Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Construire P+1 si deviz constructor

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Eu m-am referit la spaleti, nu la tras gazul...ala tu stii daca merita sau nu.

#38
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,255
  • Înscris: 17.03.2009

View Postbrawnie, on 05 martie 2019 - 13:17, said:

Total de acord @anaki....numai vezi tu ca de multe ori "constructorii" se incurca in devizele mele si nu o data am fost sunat ca nu inteleg ce e acolo - vorbesc de devizele fara preturi care ajung la asa zisii constructori pentru a putea oferta. M-am saturat de atata incompetenta in sectorul constructiilor. Acum doi ani am incercat sa fac executie ...din pacate mai mult de 1 an nu am rezistat pentru ca veneam cu bani de acasa, am pierdut lucrari pentru 1000 euro in plus in favoarea echipelor " la negru", oameni care nu erau in stare sa citeasca un plan sau un deviz. Asta-i beneficiarul roman vrea ieftin si bun.
Nu te-am vazut in viata mea dar clientii cu care am avut relatii contractuale cu case deosebite mi-au spus ca in urma consultantei si proiectelor tale au realizat casele superbe pe care le au,numai casa Luca e unul dintre exemple.
Unii isi inchipuie ca prestatorii de servicii,firmele sunt niste sclavi,ceva,de aia trebuie ca contractele sa stabileasca clar relatiile de colaborare

View Postlarida, on 05 martie 2019 - 15:04, said:

Nu ma supar absolut deloc,
Proiectele de instalatiii ,sau ...nu avem?

Edited by anaki, 05 March 2019 - 22:51.


#39
larida

larida

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.05.2018

View Postanaki, on 05 martie 2019 - 23:01, said:

Proiectele de instalatiii ,sau ...nu avem?
Inca nu avem, inginerul ne-a spus ca asteapta sa iasa AC si apoi ne face partea sa de proiect.

#40
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008

View Postanaki, on 05 martie 2019 - 23:01, said:

.....,numai casa Luca e unul dintre exemple.
he he... frumoase amintiri Posted Image

#41
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015

View Postbrawnie, on 05 martie 2019 - 10:02, said:

Iti las un exemplu de deviz complet pentru partea de structura la rosu cu mentiunea ca este un deviz de anul trecut.

Dubios cum pretul total e in buza pragului de TVA, si cum sectiunea profit zice doar 5%. Pai 5% iei la titluri de stat.

#42
sebastiannarita

sebastiannarita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2013

View Postbrawnie, on 05 martie 2019 - 10:02, said:

Oameni buni...cititi toate posturile ca sa nu va repetati...Proiectul este depus, se asteapta autorizatia...orice comentariu legat de suprafete nu are sens.

Iti las un exemplu de deviz complet pentru partea de structura la rosu cu mentiunea ca este un deviz de anul trecut si incepand cu 2019 s-au schimbat indicii de la sfarsit (CAS, CASS, Somaj etc). Sper ca vei primi un astfel de deviz de la vreun constructor desi ma cam indoiesc.


Salutare! V-am scris pe mesaj. Ma intereseaza si pe mine un deviz contra cost, complet. Doresc sa construciesc o casa pe structura metalica (pt structura am deviz) si efectiv sunt blocat la deviz! Trebuie sa am un deviz mai profi sa zic asa (gen cum s-a prezentat de catre dvs. mai sus) cu care sa merg la Alpha Bank si in baza caruia sa accesez un credit de constructie. Cam peste tot pe unde am mers (la firme de constructie) mi-au zis ca imi pot face un deviz,...dar asa mai pe foaie si pix si nu in detaliu :)
Ma puteti ajuta sau indruma spre cineva daca nu? Multumesc!

#43
anaki

anaki

    IES-CONSULTANTA DE SPECIALITATE

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,255
  • Înscris: 17.03.2009
Pentru a avea un deviz cat mai apropiat de realitate  trebuie sa ai un proiect cu antemasuratori foarte bun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate