Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ofensiva culturala ruseasca

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
De ceva vreme incoace am observat ca s-au inmultit mult spectacolele rusesti pe la casele si caminele culturale: trupe rusesti de balet, cazaci dansatori, corul armatei ruse, spectacole de teatru, cantece religioase si multe altele. Ce urmareste Rusia prin asta, vrea sa ne atraga de partea ei sau e o modalitate de a infiltra in Romania spioni si agenti sub acoperire, fac serviciile noastre ceva in privinta asta, ca sunt cam multi rusi care umbla acum nestingheriti prin Romania dintr-o parte in alta cu spectacolele lor.

Attached Files



#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt saraci lipiti si cauta sa faca bani de pe urma noastra.

#3
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPopaXXX, on 03 martie 2019 - 17:43, said:

De ceva vreme incoace am observat ca s-au inmultit mult spectacolele rusesti pe la casele si caminele culturale: trupe rusesti de balet, cazaci dansatori, corul armatei ruse, spectacole de teatru, cantece religioase si multe altele. Ce urmareste Rusia prin asta, vrea sa ne atraga de partea ei sau e o modalitate de a infiltra in Romania spioni si agenti sub acoperire, fac serviciile noastre ceva in privinta asta, ca sunt cam multi rusi care umbla acum nestingheriti prin Romania dintr-o parte in alta cu spectacolele lor.
daca armata rusa nu pune mana sa cante manele, degeaba, ca raman cu sala goala. Altfel, te obliga cineva sa mergi la spectacolele rusesti?

#4
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Au venit si ei de foame, si vad ca le faci reclama, altfel majoritatea habar nu aveau...

#5
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View PostUndaDeSoc, on 03 martie 2019 - 17:51, said:

Ce să facă serviciile noastre? Nici in glumă nu ai vrea ca serviciile noastre să supere Rusia, deci o să stea și nu o să facă nimic, mai ales că nu e ceva periculos.
În plus, lucrul de bază este inițiatorul de teatre/spectacole rusești, este el un om de rând simplu? Un civil pașnic,sau are o funcție in mama Rusie. De atras? Ce să atragă? Pe noi de partea ei.. păi ne pot cucerii în secunda 2 cu sau fără acordul nostru , nu văd de ce ai vrea să atragi de partea ta o tara pe care o poti face sclava cand doresti
da bre.. au cucerit rusii si afganistanu in 3 milisecunde..  atata au tot cucerit ei. La noi ce sa mai cucereasca,? De 70 de ani au bagat virusul comunist in romani, ne-au invatat cu furatul. Suntem ai lor demult.

#6
kabanIbucii

kabanIbucii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.02.2019
Eu nu stiu unde vezi tu rusi Eu in schimb vad bronzati si maimute pe strada din ce in ce mai des Cati "refugiati" sunt in Romanika , asta-i intrebarea
PS Postare paltita de Sputnik Sau Vostok Nu mai stiu nici eu

#7
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Sa stiti ca se joaca Cehov in draci la teatru.
Si Rachmaninov, Shostakovici la Ateneu si Sala Radio.

Si nu de ieri de azi. De zeci de ani acesti nemernici ne spurca cu cultura lor.

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPopaXXX, on 03 martie 2019 - 17:43, said:

De ceva vreme incoace am observat ca s-au inmultit mult spectacolele rusesti pe la casele si caminele culturale: trupe rusesti de balet, cazaci dansatori, corul armatei ruse, spectacole de teatru, cantece religioase si multe altele. Ce urmareste Rusia prin asta, vrea sa ne atraga de partea ei sau e o modalitate de a infiltra in Romania spioni si agenti sub acoperire, fac serviciile noastre ceva in privinta asta, ca sunt cam multi rusi care umbla acum nestingheriti prin Romania dintr-o parte in alta cu spectacolele lor.
zici ca  avenit Corul Armatei Ruse la caminul cultural si eu n-am luat bilet ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QSc9Rzy2tn0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Adevarul e ca cultura si arta ruseaca e tatuca lor.

Edited by Bursul, 03 March 2019 - 18:01.


#10
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007
Cum ne zic rusii.. niet kultura.

#11
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Pana si eu m-am prostit. De ieri ascult ca nebunul in bucla aceasta  -> chestie
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SQNymNaTr-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Deci... practic un compozitor de cacat, un dirijor betivan si nespalat... Cam asta inseamna cultura ruseasca. Rusineeee!

Uitati si dovada ca am ascultat recent. Ma spovedesc in fata voastra, @PopaXXX.
https://forum.softpe...2#entry24332831

#12
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postmaccip, on 03 martie 2019 - 17:57, said:

Sa stiti ca se joaca Cehov in draci la teatru.
Si Rachmaninov, Shostakovici la Ateneu si Sala Radio.
Da, dar cu romani, spectacolele astea de care vorbesc sunt cu rusi, veniti special din Rusia pentru asta.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostPopaXXX, on 03 martie 2019 - 17:43, said:

De ceva vreme incoace am observat ca s-au inmultit mult spectacolele rusesti pe la casele si caminele culturale: trupe rusesti de balet, cazaci dansatori, corul armatei ruse, spectacole de teatru, cantece religioase si multe altele. Ce urmareste Rusia prin asta?

Urmareste sa ne scoata din bezna culturala in care ne aflam decand ii pupam in fund, in toate privintele pe americani sau pe europeni.. aia care au zis ca in ziua de azi nu mai merge cu "mama si tata" ci doar cu "parinti".

Nu ne putem da seama de fake-ul american (intoxicatia capitalista) decat ascultand putina cultura ruseasca.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YR5USHu6D6U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rosix, 03 March 2019 - 18:10.


#14
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View PostPopaXXX, on 03 martie 2019 - 18:06, said:

Da, dar cu romani,
Spune drept ca n-ai fost in viata ta la Ateneu sau la Sala Radio.
:D

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPopaXXX, on 03 martie 2019 - 18:06, said:

Da, dar cu romani, spectacolele astea de care vorbesc sunt cu rusi, veniti special din Rusia pentru asta.
unde mai tata? ca vreau bilet!

Edited by MarianG, 03 March 2019 - 18:13.


#16
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View Postrosix, on 03 martie 2019 - 18:06, said:

Nu ne putem da seama de fake-ul american (intoxicatia capitalista) decat ascultand putina cultura ruseasca.
Da, da, da...
Doar ca cultura americana e cu cateva ordine de marime peste cea a noastra. Asta ca sa intelegem cam pana unde se extinde dreptul nostru de a judeca despre cultura altora.

Nu pot sa inteleg chestiunea asta de fanboy si cand e vorba despre cultura. Ma astept pe viitor sa fiu catalogat dusman al poporului daca ascult Ceaikovski.

#17
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postmaccip, on 03 martie 2019 - 18:08, said:

Spune drept ca n-ai fost in viata ta la Ateneu sau la Sala Radio.
Posted Image
Pai eu sunt din Constanta.

#18
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Rusii au o cultura vasta si inegalabila, cu toata antipatia mea fata de Putin..!!

Edited by OpelAstra2002, 03 March 2019 - 18:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate