Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Intrebare Ps4 slim

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
ByLaMAD

ByLaMAD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.09.2018
Salut,

Va rog frumos sa ma ajutati, am o nelamurire in legatura cu consola din link ul de mai jos ( Consola Sony PS4 Slim (Playstation 4), 1TB, Negru ), are un sunet ciudat ca si cum ar avea plasticul slabit, am comandat pachetul de la flanco, a venit prin curier, insa coletul/ambalajul si cutia consolei se prezentau bn vizual.

https://streamable.c...xgQ3SLqViJJjr1M

Nu stiu ce sa fac, sa o returnez sau sa o pastrez. Este functionala, unitatea optica merge.

Va multmesc.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi de ce o scuturi așa ?

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Nu stiu daca asta acopera garantia atata timp cat ea e functionala. Daca nu, o returnezi , pe motiv ca nu esti multumit de ea. Din cate stiu, ai 30 de zile la dispozitie

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Du-te la Flanco cere una s-o vezi și scutur-o la fel să vezi dacă e standard.

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View Postwaterman, on 07 martie 2019 - 11:08, said:

Păi de ce o scuturi așa ?

Poate vrea sa joace RollingDice Posted Image

#6
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
posibil sa nu fie hdd-ul bine prins si sa se miste putin in locasul sau. Cred care un suport metalic prins de carcasa in suruburi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eBzkiLf5l84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by costin001, 07 March 2019 - 12:27.


#7
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postcostin001, on 07 martie 2019 - 12:24, said:

posibil sa nu fie hdd-ul bine prins si sa se miste putin in locasul sau. Cred care un suport metalic prins de carcasa in suruburi.

Sfatul meu e sa nu te pui sa o desfaci. Poti desface doar capacul acela, sub care e hdd-ul ca nu e prins in suruburi si nu pierzi garantie, in rest, daca te pui sa desfaci la ea, pierzi garantia.

Edited by Andreysc7, 07 March 2019 - 13:41.


#8
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014

View PostByLaMAD, on 07 martie 2019 - 11:03, said:

Salut,

Va rog frumos sa ma ajutati, am o nelamurire in legatura cu consola din link ul de mai jos ( Consola Sony PS4 Slim (Playstation 4), 1TB, Negru ), are un sunet ciudat ca si cum ar avea plasticul slabit, am comandat pachetul de la flanco, a venit prin curier, insa coletul/ambalajul si cutia consolei se prezentau bn vizual.
Salut,este evident faptul ca ceva in consola nu este la locul lui,sfatul meu ar fi sa returnezi consola dacă ai posibilitatea asta, probabil ca un șurub nu este bine strâns, nu cred ca treaba asta afectează performanța consolei câtuși de puțin, dar dacă și tu ești ca și mine “perfecționist” atunci fă-i retur.
https://streamable.c...xgQ3SLqViJJjr1M

Nu stiu ce sa fac, sa o returnez sau sa o pastrez. Este functionala, unitatea optica merge.

Va multmesc.


#9
ByLaMAD

ByLaMAD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.09.2018
Salut,

Multumesc tuturor pt mesaje,

Dupa mai multe plimbari in magazine, am sesizat ca exista acel zgomot dar foarte putin la (1), la fel cand bagi CD in unitatea optica si o misti se aude, dar partea nasoala este la (2) unde se aude tare, la hdd (3) am verificat este prins ok.

In seara asta ma duc cu ea in magazin, dupa nu stiu cate telefoane date, sa vad care este explicatia lor respectiv poate ii face ceva in service, daca nu banii inapoi.

Attached Files



#10
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Dacă îți primesti banii înapoi, încearcă sa mai pui diferența și să-ți cumperi ps4 Pro, chiar merita. Dacă crezi ca nu poți face rost pe moment de diferența de bani, atunci rămâi la slim.

#11
ZaBici

ZaBici

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2017

View Postusername_notfound, on 11 martie 2019 - 13:46, said:

Dacă îți primesti banii înapoi, încearcă sa mai pui diferența și să-ți cumperi ps4 Pro, chiar merita. Dacă crezi ca nu poți face rost pe moment de diferența de bani, atunci rămâi la slim.

"Saracule"

Nu?  Numai eu?

#12
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
“Saracule”?? Ai impresia ca dacă i-am recomandat cuiva ps4 pro in detrimentul unui ps slim îl consider sărac??? Bravo, România are nevoie de oameni ca și tine!

#13
ByLaMAD

ByLaMAD

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.09.2018
Salut,

Am reusit sa o schimb, dupa multe multe telefoane :))) si nervi intinsi la maxim, de fapt concluzia mea este ca ele au un sunet la unitate optica Blu-Ray, nu stiu daca m am exprimat corect, doar atat nimic altceva;

Si baieti, am ramas la acest model, slim, nu ma asteptam sa fie asa de mica consola, nu mai dispuneam de banuti extra  sa iau modelul PRO.

Va multumesc din nou tuturor !
Salutari !

#14
username_notfound

username_notfound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 22.08.2014
Bine ca ai reușit sa o schimbi, ps4 slim o sa-și facă treaba cu brio încă 3-4 ani lejer, părerea mea. Have fun!😉

#15
deeabruneta69

deeabruneta69

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.04.2019
si la mine facea la fell si am fost cu ea si am schibato

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate