Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Lipsa de respect si atitudine necorespunzatoare fata de clienti la Mobila Naturlich

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postvalirex, on 04 martie 2019 - 03:03, said:

Nici nu am auzit de magazinul asta,in ce oras exista?
Nu de alta,dar vreau sa testez niste saltele

Nici eu nu am auzit de ei.
Sper că le testezi singur :D
Ca cică ăia sînt vigilenți, și răi :naughty:

#20
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View PostJuly02, on 04 martie 2019 - 03:10, said:

dar iti spun tie ca au in Alexandria, Bacău, Băbeni, Borșa, Botosani, Brasov, București, Câmpulung Muscel, Caransebeș, Constanța, Craiova, Deva, Giurgiu, Iași, Orșova, Ploiești, Radauti,Râmnicu Vâlcea,Reșița,Satu Mare,Slatina,Slobozia,Suceava,Târgoviște,Târgu Jiu,Târgu Lăpuș,Timișoara,Vișeu de Sus,Zalau
Gata , m-ai convins !  N-auzisem pana acum de nemtii astia dar acu' chiar o sa-i caut !  
Uite cum se adevereste vorba unuia din marketingul mare : nu exista reclama proasta sau reclama buna !  exista doar RECLAMA !
N-am idee daca asta ai vrut sa faci dar asta a iesit Posted Image

Edited by ggelu, 04 March 2019 - 04:12.


#21
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postggelu, on 04 martie 2019 - 04:11, said:

N-am idee daca asta ai vrut sa faci dar asta a iesit Posted Image

Chiar că da :roflmaofast:
Acum nu am chef, dar pe lumină, o sa mă uit ce fac/vînd ăștia.

#22
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Postggelu, on 04 martie 2019 - 04:11, said:

eu doar mi-am expus experienta negativa execrabila cu ei,
din nefericire numele nemtesc Naturlich nu se reflecata nici in Produse nemntesti si nici in atitiudinea fata de Client care nicidecum nu e nemteasca ci mai degraba de shatra
Defapt e un magazinas romanesc care se da drept Nemtesc , deci inca o Hotie de-a lor sa te dai Neamt dar sa te porti total diferit de cum o fac nemtii...
E doar un balon de sapun cosmetizat ca sa dea bine sa vanda la romanasii creduli....  
imi par niste oameni mic....atata tot.... de 2lei....fara respect fara de clienti..., in Romania poti sa-ti bati si joc de clienti dupa cum se vede ca esti apreciat.....

Edited by July02, 04 March 2019 - 04:40.


#23
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,748
  • Înscris: 29.11.2007
https://www.naturlic...pania-naturlich

Naturlich - Tg. Mures

#24
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Chiar o sa merg la și eu .O să sar pe canapele .

#25
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View PostGingisHan2015, on 04 martie 2019 - 06:38, said:

.O să sar pe canapele .

Cu tancul :roflmaofast:

#26
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
July02 aici nu-ti merge.. te stim cu totii cum "testezi" tu produse si cum pui obsesiv intrebari despre toate cacaturile. Nu nu e informare asa cum zici tu, e altceva. eu zic ca suferi de ceva boala (no offense). Cel mai probabil nu dai toate detaliile, probabil i-ai stresat pe aia vreo luna de zile cu intrebari de copil de 2 ani, s-au prins ca nu iei nimic  si te-au dat afara.

Cum imi imaginez eu ca puneai intrebari pe acolo:

"E buna canapeaua asta? Dar de ce culoarea asta? Oare culoarea asta e mai frumoasa decat culoarea aia? Oare culoarea asta se curata mai bine? Oare culoarea asta e mai.... oare culoarea asta.... ................ oare culoarea asta...."

Isi mai aduce aminte cineva de topicul cu teava? :lol:

Edited by laffin, 04 March 2019 - 07:28.


#27
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Asta cu mobila facuta in Germania e creativa .  Noi abia de ne atingem de cea facuta in Romania/Vietnam/Ucraina    de IKEA si unii vor mobila nemteasca .... Probabil ca n-a vazut bucatarii facute in Italia la 3000 Euro / metru

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nasol e ca boala asta nu se manifesta doar la tevi si la culori de canapele. Auzi tu,  duminica noaptea la doua, sa visezi la cai verzi pe canapele nemtesti! E de bine.

Edited by myshyk, 04 March 2019 - 08:22.


#29
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Probabil dacă ai făcut duș în ziua aia și nu te duci îmbrăcat ca un homeless se bucură de clienți.

#30
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
dar ție ți-au plăcut absolut TOATE modelele de canapele?și colțare și scurte patul matrimonial,cel de copii de ai sărit chiar pe toate?sau n-ai reușit să-ți ștergi înghețata de pe degete după prima canapea pe care te-ai pus?

#31
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 15.05.2008
comportamentul clar nu e normal si permisiv fata de clienti
dar daca au fost provocati,s-a ajuns lșa asa ceva
poate dupa o zi grea de munca,vine unu si incepe cu intrebari de ramai fara grai,e si ei oameni

#32
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Postlaffin, on 04 martie 2019 - 07:26, said:

Chiar am precizat ca nu am discuatat nimic decat 2 minute

View Postwaterman, on 04 martie 2019 - 09:09, said:

Probabil dacă ai făcut duș în ziua aia și nu te duci îmbrăcat ca un homeless se bucură de clienți.
nu eram la cravata imbracat, dar eram imbracat civilizat, ingrijit,decent cu lucruri de firma

View Postceanu1980, on 04 martie 2019 - 09:55, said:

nu am mancat inhghetata
nu am sarit pe patuturi de copii
nu am verificat nici un pat nici matrimonial nici simpu de nici un fel
am verificat doar cateva canapele si cateva coltare ca oricum nu au sute de modele acolo au cateva care erau in magazin

Edited by July02, 04 March 2019 - 11:28.


#33
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Sunt curios de acest eveniment. Poți să repeți experimentul și să filmezi de data asta ?

#34
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Postceanu1980, on 04 martie 2019 - 09:55, said:

nu am provocat nimic
o singura data atat am intrebat daca o anume canapea fiind mare se poate demonta , caci am inteles ca nu toate intra pe usa, atata tot

View Postwaterman, on 04 martie 2019 - 11:20, said:

nu am facut nici un experiment, m-am dus si eu ca oricine doar doar poate gaseste ceva care i se potriveste ceva deacolo, asta insemnand cautari
daca m-as pune la mintea lor m-as duce cu televiziunea, e greu sa faci un eveniment sa se repete intocmai, iti dai seama ce mare placere e sa ma duc din nou acolo unde unii angajati nici nu au ecuson sa sti macar cu cine stai de vorba

Edited by July02, 04 March 2019 - 11:35.


#35
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi ce treabă ai tu cu ecusonul lor ?

N-am avut probleme niciodată în vreun magazin. Cel puțin nu de genul acesta, să fiu poftit afară.

#36
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Postwaterman, on 04 martie 2019 - 11:34, said:

nici eu in nici un magazin niciodata, iar pe timpu masterului cand eram mai mic, deasemenea am lucrat si eu la un vodafone inclusiv pe partea de vanzari cat si pe partea de service vreo jumatate de an si stiu cum trebuie sa te comporti si sa vornesti cu clientii
m-am si mirat atata timp cat nu am deteriorat nimic, si doar m-am uitat la unele produse si atat , s-ar fi vazut pe camera daca stricam ceva plateam dar nu s-a intamplat
poate ca o fi fost cineva cu care sa fii impartit in copilarie o fosta prietena ceva si sa fi fost ceva personal sau pur si simplu or fi si oameni paranoia
sau poate ca nu le-a convenit ca am verificat 7-8 canapele poate ca ei vroiau sa verific o singura canapea maxim doua , aceasta sa fie politica lor dar macar puteau spune stiam si eu dar nu au spus nimic

Edited by July02, 04 March 2019 - 11:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate