Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Rezervare hotel Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
O intrebare cu caracter general ,stiu ca avem printre noi si persoane care lucreaza in agentii de turism si poate ma ajuta cineva cu un sfat.
Am discutat prin mail cu serv. Vanzari a unui  hotel pentru a rezerva o camera la vara.Persoana mi-a spus ca accepta si plata la cazare,daca rezervarea mea este sigura.
Eu am garantat ca voi merge,el m-a asigurat ca pot plati cand ma cazez.Vreau sa fiu sigura ca gasesc camera atunci cand ajung.
In afara de aceste mailuri,trebuie sa  cer ceva in scris?

Edited by belisima, 05 March 2019 - 21:08.


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,030
  • Înscris: 24.02.2006
chiar esti dispusa sa te plimbi pana in turcia fara sa ai vreo garantie ca ai cazarea asigurata?

#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Eu asa am procedat si nu au fost probleme.

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015
De ce nu rezervi pe Booking.com?
Platesti tot acolo, in schimb majoritatea hotelurilor de acolo te lasa sa anulezi rezervarea pana aproape de data respectiva
Merita sa joci vacanta ta pe o carte?

#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Faci o plata anticipata cu cardul pe rezervarea respectiva si se considera arvunit / rezervat.
Folosesti un sistem online de rezervare si la fel ai oarece garantie.

Nu am avut probleme niciodata folosind acest metode.

Am incercat si eu metoda sa contactez direct hotelul pentru rezervare, dar era mai ieftin prin agentia de turism , decat rezervare pe loc...

Edited by keta, 06 March 2019 - 02:23.


#6
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
Pretul este mai mic decat pe booking.Hotelul mi-a dat contul bancar si atat,despre plata cu card am intrebat si atunci mi-a raspuns ca accepta sa platesc la cazare.Imi este neclar daca pot plati de pe cardul in lei in contul lor.
Eu am avut o situatie similara  anul trecut la un alt hotel ,dar atunci era vorba de o singura noapte.
Am intrebat aici in ideea de a afla ce ar trebui sa le cer lor pentru a ma asigura ca imi rezerva camera fara o plata anticipata.

Edited by belisima, 06 March 2019 - 07:20.


#7
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,166
  • Înscris: 05.09.2007
Acum 2 ani am facut rezervare direct la hotel (Grand Anzac din Canakkale) prin mail. Plata la sosire, la receptie. Mi-au trimis un mail ca rezervarea a fost acceptata si are un nr. de cod. Pt orice alta informatie puteam sa-i contactez fie prin mail fie telefonic. Nu am avut probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate