Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Zuckerberg anunță o nouă viziune asupra comunicării digitale

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Fondatorul Facebook, Mark Zuckerberg, anunță o nouă eră pentru aplicațiile deținute de companie – Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp sau Instagram. Una concentrată în jurul conceptulor de intimitate, de viață privată (dadada... siiigur ca da!), de comunicare sigură.

intreg articolul aici .

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Sa fie sanatos - din punctul meu de vedere comunicare sigura inseamna cea de tip Signal / Telegram.. adica criptata sa nu poata fi interceptata de guverne si corporatii.   Restul sunt vrajeala.
De ce as avea eu nevoie de Tzucanberg in comunicarea mea privata cu cineva .. atata timp cat am dat un mare reject Facebook inca de la aparitia sa.

Edited by rosix, 07 March 2019 - 14:52.


#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
De parca ne poate asigura cineva ca nu se stocheaza deloc datele transmise... Poate sa zica ca dispar mesajele in 5 secunde, ca tot nu-l cred.
Atata vreme cat amenzile sunt mai mici decat profitul, poate sa zica una si de fapt sa faca alta. Doar ca sa fim noi "linistiti".

Mi se pare utopic sa ai discutii private cand folosesti atatia intermediari. O discutie poate fi privata intr-adevar cand emitatorul vorbeste direct cu receptorul. Fara intermediari. Si nici atunci nu poti fi sigur ca vreunul nu rupe tacerea.

Edited by bai3tzash, 07 March 2019 - 14:53.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Motivul pledoariei ?

"Zuckerberg încearcă demult să intre pe piaţa din China fără a avea succes."

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Aceasta molima numita Facebook.

#6
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,114
  • Înscris: 03.07.2008

View Postrosix, on 07 martie 2019 - 14:52, said:

Sa fie sanatos - din punctul meu de vedere comunicare sigura inseamna cea de tip Signal / Telegram.. adica criptata sa nu poata fi interceptata de guverne si corporatii.   Restul sunt vrajeala.
De ce as avea eu nevoie de Tzucanberg in comunicarea mea privata cu cineva .. atata timp cat am dat un mare reject Facebook inca de la aparitia sa.

Care corporatii si guverne nu au alta treaba decat sa citeasca zeci de miliarde de mesaje zilnic... mda!

Edited by Imperathor, 07 March 2019 - 14:56.


#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Are viziuni.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostNeaceasca85, on 07 martie 2019 - 14:56, said:

Aceasta molima numita Facebook.
Acum nu mai e bun nenea ? Nu te lăudai matale că stalkuiești minore pe Facebook ?

#9
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postzyppster, on 07 martie 2019 - 14:47, said:

Zuckerberg anunţă o nouă viziune asupra comunicării digitale
Fondatorul Facebook, Mark Zuckerberg, anunță o nouă eră pentru aplicațiile deținute de companie – Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp sau Instagram.
Una concentrată în jurul conceptulor de intimitate, de viață privată (dadada... siiigur ca da!), de comunicare sigură.

intreg articolul aici .
Daca nu ofera maselor comunicarea interstelara in real-time, nu sunt decat niste minciuni cu scopul de a recastiga increderea utilizatorilor de Facebook.

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostImperathor, on 07 martie 2019 - 14:56, said:

Care corporatii si guverne nu au alta treaba decat sa citeasca zeci de miliarde de mesaje zilnic... mda!

Da... Si Google si Facebook te urmaresc de nu te vezi.. in viata ta .. aia asa cum e.

#11
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Simte deja topoganul...

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View Postzyppster, on 07 martie 2019 - 14:47, said:

Fondatorul Facebook, Mark Zuckerberg, anunță o nouă eră pentru aplicațiile deținute de companie – Facebook, Facebook Messenger, Whatsapp sau Instagram. Una concentrată în jurul conceptulor de intimitate, de viață privată (dadada... siiigur ca da!), de comunicare sigură.

intreg articolul aici .
si martmota invelea ciocolata in staniol

#13
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008

View PostImperathor, on 07 martie 2019 - 14:56, said:

Care corporatii si guverne nu au alta treaba decat sa citeasca zeci de miliarde de mesaje zilnic... mda!
Noroc cu AI-ul care poate face treaba sa fie mult mai usoara... Posted Image

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,619
  • Înscris: 07.02.2003

View Postrosix, on 07 martie 2019 - 14:52, said:

Sa fie sanatos - din punctul meu de vedere comunicare sigura inseamna cea de tip Signal / Telegram.. adica criptata sa nu poata fi interceptata de guverne si corporatii.   Restul sunt vrajeala.
Asa i-au prins pe niste teroristi in Franta. Nu mai credeti balivernele... cine trebuie intercepteaza altfel nu exista.

Edited by andreic, 07 March 2019 - 15:30.


#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005
parca un roman crease o aplicatie care cripteaza sms-urile,

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008

View Postwaterman, on 07 martie 2019 - 14:59, said:

Acum nu mai e bun nenea ? Nu te lăudai matale că stalkuiești minore pe Facebook ?
Deloc, nu am avut cont si nici nu-mi fac.

#17
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Deci anunta ca va imbunatatii sistemul de spy&track.

#18
daymion

daymion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.03.2019
Omu' asta ar trebui sa fie  in puscarie sau macar  dat afara din companie  acum  , nu sa dea  anunturi despre extinderea afacerii din pozitia de sef.

Asta daca traiam intr-o lume normala in care se respecta confidentialitatea utilizatorilor unei platforme de social-media,  autenticitatea materialelor si stirilor postate si nu se tolera hate-speech-ul.
In mod normal, nu trollii rusi ar trebui sa  raspunda,  ci el, ca nu s-a gandit ce vulnerabilitati poate avea site-ul creat de el.

Edited by daymion, 07 March 2019 - 17:01.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate