Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Martisoare de 1 Martie?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,460
  • Înscris: 30.10.2003
Uite idee geniala la colegul. Mergeti si urmati cursuri de origami.

#38
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Sincer au un succes urias. Dupa ce se satura de el il pot pune intr-o carte si redescoperi peste 50 de ani, nu ajunge la gunoi ca restul tinichelelor. :D E plin youtube-ul de tutoriale, greu e sa gasesti modelul ideal :D Anul trecut am facut fluturasi, anul asta buburuze.

#39
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Mie nu mi-au ajuns 70 martisoare anul trecut. Am o gramada de colege cu care colaborez si cu care ma inteleg foarte bine. Am functie de coordonare. Exista si cateva scorpii, insa daca intru intr-un birou trebuie sa le dau la toate. Nu astept nimic in schimb, de obicei ele se ridica sa ma pupe. In afara de cateva fete mai ok, la restul as refuza cu placere acel pupic pe obraz. Asa ca aici se aplica si reversul medaliei. Insa in aceeasi companie lucreaza si sotia, care primeste o plasa de martisoare, si nu pot fi magar. Asta este, n-am de ales. Nici cand eram mic nu m-au ajutat foarte mult martisoarele. Le dadeam la fetele pe care le placeam insa de bleg ce eram nu aveam curaj sa vorbesc cu ele tot anul...

#40
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Am cumparat 15 ciocolate. Martisoare nu mai dau de ani buni. Si colegii mei de job fac la fel. Si uite asa, fiecare colega duce acasa vreo 8-9 ciocolate.Posted Image

#41
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Am cumparat martisoare hand-made de la o asociatie ce se ocupa de copiii cu dizabilitati/strangere de fonduri pentru persoane bolnave (cancer, de exemplu). Am trimis prin fiu unul invatatoarei, simplu si elegant, strict alb si rosu, fara briz-briz-uri rromesti, impletit in forma de dreamcatcher.

Pret: 1,5 lei/bucata.

Edited by Steetch, 01 March 2019 - 09:25.


#42
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Martisoare de 1 Martie.  Fara ?  !  Profit de dezbatere si pentru toate useritele de Sp. un martisor si o floricica de la MikeSpike.  Posted Image

#43
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
ah, da! buna replica de agatat: buna, am un martisor acasa, fiind 1 martie esti, prin fortele astrale, obligata sa vii sa-l studiezi.

#44
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Noblesse oblige!

#45
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,495
  • Înscris: 02.09.2006

 don_dannielo, on 28 februarie 2019 - 22:58, said:

In seara asta a fost dezastru in oras, din cauza celor care luau martisoare pe ultima suta de metri.

Unde sunt cei care nu iau?
stau in casa, au grija sa nu-si toceasca talpile pantofilor umblind degeaba prin oras!

#46
claudrider

claudrider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 18.09.2007
da. 30 bucati cumparate la munca. 15 pentru kinder la gradi. 5 mai oachese (educatoare, directoare, mama, soacra, sora etc). 100 ron transferati in contul nevestei (fara snur).

#47
flanker_88

flanker_88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.09.2018

 bobitad, on 28 februarie 2019 - 23:49, said:

daca as fi femeie probabil mi-as lua liber de 1 si 8.
La mine la munca in general barbatii isi i-au concediu de 8 martie, me included Posted Image
Anul asta pica perfect un weekend prelungit 7-10 martie

#48
Maximilian123

Maximilian123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.06.2018
Am citit toate mesajele.  
  Personal, cred că mărțișoarele sau mărțișorul, respectiv floarea sau florile date reprezintă o formă de respect și apreciere față de femeie sau fată, iar ca bărbat sau băiat eu zic că asta contează mult. Fericirea pe care o vei vedea pe chipul femeii sau fetei tale este cel mai mare dar, în viziunea mea. Faci din iubire, din apreciere ceea ce faci, asta este cheia, cred eu. Dacă faci din obligație, atunci este cam rău, iar aici fac referire, bărbați, respectiv băieți, la cazul colegelor de serviciu, facultate, școală etc. cu care, deși nu te înțelegi sau nu vorbești mai deloc, trebuie să le dai ca să nu fii nesimțit. Dacă sunt colege cu care nu vorbești, părerea mea este să le oferiți, pentru că poate în felul acesta veți comunica mai des și le veți crea o impresie bună despre voi, bărbați. Cu colegele cu care nu vă înțelegeți, aici... personal aș da și acelor tipe, ca să le arăt că eu nu sunt rău intenționat în acțiunile mele - bine, vorbesc de mine Posted Image -, că vreau să lăsăm în trecut ce a fost, că sunt deschis la orice fel de comunicare și eu tot îi mulțumesc pentru că este.
  Pe de altă parte, consider că femeia care trebuie să primească neapărat un mărțișor este mama, indiferent de ceea ce face cu fiul ei. Părinții trebuie respectați și apreciați pentru ceea ce au făcut pentru noi, fac și vor face. Ei sunt persoanele la care ne vom întoarce și care sunt acolo pentru noi să vorbim cu ei.
  Mă rog, revenind. Mărțișorul, da, este ceva foarte frumos, iar aceste gesturi vă asigur că sunt contabilizate pozitiv de femei/fete. Cât despre sex... nu știu ce să zic; acum fiecare cum crede Posted Image . Este foarte posibil să fie ca acest mărțișor să fie bine primit, eu știu?

   Concluzionând, dați mărțișoare, oferiți flori și prețuiți femeile pentru ceea ce sunt. Personal, mulțumesc că existați în viața noastră!

   O primăvară splendidă!

Edited by Maximilian123, 01 March 2019 - 20:25.


#49
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Am dat. Ca-s un domn, ce mama dracu'! Posted Image

Da' nu martisoare ci bomboane raffaello. Anu' asta au avut un ambalaj misto de tot, iar colegele mele au fost f. incantate.

[ https://s12emagst.akamaized.net/products/2933/2932868/images/res_394ca933192f4c7425b44ceca06952c1_full.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si o cutie de flori(imi place f. mult gaselnita asta a cutiilor de flori) pentru o duduie mai speciala.

[ https://cdni.floria.ro/images/products/img1/16215/normal/flori-cutie-speciala-34791.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu inteleg de ce-s barbati care refuza obiceiul asta. Ca daca n-ar fi femeile ar fi vai de cooru' nostru! Posted Image

Da' am observat ca-s din ce in ce mai multi salbatici si speriati de bombe-n juru' meu..

Edited by Alecsandru010, 01 March 2019 - 20:39.


#50
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Boss, nu toate femeile sunt frumoase, corp sau suflet, o sa dai de femei gretoase, asa cum sunt barbati scarbosi asa sunt si femei scarboase cu care nu ai treaba.
Si chiar daca nu este scarboasa, nu ai vreo treaba cu ea, inafara de un salut asa "uitat sau fortat" nu ai vreo treaba.

Si devine un concurs cringe, vrei sa iti explic cum este sa te uiti care dau un sut in ouale traditiei si in loc sa cumpere acolo un martisor de 1-5 lei, ba nene ei sa iasa in evidenta, se duce si cumpara un crin al cutie, cumpara 7 trandafiri in cutie, genul de treburi care nu au legatura cu 1 Martie.

Si dincolo de toate astea este martisorul de obligatie si pupicul ala care este FUCKING CRINGE.

Nu ca in cazul colegelor cum zici tu, se ajunge ca este asa de kakao ca nu te poti duce la un birou sa dai martisor fara sa se supere celelalte colege.

Si ma uitam la un lingau nenorocit cum zicea ca cum sa nu dai ba martisoare, ba ma uitam la lingaul ala nenorocit si ma gandeam ce dracu, genul de lingau trecut de o varsta care a dat martisor unor tipe de ii puteau sa ii fie fice, genul ala de femei la care se holbeaza cand trec, gen se uit la fundul lor si zic ce le-ar face, ce le-ar face perversiuni sexuale de ar merge strambe.
Si asa de 1 Martie se duce acolo ca om model, iubitor, se duce la tipele astea pe care le-ar freca ca pe alea de pe centura, se duce si zambeste ca si cand le-ar iubi platonic, le-ar respectiva.

Asta nu imi place mie la 1 Martie, obligatia asta, gen nu poti sa te duci linistit sa dai un Martisor unei tipe de care iti place, gen trebuie sa te duci sa cumperi o plasa plina de martisoare ieftine si sa dai asa de obligatie.

Deci sunt barbat si va zic ca nu doar femeile observa cat de fucking cringe este sa trebuiasca sa pupi fortat un tip. Daia si am observat ca tipele mai asezate pe treaba lor isi iau liber de 1 Martie.

Eu la randul meu imi iau liber de ziua mea de nastere, imi pare lucrul corect, invit prieteni in oras, beau o bere, beau un pahar de vin, ma duc cu prieteni in oras.

#51
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 Argent, on 01 martie 2019 - 20:43, said:

sunt barbati scarbosi
Ca tine, asa ?

#52
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Posibil si ca mine, daca dupa societatea moderna sunt barbat scarbos ca nu dau martisoare, ba, asta este.

Este planeta plina de barbati si femei scarboase, cu sau fara noi tot dracul ala este, trebuie sa intelegem ca nu ne putem intelege cu toata lumea.

Si nu stiu de ce dar nu ma vad sa fiu asa de CRINGE, gen sa dau un martisor sa fie aia obligata sa se pupe cu mine, poate sa o apuc de mijloc sa incerc sa o trag spre mine sa o pup mai cu foc, sa fac si deja cunoscuta frecare de 1 Martie, gen o strangi aproape de tine si cu pretul unui martisor freci si mana pe spate, pe umar, o strangi asa fortat spre tine.

Sunt treburi care apartin de o perioada apusa de mult, gen cand femeile trebuiau sa fie supuse, gen vine seful cu 1 Martisor si poate sa te pupe, sa te stranga in brate, poate sa iti puna mana pe picior si sa te frece oleaca ca asa este cu Martisorul, se da un martisor si la schimb femeia trebuie sa arate supunere, nu conteaza ca nu are vreo treaba cu scarbosul respectiv.

#53
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,943
  • Înscris: 13.11.2016

 florinbad, on 01 martie 2019 - 08:56, said:

Am cumparat 15 ciocolate. Martisoare nu mai dau de ani buni. Si colegii mei de job fac la fel. Si uite asa, fiecare colega duce acasa vreo 8-9 ciocolate.Posted Image
Si cand se vor cantari, sa vezi atunci ce-o sa te pomeneasca.
Am luat doua zambile, pentru colegele preferate. :)

#54
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si cum au reactionat colegele tale care nu sunt preferate? Cand nu le-ai dat si lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate