Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Digi Tel în familie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Pe numele meu am 2 abonamente Digi Mobil Optim 2 pe o singura factura - cod client si pe numele tatalui este un abonament TV Digital (alt cod client). As putea avea acest abonament Digi Tel în familie? Daca da, in cat timp credeti ca se va face instalarea? (in zona ca si infrastructura de date fixe cred ca am doar Eoc la RDS, in casa am abonament internet FTTH de la Telekom). Este vre-o diferenta daca il atasez la abonamentele Digi Optim 2 sau la cealalta factura de abonamnet TV? Si inca ceva, va trebui sa vina de la stalp cu alt cablu, sau se face instalarea pe cablul coaxial de la care am TV acum de la ei?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Digi ce zice ?

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,799
  • Înscris: 14.10.2008
EoC intr-o zona in care Telekom a venit cu fibra? N-as crede, imediat sareau sa schimbe EoC cu FTTH.

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Si ce legatura are telefonul fix cu cel mobil ?? O sa primesti o singura factura pentru toate serviciile : internet, tel fix, mobil, etc
Vine pe fibra optica, FTTH.

#5
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
daca exista infrastructura in zona se poate. nu are treaba coaxialul cu telefonia fixa, se trage alt cablu pt telefon fix
Telekom FTTH nu are nicio valoare aici. poti lua asociat la oricare cod client

Edited by pupama, 05 March 2019 - 13:52.


#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Pentru ce ai nevoie de o linie telefonica fixa ?!

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cel mai simplu ar fi cedarea abonamentului (unul altuia, nu conteaza cine cui preda).

Cel mai sigur mergi intr-un magazin Digi si expune-le situatia (desi, cel mai probabil, iti vor spune ce ti-am zis si eu: cedarea de abonament).

Edited by Pololica, 05 March 2019 - 16:28.


#8
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009

 pupama, on 05 martie 2019 - 13:39, said:

daca exista infrastructura in zona se poate. nu are treaba coaxialul cu telefonia fixa, se trage alt cablu pt telefon fix
Telekom FTTH nu are nicio valoare aici. poti lua asociat la oricare cod client
Daca infrastructura este EOC atunci telefonia fixa la casa vine pe cablul tv . Ținând cont ca vine pe cablul tv se poate asocia doar la abonamentul cu televiziune altfel va fi nevoie de un alt cablu tv tras fiind vorba de alt client .

#9
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Daca e internet prin cablu coaxial si modem de cablu, telefonul fix nu se activeaza din iesirea modemului respectiv?

#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,799
  • Înscris: 14.10.2008
La EoC este modem fara iesire de telefon cum erau alea Scientific Atlanta, ori se pune un adaptor VoIP separat legat la LAN ori se da fixomobil strutocamila.

#11
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
De luna aceasta s-au desfiintat in sfarsit abonamentele antice de telefonie fixa ale
abonatilor persoane fizice. Toti avem Digi Tel in Familie sau Digi Tel National.

#12
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018
Da, eu aveam Digi Tel Zero pe o cartela SIM dar avea ceva special: 5 GB trafic de net si apoi nelimitat la 128 kbps.
Il foloseam ocazional cand mai mergeam pe la tara iar numarul aproape exclusiv pentru primit apeluri.
Dar ne reorientam :)

#13
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Aveai fixo-mobil, erai totusi mai modern ca unii dintre noi, ramasi cu telefonul fix clasic pe cablu :)
Nu mai avem totusi aparat din ala cu disc rotativ, cu toate ca de multe ori mi-ar fi dor sa folosesc o relicva din aceea in modul "Pulse" hihihihi

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,799
  • Înscris: 14.10.2008
Plusuri si minusuri pentru fiecare om in parte, pe fixul clasic cu cablu poti folosi fax. Posted Image Si la mine fixul clasic arata si functionarea netului/curentului cand sun pe el, acasa pentru ca nu am supraveghere video iar la magazin unde am supraveghere video, ca o confirmare ca nu e curent nici pe casa scarii (FTTB) cand pica supravegherea video. Netul/fibra daca pica (revizie tehnica nocturna) pica in ambele locatii si chiar plus mobilul, cum a fost ultima oara.

Fixul fix, mobilul mobil, nu struto-camile cum a fost fixo-mobilul.

#15
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
A cerut vreunul dintre dvs trecerea abonamentului pe fibra?

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,799
  • Înscris: 14.10.2008
Am Digi Tel National acasa (la magazin e business, alta mancare de peste) pentru ca in 2012 deja erau noile abonamente, am avut un Digi Tel Zero in anul IV de facultate la Bucuresti.

 csachiri, on 12 martie 2019 - 01:02, said:

A cerut vreunul dintre dvs trecerea abonamentului pe fibra?
Acasa am fibra din 2012 si la birou la business e FTTB si nu fac cerere.

#17
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007

 Neaceasca85, on 12 martie 2019 - 01:03, said:

Am Digi Tel National acasa (la magazin e business, alta mancare de peste) pentru ca in 2012 deja erau noile abonamente, am avut un Digi Tel Zero in anul IV de facultate la Bucuresti.


Acasa am fibra din 2012 si la birou la business e FTTB si nu fac cerere.
Eram curios daca se anuleaza digi tel in familie de pe sim odata cu cererea de instalare a abonamentului ca fix.
Eu nu vrea sa renunt la sim si as fi vrut inca un tel in familie ca fix dar cica nu e voie
decat un numar

Edited by csachiri, 12 March 2019 - 01:36.


#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,799
  • Înscris: 14.10.2008
Ia-ti SIM de Digi.Mobil, eventual din ala de 2 euro, Optim 2 sau cum s-o numi, eu am de 5.

Daca ceri sa fie instalat ca fix sigur ca se anuleaza SIM-ul.

La abonamentele casnice ai doar 1 linie, doar 1 numar de telefon fix, numai la business dau mai multe.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate