Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 

Lipsa de respect si atitudine necorespunzatoare fata de clienti la Mobila Naturlich

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
N-am prea înțeles ce-ai zis matale acolo dar cred că ai început să iei canapelele lor la rând și nu le-a căzut bine. Îți alegi un model două care ți-ar plăcea și le testezi nu începi să te așezi pe toate 70 din showroom.

Și până la urmă canapeaua o alegi de design așa, te așezi pe ea să vezi să nu fie extrem de rigidă, deci nu e cazul să probezi 68 de canapele.

Edited by waterman, 04 March 2019 - 11:43.


#38
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 waterman, on 04 martie 2019 - 11:42, said:

au vreo 12 canapele cu totul, si am vrut sa vad care e mai confortabila am stat 1minut la o canapea nu am dormit pe ea ca sa zici ca nah a fost vreun mare deranj
daca nu ai dreptul sa le verifici pe fiecare sa vezi care ofera un confort mai bun ar trebui sa-ti spuna de la inceput sau pot scrie acolo ca sunt expuse doar pentru muzeu
mai ales ca acolo nu iti arata cum e in sectiune construita, sau alte date tehnice in afara de dimensiuni totul e f sumar, nici macar producatorul nu e specificat
mie canapeaua imi place sa fie comoda sunt si sunt unele nu f frumoase dar pe care te simti bine nu intotdeauna numai designul conteaza

Edited by July02, 04 March 2019 - 12:03.


#39
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 16.03.2007
July sa mor de nu as vrea sa te cred, dar ma retine ceva :lol:

Fii atent faza, comanzi de pe net canapeaua cu plata ramburs si o testezi cand iti vin aia la montaj. Apoi daca nu-ti convine le-o refuzi pe motiv ca nu e confortabila, nu le dai banii.
S-ar putea sa-ti iei cateva suturi in cur de la aia cu montaju' daca nu stai la parter.. dar aia e. le testezi la tine acasa.

#40
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 laffin, on 04 martie 2019 - 11:55, said:

nu-mi propun sa-mi bat joc de ei asa cum fac ei cu clientii
stiu ce zici asa ar merita sa le faca clientii sa le raspunda cu aceeasi moneda la lipsa lor de respect si profesionalism fata de clienti
la unii poti sa returnezi produsele daca nu-ti convin pana la 2ani la ei nu cred ca se pune problema, de testat nu te lasa sa le testezi calumea ca ai deranjeaza pe ei
mda ce te faci daca esti mai pretentios sau probabil magazinul e mai mult pentru oameni mai putin pretentiosi care cumpara dupa poze mai mult

chiar am pierdut acolo o promotie,cand am vazut prima data cat de scarbosi sunt nu m-am mai dus cat a fost la promotie un produs, poate l-as fi luat cand era la pret redus
chiar daca nu era 100% ceea ce cautam eu exact intocmai pe gustul meu

Edited by July02, 04 March 2019 - 12:10.


#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu cumva ai făcut ca ăsta  din clip ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dCQEarWkrmI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 waterman, on 04 martie 2019 - 12:11, said:

nu draga, nu mi-am batut joc de ei precum sugerezi, asa stiam o treaba si nu mai eram revoltat de modul lor josnic de tratare a clientilor

probabil si deasta nu ai nici telefon cu numarul consumatorului gen 0800 caci nu prea le pasa daca esti multumit sau nu de produsele lor

Edited by July02, 04 March 2019 - 12:18.


#43
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ești primul om pe care-l aud că e dat afară dintr-un showroom de canapele. Ia du-te și la altă firmă. Dacă fac la fel e problema la tine nu la ei.

#44
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 waterman, on 04 martie 2019 - 12:17, said:

am fost si la alte firme si nu am avut probleme niciodata indiferent ca e firma mica de cartier sau mare cu shiwroom, doar la Naturlich se poate asa ceva,
si nu sunt nici vreun Cioaca sa fiu dat in urmarire sau ceva de genu sa fiu urmarit de Codruta
ma gandesc serios daca cel de acolo nu a tras pe nas in timpul serviciului

Edited by July02, 04 March 2019 - 12:24.


#45
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Reclamație atunci

Quote

Detalii Contact
    S.C. Larix Mobila S.R.L. ,
   545300 - Reghin, str. Iernuteni, nr. 56
    0365 430 750
    [email protected]

Sau la OPC dacă au încălcat vreo lege.

#46
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

 waterman, on 04 martie 2019 - 12:24, said:

posibil ca si client sa fii protejat de vreo lege cumva asa ar fi normal

mda asa ar merita sa sun la OPC sau la ei e mai stufos trebuie sa depui cerere
oricum stiu pe cineva o ruda care a facut reclamatie la OPC pentru un credit care ai cereau bani desi creditul era acoperit de asigurarea de viata inclusa si cei de la OPC nu l-au rezolvat desi avea dreptate, in schimb cazuri minore cu telefoane , televizoare stricate etc am vauzut ca mai rezolva si ei

Edited by July02, 04 March 2019 - 12:31.


#47
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 11.10.2007

 July02, on 04 martie 2019 - 01:47, said:

salutare,
Naturlich e firma nemeasca?
La unele magazinele Naturlich este o mare lipsa de respect fata de clienti! si o atitudine toal neprimitoare si de dispret si jignitoare fata de clienti!

Acum depinde si cum arati, cum te prezinti etc. Cand vine cate un neica-nimeni sau fiul-ploii in magazin (nu spun ca tu ai fi), este probabil sa te ia la intrebari, daca nu arati ca un potential cumparator.
Altfel ar ajunge toti boschetarii sa doarma pe saltelele de la Ikea.

#48
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Io m-am asezat si m-am intins peste tot si aveam 60x2kg. In Cluj. Toti foarte dragutzi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate