Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ghid Reziliere Telecom - aprilie 2019 - majorare tarife pentru toate serviciile

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#19
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Avand in vedere ca ofera o calitate mediocra a serviciilor fixe, si in cel mai bun caz o calitate acceptabila inspre mediocra pentru telefonia mobila, aceste scumpiri si modificari sunt o mare nemernicie a Telekom.

#20
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View Postdorin_2k, on 08 martie 2019 - 10:35, said:

La "Companii" nu dau de cursul valutar. Tot revine la "pers fizice".
Păi e mai rentabil așa, au la cine arunca pisica-n curte.
Ăsta-i cursul, vă spunem noi, ING este de vină, nu noi!

#21
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Daca sun la serv clienti nu pot sa ma inregistreze ca vreau sa reziliez? Eu am contractul expirat. Parca acum cativa ani prin telefon am rezolvat treaba cand am mai renuntat o data la ei.

#22
Hannah80

Hannah80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2019
Buna.

Poate cineva, va rog, sa mi explice ce inseamna ”Dacã ați achiziționat un Pachet Promoțional, tranșele lunare neplãtite aferente terminalului achiziționat devin automat scadente și exigibile.”? Mersi

#23
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View Postbrasoveanul, on 08 martie 2019 - 10:44, said:

Avand in vedere ca ofera o calitate mediocra a serviciilor fixe, si in cel mai bun caz o calitate acceptabila inspre mediocra pentru telefonia mobila, aceste scumpiri si modificari sunt o mare nemernicie a Telekom.

Telekom Romania are probleme mari si aceasta este inceputul. Este suficient sa studiati putin cifrele din raportul disponibil pentru actionari. Iar tarifele sa fim seriosi nu sunt cele mai mici. Calitatea fiind cea mai slaba.
Nu se compara cu RDS pe internet sau TV. Nu se compara nici macar cu UPC sau Orange ....pentru ca din cate stiu eu acestia nu ofera viteze de 50Mbps pe internet fix la 60 lei.

View PostHannah80, on 08 martie 2019 - 11:40, said:

Buna.

Poate cineva, va rog, sa mi explice ce inseamna ”Dacă ați achiziționat un Pachet Promoțional, tranșele lunare neplătite aferente terminalului achiziționat devin automat scadente și exigibile.”? Mersi

Adica platesti telefonul luat.

#24
de_niro

de_niro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 11.10.2004
Salutare! Am un abonament de 11 euro(redus de la 13) cu trafic de date nelimitat, plus un abonament TV M cu optiunea Telekom sport de 1 euro. Dau pe luna cam 78 RON cu tot cu rate la un telefon.
Merita sa reziliez doar in speranta ca voi obtine ceva mai bun?
Sunt foarte multumit de serviciul de telefonie, cel TV il tin mai mult pt meciurile PL difuzate in unele Duminici, si pentru platforma mobila, mai dau pe tableta sau pe telefon uneori sa vad cate un meci, dar asta am si pe Digi-online.

#25
Hannah80

Hannah80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2019
Adica nu-l pot inapoia daca renunt la abonament in urma scumpirilor? Sau sa pastrez doar abonamentul cu telefonul?

#26
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 30.09.2014

View PostCousteau, on 08 martie 2019 - 09:11, said:

Da, eu, rudele si prietenii am trecut cu fixul la RDS prin portare fara nici o greutate. Nu am anuntat nimic la Telekom, doar am mers intr-un centru RDS si am facut acolo cererea. Mi-au dat intai un numar de fix de RDS provizoriu si peste cateva zile m-au anuntat ca portarea s-a facut cu succes si automat am recapatat vechiul numar de fix.
stiu ca se poate face portare Posted Image . dar acum fiind in perioada contractuală sa cer portarea ca au marit preturile fara penalitati

#27
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Si ce scumpire pe fiecare serviciu sa faca, daca de exemplu eu am voce fixa si minute 0 deci pot sa pun telefonul in cutie voi mai plati si majorari pentru el?

#28
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Desigur, convorbirile pe care le-ai fi realizat, dar nu mai sunt taxabile datorită portării… Posted Image

Edited by Gif2D, 08 March 2019 - 13:00.


#29
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Cred ca asta e cursul standard al ing, ca celalalt e dedicat si e valabil doar in home bank, casierii sau atm ing.
Attached File  ing.png   78.55K   53 downloads

Edited by aris86, 08 March 2019 - 13:08.


#30
dexlab

dexlab

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 17.08.2016
- Dupa noile date o.u.g.114 va fi retrasa ! In noua situatie , telepom va renunta la majorarea tarifelor , 114 fiind desemnata ca motiv primar ?
- Ori vor gasi noi explicatii : negocierea cu grupul ciudat pro-tv , etc . !

#31
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdexlab, on 08 martie 2019 - 13:11, said:

- Dupa noile date o.u.g.114 va fi retrasa ! In noua situatie , telepom va renunta la majorarea tarifelor , 114 fiind desemnata ca motiv primar ?
- Ori vor gasi noi explicatii : negocierea cu grupul ciudat pro-tv , etc . !

Gresit !  Clientii vor ramane cu tarifele majorate.

#32
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View Postrosix, on 08 martie 2019 - 13:14, said:


Gresit !  Clientii vor ramane cu tarifele majorate.

Si ce se poate face?Daca facem cereri de reziliere din cauza maririi acestor preturi ei nu as vrea sa aiba cat mai multi clienti?
Cu telefonul ala fix pe care il am si Voce Zero voi plati majorarea si la el nu doar la TV+Net?
Ce vina am eu daca ei nu mi-au scos telefonul fix cand am facut cererea de reziliere?

#33
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Depui cerere de reziliere acum si il scoti, e absurd sa dai bani la ceva ce nu o sa folosesti.

#34
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdexlab, on 08 martie 2019 - 13:11, said:

- Dupa noile date o.u.g.114 va fi retrasa ! In noua situatie , telepom va renunta la majorarea tarifelor , 114 fiind desemnata ca motiv primar ?
- Ori vor gasi noi explicatii : negocierea cu grupul ciudat pro-tv , etc . !
Mărirea nu e din cauza oug.
Au băgat ei o fraza de lemn acolo.
La fel și cu euro de la ING.

Oricum, eu de ieri de 17.40 am trimis un mail a nu sunt de acord cu mărirea unilaterala a prețului. Aștept sa vad când vor suna. :)

#35
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Vedeti ca-s escroci.  Au scris in cererea aia de reziliere ca, daca reziliezi partial unul din servicii sau doua (sa spunem ca nu mai vrei telefonul fix, iti bagi picioarele) si esti in perioada minima contractuala (adica 1 an sau 2 ani, cum ai incheiat contractul) iti calculeaza "o justa despagubire" pe care trebuie sa le-o platesti... E binenteles un abuz, ca renuntarea la servicii se petrece in conditiile majorarilor de pret.

Deci contractul nu poate fi reziliat decat cu totul, daca esti in perioada de contract, inteleg eu.

View Postsmiley2, on 08 martie 2019 - 13:20, said:


Si ce se poate face?Daca facem cereri de reziliere din cauza maririi acestor preturi ei nu as vrea sa aiba cat mai multi clienti?
Cu telefonul ala fix pe care il am si Voce Zero voi plati majorarea si la el nu doar la TV+Net?
Ce vina am eu daca ei nu mi-au scos telefonul fix cand am facut cererea de reziliere?

Platesti majorare la fiecare din cele 3 servicii pe care le ai pe facturaasa scrie acolo...   Nu stiu ce se poate face.. .la Telekom au mai ramas doar vechii clienti ai Romtelecom care nu au alte solutii in orasele si satele lor, unde e doar Telekom furnizor de servicii.. In orasele mari sunt variante.. in cele mici.. n-ai efectiv la cine sa te muti, decat sa renunti la telefon si net si sa-ti iei un castron din ala de la Orange sau AKTA si sa-l pui pe casa.

View Postdorin_2k, on 08 martie 2019 - 13:44, said:

Oricum, eu de ieri de 17.40 am trimis un mail a nu sunt de acord cu mărirea unilaterala a prețului. Aștept sa vad când vor suna. Posted Image

Nu te suna, ca am trimis si eu la vechea scumpire din noiembrie si au un e-mail standard cu vorbarie - si ti-l trimit pe ala in care iti spun din nou ceea ce stii deja - ca daca nu esti de acord, poti rezilia.
Ei se bazeaza pe niste clienti captivi care nu pot rezilia (ca n-au variante) altfel ar fi un val masiv de rezilieri si s-ar duce drku tot Telekomul in 24 de ore.

#36
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,261
  • Înscris: 01.12.2001
În noiembrie am primit mail ca îmi fac reducere. Și chiar am primit-o.
M-au sunat tot prin 2018 când cerusem reziliere la terminare contract. Și am primit un STB HD moka.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate