa recomandare clientul cere, nu i-ai pus fortat pe tava

#24
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Clientul vrea sa manance fast food, eu l-am invatat cum sa manance... nu pe stomacul gol, de preferabil cu paine, sau daca nu, macar cola :D

Cola aia din meniu e pusa in meniurile fast food sa o bei inainte, nu dupa ce mananci :D
Daca vrei si dupa mai cumperi una dupa ce termini de mancat :D

#25
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View PostDany_Darke, on 10 martie 2019 - 14:09, said:

foarte bune sfaturile. nu numai ca recomandati junk food, dar sa adauge si junk drink la pachetul asta. macar sa fie complet dat peste cap metabolismul. doar nu o sa ramana americanii lideri la consumul celor 2 si rata mare a obezitatii. sa crestem macar si la cazurile de diabet, sa fim 1 mondial, nu doar european.

bune sfaturi  Posted Image Posted Image Posted Image

Cand ai consumat ceva care ti-a facut rau..indiferent daca e mc donalds, mancare gatita acasa, ceva stricat vrei sa procesezi cat mai repede continutul din sistemul digestiv si sa elimini.  Aici coca cola merge cel mai bine pentru ca e acida, pentru cine nu vrea zahar exista versiunea zero
Se intampla sa consumi ceva nociv si sa constati abia dupa ce ai mancat, pentru cazuri din astea e medicament curat

#26
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
de ce musai cola si nu zeama de lamaie? sau lamaia nu e acida? iar daca te referi strict la CO2, de ce nu apa minerala? efectiv nu vad de unde impamantanirea asta si obsesia vizavi de aceasta cola. sunt destule persoane aici pe forum si care cunosc si personal, ce nu pot sta o zi fara cola. iar asta se numeste drog, e o toxicomanie la propriu.

Edited by Dany_Darke, 10 March 2019 - 15:43.
typo


#27
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Bauturile cola au efect de vindecare. Daca bei suficient de mult te simti om renascut.

Edited by projectfp, 10 March 2019 - 15:40.


#28
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
asa e, dupa ce ajungi la bolile de inima induse, diabet si alte minuni de genul, esti un om renascut. esti cu totul altul, regim, pastile, dializa, retete, boli asociate. viata moderna, ce mai

#29
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Daca bagi in exces zilnic.
Aici vobeam de o situatie exceptionala, ca ma gandesc ca nu exista oameni care sa aiba probleme la stomac toata ziua, 24/24, 7/7, 30/30, 365/365, exceptand africanii si indienii unde e traditie asa ceva.

Edited by projectfp, 10 March 2019 - 15:53.


#30
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View PostDany_Darke, on 10 martie 2019 - 15:25, said:

de ce musai cola si nu zeama de lamaie? sau lamaia nu e acida? iar daca te referi strict la CO2, de ce nu apa minerala? efectiv nu vad de unde impamantanirea asta si obsesia vizavi de aceasta cola. sunt destule persoane aici pe forum si care cunosc si personal, ce nu pot sta o zi fara cola. iar asta se numeste drog, e o toxicomanie la propriu.

merge si lamaie stoarsa cu apa minerala

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postprojectfp, on 10 martie 2019 - 15:32, said:

Bauturile cola au efect de vindecare. Daca bei suficient de mult te simti om renascut.
Un om cu mainile pe piept.

#32
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
2 litri de cola mai tarziu si esti asa
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PwpD3USKEKw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010
Foarte bune sunt merele rase ori daca storcator de fructe:sucul de mere dar sa fie acrișoare.

#34
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005

View PostAhasverus, on 10 martie 2019 - 10:43, said:

Stiu ca e mec e cah, dar e bun din cand in cand...

Ca idee, regulile de igiena de la mec sunt mult peste restaurantele romanesti sau chiar de la ma-ta de acasa (ba sunt chiar f sigur de asta).

Problema este ca intr-o familie gospodina nu se spala pe maini, imbolnaveste cativa oameni.
Cand un angajat nu se spala pe maini sau e purtator de cine stie ce bucurie, atunci imbolnaveste mult mai multi oameni.

Enterovirozele sunt la ordinea zilei.
La mac la cj am vazut angajatii care patinuau dupa tejghea din cauza grasimii de pe jos..... Numara banii plini de saliva de la numarat apoi iau mancarea si o pun pe tava. restul e poezie.

#35
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostDany_Darke, on 10 martie 2019 - 15:25, said:

de ce musai cola si nu zeama de lamaie? sau lamaia nu e acida? iar daca te referi strict la CO2, de ce nu apa minerala? efectiv nu vad de unde impamantanirea asta si obsesia vizavi de aceasta cola. sunt destule persoane aici pe forum si care cunosc si personal, ce nu pot sta o zi fara cola. iar asta se numeste drog, e o toxicomanie la propriu.
Sunt acizi între acizi!
Iar cola e și pentru  imbălsămare!Posted Image

#36
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postcatalin29, on 10 martie 2019 - 17:16, said:

La mac la cj am vazut angajatii care patinuau dupa tejghea din cauza grasimii de pe jos..... Numara banii plini de saliva de la numarat apoi iau mancarea si o pun pe tava. restul e poezie.

Pretenas, intelege ca MC la igiena bate toate restaurantele de 4-5 stele. Ca n-are rost sa vorbim de 3 stele in jos, unde e jale..
Eu sincer prefer sanwich de prin supermarket sau OMV. Mi-e frica de restaurante.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate