Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ATENTIE! AUTO RULATE BUCURESTI / AUDI A6 C6 3.0TDI /

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Sebalaurul

Sebalaurul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.10.2018
Salutare masinisti! Daca nu am postat unde trebuie ca sa vada toata lumea, as ruga pe cineva cu puterea de-a o face, sa puna topicul asta undeva unde sa vada cat mai multi. Nu incerc sa fac rau, ci doar sa atentionez pe viitorul proprietar al acestei masini, in ceea ce se baga, eventual pe cei interesati.
Am vrut o masina faina si puternica, am ajuns la asta:   http://www.autorulat...ttro-3-0-diesel
3.0TDI, GT-R-ul diesel. L-am vrut, si cand am vazut 145k si ceva km mi-am spus ca asta clar ii are intortochiati si pierduti pe drum
Poftiti aici imagini, trageti concluzii, niste tepari si niste dobitoace incaltate, macar de spuneau ca masina are un istoric de rahat, si 3 accidente pe langa.
6000e pentru o rabla, nu e ok
https://imgur.com/e0bUKDo
https://imgur.com/VcRoqwg
https://imgur.com/nrJnuqD
https://imgur.com/YyE9RKo

Edited by Sebalaurul, 06 March 2019 - 13:29.


#2
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
E o masina veche, nu-i de mirare. Kilometrajul ala e mai SF decit razboiul stelelor, iar cutia aia ar trebui verificata cu mare atentie...

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Site-ul ăla zice că are Tracțiune INTERGRALĂ.

#4
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
Pe de alta parte, o usa infundata si reparata, sau o aripa schimbata nu consider ca este o asa mare tragedie.
Intr-adevar, daca nu este sincer din prima si ascunde astfel de interventii (sau oricare altele), NEEEEXT.

Are balta peste...

#5
Sebalaurul

Sebalaurul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.10.2018

 dan78rom, on 06 martie 2019 - 13:33, said:

E o masina veche, nu-i de mirare. Kilometrajul ala e mai SF decit razboiul stelelor, iar cutia aia ar trebui verificata cu mare atentie...
Eu imi doresc o masina cat mai corecta. Am mai gasit doua A6 pe langa, amandoua le-am verificat si sunt curate, km reali, poze de la revizie, mai dotate ca asta de sus, fara accidente la acelasi pret. Asta deja mi se pare nesimtire si deloc digestibil. Dar amu..

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Vrei Audi bun cu 5000 de euro ?

Baftă

#7
Sebalaurul

Sebalaurul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.10.2018

 JustARandomGuy, on 06 martie 2019 - 13:37, said:

Pe de alta parte, o usa infundata si reparata, sau o aripa schimbata nu consider ca este o asa mare tragedie.
Intr-adevar, daca nu este sincer din prima si ascunde astfel de interventii (sau oricare altele), NEEEEXT.

Are balta peste...
Cam scrie dauna totala. O usa infundata nu ma opreste din a cumpara o masina nici pe mine, aia se schimba oricum. Dar cand e dauna totala si probabil a fost afectata si structura de rezistenta, mna

#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Pai ce altceva sa-si ia? Sa fii tu boss cu Loganul. Cand te plimbi prin cartier cu A6 nu stie nimeni ca pe dinauntru e o ruptura.

#9
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
..si ca : Tara de origine: ITALIA

@Sebalaurul
- cum poti sa crezi ca un diesel rulat in afara Romaniei de 14 ani poate sa aiba 145.000 km !?
- "macar de spuneau ca masina are un istoric de rahat, si 3 accidente pe langa" => esti naiv. Daca iti ziceau asta mai mergeai sa o vezi !?

#10
JustARandomGuy

JustARandomGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 13.02.2018
@ colegu Sebalaur,

Daca ar fi sa luam de bun raportul ala online (eu personal nu am incredere in site-uri de genul, dar ma rog):

Dauna ar fi in 2008. Masina e din 2005 (? parca). Pai 5000 de euro in 2008 pentru A6 din 2005 inseamna eventual partea dreapta (far, aripa, portiere)...poate chiar si fara manopera.
Ia gandeste-te la un A6 din 2016 cat ar fi acum o reparatie asemanatoare?

Hai sa facem exercitiul de imaginatie pana la capat, daca tot ne-am inhamat.

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 george_alexandru, on 06 martie 2019 - 13:42, said:

Sa fii tu boss cu Loganul.

Stricăm prietenia boss.
Am Mițibuși.

I hate Logan.

#12
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Masina aia zici ca era dama de companie, s-a plimbat prin toata europa prin paturile proprietarilor

Edited by projectfp, 06 March 2019 - 13:46.


#13
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004

 Sebalaurul, on 06 martie 2019 - 13:27, said:

Am vrut o masina faina si puternica, am ajuns la asta:   http://www.autorulat...ttro-3-0-diesel
la buget de Logan dotat mediu    :lol:   ti-a trecut vreodata prin cap ca 6k eur nu e cea mai potrivita suma pt o masina faina si puternica?

 Sebalaurul, on 06 martie 2019 - 13:27, said:

3.0TDI, GT-R-ul diesel.
asta e de antologie   :lol: :lol: :lol:

ce legatura are vechitura asta sinistra cu gtr-ul, au 4 roti amandoua?

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Mor cand ii vad p-astia care au facut rost de niste mii de euro si sar direct la A6 sau Seria 5...mai iau si cu cilindree mare, sa fie caii acolo. Eu am mai zis-o...masinile premium sunt pentru cei cu venituri premium.

#15
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 Sebalaurul, on 06 martie 2019 - 13:39, said:

Cam scrie dauna totala. O usa infundata nu ma opreste din a cumpara o masina nici pe mine, aia se schimba oricum. Dar cand e dauna totala si probabil a fost afectata si structura de rezistenta, mna
Nu am reusit sa deslusesc unde scrie de dauna totala.
Cat despre ce inseamna dauna totala, e extrem de subiectiv. Nu inseamna neaparat ca masina a fost facuta acordeon, ci poate fi si pur si simplu faptul ca daunele totalizau destul de mult raportat la valoarea ei, iar firma de asigurari a preferat sa preia masina si sa-l despagubeasca pe asigurat.

Daca ne uitam si la faptul ca accidentele s-au produs in Franta, unde e clar ca te alegi extrem de usor cu o aripa/bara infundata, niste vopsea ciobita, etc., la eventualele reparatii facute pe banii firmei de asigurari trebuia inclusa probabil si revopsirea integrala a masinii. Daca aici in tara te costa de te usuca (daca o duci la un atelier ok), gandeste-te cat ar costa acolo. Probabil doar jumate de aripa incepe de la 200-400 de Euro in sus.

Edited by Hider141, 06 March 2019 - 13:54.


#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Sebalaurul, on 06 martie 2019 - 13:27, said:

Salutare masinisti! Daca nu am postat unde trebuie ca sa vada toata lumea, as ruga pe cineva cu puterea de-a o face, sa puna topicul asta undeva unde sa vada cat mai multi. Nu incerc sa fac rau, ci doar sa atentionez pe viitorul proprietar al acestei masini, in ceea ce se baga, eventual pe cei interesati.
Am vrut o masina faina si puternica, am ajuns la asta:   http://www.autorulat...ttro-3-0-diesel


Faci reclama la site-ul ala de verificare masini sau ce... Stii ca nu e voie...

#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mie îmi vine să plâng de ciudă că dau 183 de lei impozit la 1.8 a mea.

Îi invidiez pe bogații  ăștia care își permit impozitul la motor de 3000. Nu zic mai mult că mi se face rău aici.
Și îi detest pe cocalarii care le înmatriculează pe Bulgaria.

Edited by waterman, 06 March 2019 - 13:55.


#18
V A L I

V A L I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 04.07.2006
Adica dauna totala economica (dar tot nu chiar ok, daca ea costa cat o masina fara dauna ).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate