Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Benzinara sedan sau wagon clasa medie cu vechime de maxim 2-3 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Vezi ca-i posibil sa scoti si un Insignia tot pe acolo. Poate merita sa arunci o privire.

#74
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,156
  • Înscris: 13.11.2017

View Postuhu10uhu, on 06 martie 2019 - 19:25, said:

Eu as da faza lunga automata si parcarea automata plus roata de rezerva pe niste faruri xenon/led ca optionale.

Faza lunga automata intra oricum in pachetul de baza, m-am laudat cu ea fiindca la masina actuala nu am asa ceva :) !
Roata de rezerva e pentru linistea mea sufleteasca, chit ca la masina actuala in 2 ani nu am folosit-o niciodata (oricum nu e scumpa - 70 Euro).
Parcarea automata e tot pentru linistea mea sufleteasca fiindca prin oras o foloseste mai mult nevasta-mea Posted Image .
Faruri led/xenon o sa ma interesez cat mai sunt in plus dar daca e prea mult nu o sa le simt lipsa fiindca foarte rar circul noaptea in afara orasului. In concedii stiu ca de doua ori nu mi-am calculat bine timpul si am mers noaptea vreo 3 ore. Odata in strainatate si odata in Romania. In strainatate nu a fost bai ca eram pe autostrada dar in Romania se simtea nevoia intradevar.

View PostBaxon, on 06 martie 2019 - 19:43, said:

Tot la noua vei ajunge daca stai si chibzuiesti bine Posted Image .
Nu ar strica sa ceri oferte de la toti dealerii din tara ca nu stii de unde sare iepurele ( de Pasti ) cu o oferta f buna Posted Image

O sa le cer, data trecuta la Focus am primit o oferta de la BDT Bucuresti cu 500 Euro mai mica decat cea pe cre am obtinut-o dupa targuieli mari la Bacau. Din pacate achitasem avansul deja. Nici acum nu stiu ce le-a luat atata timp sa-mi raspunda ca pentru 500 Euro trageam o fuga pana la Bucuresti ca nu-mi lua mai mult de 50 Euro :) !

View Postgeorge_alexandru, on 06 martie 2019 - 19:49, said:

Nu recomand noua. Una de 2-3 ani o iei la 70% din preț cu maxim 30k km la bord. Eu Mazda mea am luat-o cu 23k eur, 18 luni vechime si 20k km. 10.000 eur diferența fata de prețul de nou. Si nu am avut vreo oferta speciala, asta era prețul, dealer autorizat Mazda.

Inca nu am batut palma. Nici nu mi-au evaluat-o preliminar pentru buyback. Problema este ca nu am gasit o oferta asemanatoare cu a ta (de numai 1 an jumate 20k km)

View Postdasca, on 06 martie 2019 - 20:10, said:

Vezi ca-i posibil sa scoti si un Insignia tot pe acolo. Poate merita sa arunci o privire.

Multumesc pentru pont. O sa incerc si la Opel. Nu stiu insa daca au serviciu de buy back ca la Ford si daca este mai comoda decat Mondeo in interior.

#75
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010
Daca iti place Insignia, musai luata cu scaune AGR, sunt foarte faine la drum.

#76
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,156
  • Înscris: 13.11.2017
De scaunele AGR stiam ca sunt senzationale. In anul cand mi-am luat Focus-ul am trecut prima oara pe la Opel pentru a vedea o Astra cu astfel de scaune. Din pacate varianta sedan era numai pe Astra J care nu mi-a placut si am zis pas. Probabil ca oricum ziceam insa pas fiindca motorul de 1,4 si 140 CP a fost un mare fas. Am inteles ca au scos unul nou de 150 CP in care au remediat problema dinamicii slabe.

Edited by Ford4, 06 March 2019 - 22:00.


#77
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Asistenta de faza lunga e foarte buna pe drumuri nationale mai putin circulate.

#78
dasca

dasca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.08.2010

View PostFord4, on 06 martie 2019 - 21:58, said:

De scaunele AGR stiam ca sunt senzationale. In anul cand mi-am luat Focus-ul am trecut prima oara pe la Opel pentru a vedea o Astra cu astfel de scaune. Din pacate varianta sedan era numai pe Astra J care nu mi-a placut si am zis pas. Probabil ca oricum ziceam insa pas fiindca motorul de 1,4 si 140 CP a fost un mare fas. Am inteles ca au scos unul nou de 150 CP in care au remediat problema dinamicii slabe.

La Astra J problema era greutatea, nu motorul in sine.

Cu Astra K am fost cu 1.4T de 125CP. Se misca binisor, dar masina in sine mi s-a parut simtitor sub Kia Ceed.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate