Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare antivirus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Cidy

Cidy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 17.07.2016
Salut, as dorii și eu o recomandare de antivirus. Eu m am gândit la următoarele: Avast sau Windows Defender. Voi ce îmi recomandați dintre acestea doua? Mulțumesc! În general nu umblu pe site uri foarte dubioase și alte chestii de genu, jocuri ma joc doar pe steam/origin și etc..

Edited by Cidy, 03 March 2019 - 22:19.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca chiar simti nevoia, Windows Defender.

#3
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Cel mai bun antivirus e cel dintre scaun si tastatura. Ca degeaba iti recomandam noi ceva bun, daca tu dai accept la orice porcarie de pe site-uri. Daca esti atent la ce descarci, atunci Windows Defender e ok, plus o curatare ocazionala cu CCleaner.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 Cidy, on 03 martie 2019 - 22:04, said:

Windows defender.
Asta ar merge daca vrei ceva standard. Daca vrei ceva mai sofisticat, Kaspersky.

#5
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

 andreic, on 03 martie 2019 - 22:24, said:

Asta ar merge daca vrei ceva standard. Daca vrei ceva mai sofisticat, Kaspersky.
"Sofisticat" si consumator de resurse si bani pe licenta degeaba!
Windows Defender fiindca este conceput chiar de Microsoft si "cine isi apara mai bine puii" decat "mama care i-a facut", in cazul nostru a se citi Microsoft!
Update-urile la zi, Windows 10 si Windows Defender... bonus = ce se afla intre scaun si tastatura!

#6
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
bitdefender. Posted Image

#7
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,340
  • Înscris: 26.02.2008
Windows Defender e fostul RAVintegrat în windows. La vremea lui era cel mai bun de pe piață.

#8
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Defenderul este ok si il ai deja in Windows 10. Dintre cele freeware, toate sunt bune.
Review PCMag  2019

#9
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 22.02.2007
KAV sau KIS.

#10
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Cidy, on 03 martie 2019 - 22:04, said:

Salut, as dorii și eu o recomandare de antivirus. Eu m am gândit la următoarele: Avast sau Windows Defender. Voi ce îmi recomandați dintre acestea doua? Mulțumesc! În general nu umblu pe site uri foarte dubioase și alte chestii de genu, jocuri ma joc doar pe steam/origin și etc..
Depinde de sistemul de operare. Pe linux de exemplu nu ai mai avea nevoie de antivirus.

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Initiator - ai uitat esentialul - ce sistem de operare folosesti ?

#12
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 eiffel, on 04 martie 2019 - 10:42, said:

Initiator - ai uitat esentialul - ce sistem de operare folosesti ?
Daca a specificat Windows Defender la inceput ar trebui sa fie destul de clar, nu? :)

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Nu. Windows Defender exista si pe vremea 7 - dar doar ca AntiMalware.
Doar in 8 si 10 e pe post de antivirus.

#14
Cidy

Cidy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 17.07.2016
Folosesc Windows 10 Pro activat.

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
In cazul asta:
1. Aveai topic dedicat aici - https://forum.softpe...-in-windows-10/
2. Defenderul este foarte bun. Doar sa dezactivezi trimiterea automata de sample-uri catre Microsoft - in felul asta cand apare ceva suspect primesti mesaj daca sa trimita sample si stii ca e ceva in neregula ( altfel ar face-o automat fara notificare ) si sa activezi si sa configurezi modulul ransomware - ce foldere sa protejeze si ce porgrame sa poata sa le acceseze.
Singura problema aici ar fi lipsa unu firewall mai serios - dar daca esti atent nu e nevoie - e foarte bun la atacuri externe cel din windows - insa nu asa grozav daca rulezi tu un fisier cu probleme pe PC.

#16
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
Eu iti recomand Windows Defender, de cand am windows 10 numai cu el umblu imi merge totul super repede si ma protejeaza perfect nu am avut nici o problema in ultimii 2 ani.

#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 Tehnicianul090370, on 03 martie 2019 - 22:27, said:

"Sofisticat" si consumator de resurse si bani pe licenta degeaba!
Nu, mai sofisticat este unul care vede si chestii mai serioase, unul care are cloud protection si detection real si are metode de tratare mai bune. Resursele nu sunt o problema de adus in discutie in era 64bit, ddr4 si i3,5, 7,9, ssd etc... intrucat nu consuma nimic sesizabil in idle iar in real time scan cand ai salvat uin fisier ai un spike de max 15-25% pe o perioada foarte scurta si deasemenea ai gaming mode Posted Image
Deci sa lasam stereotipurile antice, pe orice calc decent nu-l simti ca exista dar iti scaneaza inclusiv traficul.

Edited by andreic, 14 June 2019 - 14:48.


#18
ACCE55

ACCE55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.02.2019
Eu folosesc Bitdefender. Win 7 - 64 bit si pe un Android 8. Din 2007 numai cu asta am mers. N-am avut nicio infectie !!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate