Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Setari audio player pioneer

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Salut! Imi poate spune cineva niste setari de la un player pioneer ca sa se auda clar bass si audio? Multumesc

#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
nope.

#3
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Asta e raspuns la tine?

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
pai ia citeste inca o data primul tau post si vezi ce intelegi din el.

ce model de player? stii ca sunt mai multe, nu? ce setari ai acolo? niste poze? un manual? pe ce boxe? o sa razi, da' conteaza si boxele.

in principiu, ca sa se auda clar bass-ul, cel mai des trebuie dat mai incet. cei mai multi oameni pur si simplu dau bass-ul prea tare.

#5
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Da inteleg! Dar am colegi care bass-ul se aude foarte clar si la vol 35..La mine un bazait foarte nașpa.. nu inteleg setările cu EQ ,LOUDNESS ,cu Sub 100 hz ...am dat random si poate cineva stie ceva setari cat de cat ok boxe doar pe fata am

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Iei niște boxe noi bune cu bani mulț.
2. Iei un player care costă mai mult de 175 de lei.

Iei și niște lecitină că ai mai făcut un topic ieri

https://forum.softpe.../#entry24370389

 IulianXD, on 09 martie 2019 - 22:10, said:

ca sa se auda clar bass si audio
Audio se va auzi mereu și video se va vedea.

Edited by waterman, 09 March 2019 - 23:17.


#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Ce model de la Pioneer ai si ce difuri ai ?
La Pioneer ii place basul lung, adanc , trebuie difuri bune altfel nu poti baga bass ca trompeta face din ele .
Loudnes este pentru bas puternic la volum scazut , accentuiaza practic toata gama de frecvente dar peste volum 20 le taie .
Intradevar setarie la Pioneer nu sunt chiar simple , intra si seteaza spatialitatea , deobicei o are in 3 trepte , poate ai pe maxim si impinge basul catre dimensiuni mari, il auzi ca intr-o sala , bine , stilizez putin . Nu poate nimeni sa stie cum e setarea optima , depinde de difuzoare si cum spuneam la Pioneer nu merge orice jaf daca vrei sa asculti tare , pana la 15-20 merge orice dupa incep[e distractia .
Si eu am Pioneer dar am mers pe DLS-uri de 16 , cu difuri de 13 aveam bas slab , am bagat sistem , fiecare dif separat , nu ascult tare dar imi place calitatea . Pentru tare , ca am prieteni care asta cauta , am o boxa akai x10 si le-o dau in brate sa-si bage urechea in ea, nu suna bine dar suna tare .

Acum am citit in alt topic deschis pentru acelasi HU - schimba difurile , sunt extrem de slabe pentru mosfet-urile din Pioneer, le place basul si nu orice dif face fata mai ales unele obosite si demoralizate de g3 . Ti-as recomanda sistem DLS de 16 , problema e pretul...

Edited by ldpe, 10 March 2019 - 01:20.


#8
IulianXD

IulianXD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.03.2019
Idpe..e un pioneer mvh s100ui si boxe de golf 4 dar puse pe golf 3..multumesc de răspunsul tău asa de complex..adevarat la vol 20 se aude ok..ciudat e ca un coleg are tot la fel si se aude bass-ul la 30 foarte clar si audio de asta am intrebat .iar waterman stiu doarte bine de celălalt topic ..am întrebat inca o data deoarece nu am primit un rasp concret..o zi faina

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate