Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Alergie la ceva

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
domnuproblema

domnuproblema

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2019
Imi fac curaj sa va scriu aici. De vreo doua saptamani, am o problema. Dupa ce am vazut pe net am alergie la ceva, probabil la latex. Pe penis mi-au aparut doua grupuri de bubite, ca niste cosuri si pe...capul penisului, o pata rosie care ma mananca groaznic si are un fel de mucus. Imi cer scuze pentru descriere, imi imaginez ca suna scarbos, dar fiind pe aria medicala, ma astept la intelegere.
M-am dat cu Fluocinolon, apoi cu Advantan. Fac asta de vreo saptamana si ceva, de peste trei zile Advantan, initial Fluocinolon, dar fara vreo schimbare. Nu am partenere multiple, sunt insurat, om cuminte. Nu stiu cum naiba m-am pricopsit cu asta. Lucrez in afara, fac 350 km pana la medic, deci, trebuie sa ma cam ajut singur.
Cred ca sunt alergic la latex, adica, asa am inteles de pe net. Folosesc numai Durex, dar de vreo luna, am luat un lubrifiant cu aroma d enu stoi ce. Nu am fantezii de genul, dar asa am gasit. Tot Durex. Inainte aveam unul fara aroma si cred ca de la al doilea mi se trage.
Va dau detalii, sunt in stare sa pun si poze...poate ma ajuta cineva. Pata d epe capul penislului a sangerat putin aseara, pentru ca m-am scarpinat la dus.
Imi cer scuze pentru detaliile greu de digerat. Sper sa puteti sa ajutati un frate care scrie de departe si doar cand prinde net.
Sa traim!

#2
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postdomnuproblema, on 04 martie 2019 - 13:49, said:

Va dau detalii, sunt in stare sa pun si poze...
Lasă, te credem pe cuvânt.

#3
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Urolog sau dermato-venerolog.

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Ai arie speciala de alergologie: https://forum.softpe...-si-imunologie/
Nu mai folosi prezervative pe baza de latex sau nu mai folosi deloc (nici prezervativul nici instrumentul) si nu iti mai da cu tot felul de unguente daca nu stii cauza, e posibil sa agravezi.

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017
Hai ca 350km pana la doctor nu e asa mult...merita efortul pentru problema pe care o ai. Nevasta ce parere are?


PS. Te rog eu mult, oricat te-ar ruga lumea pe-aici, nu pune poze.

#6
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Exista cabinete private sau clinici peste tot in lume.

#7
domnuproblema

domnuproblema

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.03.2019
Haideti, ca nu pun poze.
Eu am nevoie de un sfat de la voi. Nu pot pleca oricand de aici. Pe 18 as putea, altfel, nu. Sotia ce zice?! Pai, ea se preocupa de sanatatea mea, eu sunt ala "mare si tare". Daca nu am ales aria corecta, se poate copia acolo?
Cred ca se agraveaza. Nu exista mucusul acela inainte. Nu exista miros. Haideti, nu mai dau detalii. Am sperat sa gasesc pe cineva care a fost in aceasta situatie si sa iau ceva dupa ureche. Pana pe 18, imi cade de tot :))

"Nu mai folosi prezervative pe baza de latex sau nu mai folosi deloc (nici prezervativul nici instrumentul) si nu iti mai da cu tot felul de unguente daca nu stii cauza, e posibil sa agravezi. "
Cum?! Nu pot sa nu mai folosesc deloc. Prezervativul este metoda contraceptiva agreata de noi. Ne-am gandit la sterilet, dar eu sunt cam sceptic in ceea ce priveste efectele sale secundare, asa ca tot la solutia iniatala ramanem.
Ah, cat m-am speriat! Credeam ca s-a sters subiectul.

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Nu mai folosi pana nu lamuresti care e problema, asta daca nu vrei posibile efecte pe termen mediu si lung.
Mergi la un doctor real, nu te mai lua dupa dr Google sau dupa ce spune unul si altul pe forum.

Edited by AlexEn, 04 March 2019 - 14:53.


#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am nevoie de un sfat pe termen scurt. Mai am până pot ajunge la medic. Deci, ce fac împotriva alergiei?

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cine a stabilit că e alergie ?

Dacă ești sigur că e alergie iei un antihistaminic de la orice farmacie.
Aș lua și o cremă cu proprietăți anti micotice.

Quote

Am avut si eu neste bubite rosii pe capul problemei . Am scapat de ele in cateva zile cu solutie de bicarbonat si sare de bucatarie, metronidazol pastile(2 de 3 ori pe zi) si ca lubrifiere(impotriva mancarimilor), am folosit crema apidermin.

https://www.romedic....5885#adauga_sub


Ți-ai făcut clonă ca să întrebi de alergie?   Posted Image

Edited by waterman, 04 March 2019 - 15:10.


#11
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
1. Alergia nu apare din neant si nu cred ca e prima data cand folosesti prezervative.
2. Poate spermicidul sa creeze reactie alergica, dar zau ca nu dureaza prea mult timp.
3. Acea zona "mucus" sugereaza BTS...

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu am de unde BTS.
Arg, între timp, nu m-ar mai fi interesat răspunsul, ținând cont de faptul că postarea citată de tine este din 2007. Sau oi fi eu mai răbdător.
Arg, pare OK sfatul tău. Mulțumesc!

#13
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 28.08.2008

View Postdomnuproblema, on 04 martie 2019 - 14:22, said:

Haideti, ca nu pun poze.
Eu am nevoie de un sfat de la voi. Nu pot pleca oricand de aici. Pe 18 as putea, altfel, nu. Sotia ce zice?! Pai, ea se preocupa de sanatatea mea, eu sunt ala "mare si tare". Daca nu am ales aria corecta, se poate copia acolo?
Cred ca se agraveaza. Nu exista mucusul acela inainte. Nu exista miros. Haideti, nu mai dau detalii. Am sperat sa gasesc pe cineva care a fost in aceasta situatie si sa iau ceva dupa ureche. Pana pe 18, imi cade de tot Posted Image)

"Nu mai folosi prezervative pe baza de latex sau nu mai folosi deloc (nici prezervativul nici instrumentul) si nu iti mai da cu tot felul de unguente daca nu stii cauza, e posibil sa agravezi. "
Cum?! Nu pot sa nu mai folosesc deloc. Prezervativul este metoda contraceptiva agreata de noi. Ne-am gandit la sterilet, dar eu sunt cam sceptic in ceea ce priveste efectele sale secundare, asa ca tot la solutia iniatala ramanem.
Ah, cat m-am speriat! Credeam ca s-a sters subiectul.

View PostYOUR_GOD, on 04 martie 2019 - 14:49, said:

Eu am nevoie de un sfat pe termen scurt. Mai am până pot ajunge la medic. Deci, ce fac împotriva alergiei?

Ups.. Ti-ai facut clona pentru subiectul sensibil, dar ai incurcat conturile si ai postat si de pe contul principalPosted Image

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,437
  • Înscris: 30.08.2017
YOUR_GOD, hai ca ai comis-o. Presupunand ca ai avut si contacte fara prezervativ, BTS ai de unde lua, doar nu vrei sa iei in calcul posibilitatea.

#15
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Clona ca clona, dar daca nu gaseste medici pe aici si distanta pana la un doctor este de 350 ani lumina, ii ramane doar sa se uite la maciuca . Daca nici asta nu ajuta, ramane fara maciuca si risca foarte mult sa devina d'ala haios si cu haine mulate pe piele.

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Pe 18 vin în țară. Nu e cazul de BTS. Tot alergie e.

#17
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
pai daca esti asa convins ca e alergie... de ce mai intrebi?!?
pt alergie un anitihistaminic (aerius, claritine sunt denumirile romanesti poate pe unde esti tu se cheama altfel)
alergia nu  cauzeaza secretii, te mananca si atat. doar daca in urma scarpinatului intens ai cauzat leziuni mai mari in care au ajuns microbi. vorbim totusi de o zona sensibila. o mica leziune si un vas wc neigieniziat corespunzator.
Deci tot doctor scrie pe tine.
PS nu mai folosi "indrumatorul" ca dai si partenerei!

Edited by SILE802002, 04 March 2019 - 17:24.


#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu e secreție. Nu știu cum să zic, mă gândesc că este de la creme. Și nu iese de înăuntru. La naiba, mi-e greu și să scriu. Deci, nu este BTS. Altceva, ce poate fi?
Ce îndrumător?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate