Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Imi caut rudele

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
nu o vei gasi niciodata

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,480
  • Înscris: 19.04.2009

View PostBogotta, on 03 martie 2019 - 12:58, said:

Vei da peste cee mai amabile persoane din lume la acele consulate. Cand aud ca esti roman si ca le ceri ceva , se pregatesc sa te scuipe in ochi , Nu e nici o gluma si nici un misto. Evita acele locuri daca vrei sa nu te enervezi, E un sfat prietenesc si total dezinteresat.


Confirm, cel putin consulatul roman la Toronto asa e.

Niste functionare plictisite si ipocrite, consulul un vitel fandosit.

Am cerut 5 copii dupa o procura (just in case) si mi-a zis, tampita dracului, "sa imi aduci hartie daca vrei 5 copii", de parca dadea din buzunarul ei. Proasta naibii, mi-a dat doza de bullshit romanesc pe anul asta in 10 minute cat am stat in fata ei.

Consulatul de la Ottawa, cel putin telefonic, a fost foarte ok.

ON:

Din pacate nu te poate ajuta nimeni, doar tu.
Nici consulatul, nici alte chestii.

De ce? nu esti ruda de gradul I. De fapt, legal, voi nici macar nu sunteti rude. Un var "de gradul 1" popular legal este ruda de gradul IV.

Edited by Lex404, 04 March 2019 - 08:26.


#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,777
  • Înscris: 12.01.2018
cum să fie amabili dacă-s puși acolo politic pe pile?l-a pus pe scaun PSD-ul și-i al lui pe viață

te-ar ajuta pentru părinți/copii în rest norocul este baza

#22
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
cred ca mai simplu ar fi sa gasesti o persoana care traieste in Romania, si care sa fi fost deportata in siberia, sa-ti povesteasca despre acele vremuri.
slabe sanse spre zero s-o gasesti pe aceasta verisoara, mai ales daca nu mai are rude in viata in tara si nici cont pe retelele de socializare.

#23
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Ar fi tare sa dai de ea, dupa cautari de mai multi ani, si sa nu-si mai aminteasca nimic din ce te-ar interesa pe tine. Posted Image

Edited by Klaudio, 27 August 2019 - 07:51.


#24
didi_yo

didi_yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.06.2007
E adevarat ca, daca ai o ruda de gradul I sau II, care s-a stabilit si a murit in Canada, si daca dovedesti asta cu acte, poti obtine cetatenie canadiana?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate