Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Drifturi la Oradea

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E legal sa folosesti un AK47 sau sa ai asa ceva chiar si in casa ? Permisul port arma nu e pentru arme de vanatoare ?

#20
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Din cate stiu poti avea dar doar fara mecanismul de tragere, certificat printr-o hartie care sa certifice ca e neutralizata... din moment ce arma aia trage cineva a comis niste acte de coruptie si a facut fals si uz de fals daca are individul o astfel de hartie.

#21
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

View PostTruculMagic, on 05 martie 2019 - 00:30, said:

Bine, asta a facut bani pe drept, dar restul sunt niste "oameni de afaceri".
Eu am vorbit de Ovidiu POP, restul nu sunt relevenati pentru mine indiferent cati bani vor face parintii lor pentru ei.

#22
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Oamenii legii se pare ca nu sunt curiosi cu privire la speta cu armele de razboi.
Sunt mai interesati sa omoare femei pe strada cu armele din dotare cand se joaca dea caoboii... e mai distractiv pentru ei sa omoare lume nevinovata pe strada, sa mai violeze femei, sa mai violeze copii... si sa se distreze cu colegii in timp ce isi musamalizeaza propriile dosare de crime, violuri, pedofilie.

Edited by projectfp, 05 March 2019 - 00:45.


#23
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View PostTruculMagic, on 05 martie 2019 - 00:30, said:

Mai taie din ele, zici ca-i Pablo Escobar...
Dupa ce moare al batran , deobicei afacerea intra in faliment, odraslele lor nu sunt capabile sa o preia, stiu numai sa cheltuie bani Posted Image

Si dupa faliment, ala o sa duca o viata la care omul de rand doar viseaza. O sa ramana cu niste conturi grase + o gramada de proprietati, faliment nu inseamna ca se evapora toata averea, stai linistit ca s-au "blindat" ei bine.

#24
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006

View PostTruculMagic, on 05 martie 2019 - 00:36, said:

E legal sa folosesti un AK47 sau sa ai asa ceva chiar si in casa ? Permisul port arma nu e pentru arme de vanatoare ?
Sa detii legal un AK 47 functional nu poti la noi in tara, poti detine WUM arata exact ca si AK 47, trage numai semi-auto, era fabricat pentru piata civila si se vindea ca si arma de vanatoare in anii 90, a fost un intreg scandal atunci, ca initial le-au interzis, dupa aceea le-au returnat posesorilor pe un permis de colectie. De asemenea poti aduce echivalentul lui de afara, ca arma de vanatoare, WUM il mai poti detine, fara sa poti sa il scoti din casa, il scoti doar cu aprobare de la politie. Oricum legal ar trebui sa ramana fara el si sa nu mai aiba voie detina arme destul timp, asta daca il avea el pe permis...

Edited by baribalu, 05 March 2019 - 08:33.


#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ce e rău că ăia și-au tocit cauciucurile la mama dracu într-o parcare?

Invidia e un păcat !

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

View Postbaribalu, on 05 martie 2019 - 08:31, said:

Sa detii legal un AK 47 functional nu poti la noi in tara...
Pai ce deosebire e intre un AKM pt uz civil, modificat sa traga doar FF, si o carabina oarecare de vanatoare?
Ca nu e atat de precis precum o carabina cu teava lunga?

#27
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Uite că a dat cadou o mașină pe youtube

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GK4iq2qQ-D8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hGtqZgpOljQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aș vrea să mai văd bagabonți care dau mașini așa pe youtube.

Edited by waterman, 05 March 2019 - 09:01.


#28
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Da.
Dar ăla e doar POP.
Restul de acolo sunt nimeni în drum pe banii părinților.

#29
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
https://m.gandul.inf...tagram-17899049

#30
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Discutia era ca e o arma de airsoft.

#31
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006

View PostKarhu, on 05 martie 2019 - 09:00, said:

Pai ce deosebire e intre un AKM pt uz civil, modificat sa traga doar FF, si o carabina oarecare de vanatoare?
Ca nu e atat de precis precum o carabina cu teava lunga?
Ca la noi la nimeni... Dupa ce initial au fost comercializate ca arme de vanatoare, pe urma le-au confiscat de la posesori... in urma scandalului care a iesit, au hotarat sa le inapoieze dar numai ca cu posibilitatea de a le detine la domicilu, fara sa le mai poti folosi ca arme de vanatoare... Idiotenia care este... daca iti cumperi de afara varianta civila a AKM, il poti inscrie in permis ca arma de vanatoare si poti vana cu el... Ceea ce cu WUM varianta romanesca a AKM nu o poti face...
Ala numai AKM de airsoft este... uitati-va cu atentie de la minutul 6.20, la filmarea facuta cu DSLR sa vedeti cum trage cu el...
Prostii, si-au confectionat singuri un dosar penal beton...Posted Image

Edited by baribalu, 05 March 2019 - 10:20.


#32
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
cred ca titlul e gresit, si de aceea apar moralistii cu "ce va deranjeaza niste drifturi"

e vorba de focuri de arma trase aiurea... ba chiar se pare din arme automate. drifturile sint ultima grija

#33
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pai la cum se preocupa statul sa elibereze infractorii, mi se pare normal sa ai cu ce te apara. Fie si ilegal. Sau credeti ca-i singurul care detine ilegal arme in tara asta? Daca as putea, mi-as lua si eu.

#34
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostTruculMagic, on 04 martie 2019 - 23:25, said:

Pop Ovidiu e un tip care a plecat de jos , e programator, face jocuri... face foarte multi bani din acest lucru. Are canal de youtube.
are si mitraliera ak-47?

View Postwaterman, on 05 martie 2019 - 08:55, said:

Ce e rău că ăia și-au tocit cauciucurile la mama dracu într-o parcare?

Invidia e un păcat !
rugam citirea topicului inainte de a comenta, e vorba aici de tras cu arme de foc automate

View Postdan78rom, on 05 martie 2019 - 10:45, said:

Pai la cum se preocupa statul sa elibereze infractorii, mi se pare normal sa ai cu ce te apara. Fie si ilegal. Sau credeti ca-i singurul care detine ilegal arme in tara asta? Daca as putea, mi-as lua si eu.
dar nu iti iei pt ca ar fi ilegal... corect. Deci care e sensul postului?

#35
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nope, nu-mi iau pentru ca n-am contactele necesare din pacate.
Altminteri, ma simt perfect indreptatit la autoaparare, chiar daca statul condus de infractori, si care da legi pentru infractori este de o alta parere.


#36
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Postunbrutus, on 05 martie 2019 - 18:22, said:

are si mitraliera ak-47?
Probabil are, sa nu fie singurul fraier din grup care nu are.

Cat despre cum si-a facut banii Pop, inteleg ca el sustine ca din aplicatiile de tip jocuri pentru mobil... daca te uiti la ele, arata ca jocurile din anii 90 si merg ca dracu si pe flagship, probabil sunt facute pe baza unui cod antic si gratuit gasit pe net... si pacalesc copii prin "marketing" sa fure banii de pe cardurile parintilor sa achizitioneze aceste jocuri, ca asta e publicul lor, atat la jocuri cat si la canalele de YouTube, Instagram, etc... minorii usor de impresionat si pacalit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate