Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Problema multitronic.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Theghost25

Theghost25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 20.01.2019
Sper sa nu fie nimic, am cheltuit banii de o eventuala reparatie pe o operatie si daca se strica raman in pom cu masina cel putin 6 luni.

#20
kmyson

kmyson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 21.08.2011
Imi pare rau ca ai probleme la cutie,dar daca am inteles bine tu ai schimbat uleiul la 59000 si 145000 deci intervalul a fost de 86000km.
La cutiile multitronic schimbul de ulei se face din 60000 in 60000km,dar tu ai facut inca 26000km peste intervalul de schimb,
mult prea mult.Acum ai deja 40000 de la ultimul schimb.Recomandarea mea este sa faci schimbul de ulei la cutie si sa vezi cum se comporta cutia,
altceva nu vad ce ai putea face in acest moment mai ales ca nu ai nici o eroare la dignoza.Din pacate cutiile multitronic sunt mai delicate
sa nu spun ''mai sensibile''de exemplu ca s tronic.

#21
Muf

Muf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 23.11.2017
cutiile Multitronic nu au trepte, sunt CVT.
Sunt cunoscute ca fiind cam problematice.

Schimba uleiul in prima faza iar daca nu se schimba comportamentul va trebuit reconditionata cel mai probabil

#22
kmyson

kmyson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 21.08.2011
Da exact nu au trepte multitronicul si sunt mai problematice,de aceea si eu in postul anterior am insistat pe schimbarea
uleiului la timp.

#23
Theghost25

Theghost25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 20.01.2019
Am mai observat ca oscileaza turometrul in mers, la turatii mici, oscileaza in jurul a 100rpm-200rpm cand iau piciorul de pe acceleratie..

Am facut o diagnoza si mi s a zis ca sunt niste probleme la alternator si ca anume furnizeaza puterea unei Dacii, cv de genul si ca se mai poate sa merg pana sa remediez..

Sau sa fie tot de la multitronic aceasta problema cu oscilatiilw, mentionez ca la relanti nu am, doar in mers cand iau piciorul de pe acceleratie in turatii mici si cand las masina sa mearga singura in D oscileaza intre 900-1000rpm.

Edited by Theghost25, 08 March 2019 - 16:49.


#24
secsoft

secsoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2007
Si eu intampin o problema la o cutie multitronic Audi B8.5 2013 si anume la plecarea din loc are o smucitura. Am crezut in prima faza ca va fi de la suport motor sau  planetare. Se pare ca problema vine de la cutie, in schimb functioneaza normal. Sunt putin nelinistit deoarece acum am cumparat masina si nu stiu ce sa fac sa rezolv problema, sau daca se mai poate folosi o perioada asa.

#25
georgerevert

georgerevert

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.11.2018
Salut. Legat de Audi multitronic, am început sa am probleme la plecarea in rampa. Trepidează tare și uneori moare motorul. Nu am nicio eroare iar pe drum neinclinat funcționează normal. E necesar sa merg la service, sa fie deschisă cutia de viteze?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate