Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Martisoare de 1 Martie?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
15 ani de studii (12 scoala + 3 de facultate) am dat martisoare de 1 martie si/flori tuturor colegelor, insa nu au apreciat, ba dimpotriva, de cateva ori chiar au comentat ca sunt intr-un fel sau altul.
Acum ofer doar rudelor.

#20
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
daca as fi femeie probabil mi-as lua liber de 1 si 8. sa vina la mine toti ciudatii care se simt obligati sa-mi dea nu stiu ce martisor sau floare.sau poate daia care-s obsedati si se dau la mine.
si mai mult de atat sa le arat un zambet fals iar altii sa astepte si pupic de la mine.
#tortura
deci nu, nu dau martisoare. nevastamea e super ok si intelege ca martisorul e un sot care face ce trebuie si care o iubeste. plus ca are cardul:)
iar lu mama ii iau ca pentru ea conteaza lucrurile astea.

Edited by bobitad, 28 February 2019 - 23:52.


#21
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013
De câțiva ani încoace nu se mai cumpără mărțișoare, un studiu al cercetătorilor britanici a arătat că este un obicei de c*cat și mai bine îți cumperi bere de banii ăia.
S-a mai arătat în studiu că ele oricum ajung să aibă câteva pungi, poartă doar unul și restul ajung la ghenă. Cercetătorii n-au avut o explicație de ce acest obicei este încă întâlnit în România dar suspectează că ar fi vorba de "... bă, gestu' contează" ca fiind principalul vinovat.

Acum serios, asta e ca sărbătorile alea de dragoste în care se cumpără ciocolată, țigănciIe fac cașcaval cu florile și ăia se ard romantic în anus în acea seară, de parcă n-ar putea să facă asta oricând au timp liber.

Avea și mărțișorul ăsta o semnificație cu foarte mulți ani în urmă, acum cu trențele astea din Mia Musica și Bamboo numai mărțișorul nu înseamnă ceva...

 MembruAnonim93, on 28 februarie 2019 - 23:48, said:

15 ani de studii (12 scoala + 3 de facultate) am dat martisoare de 1 martie si/flori tuturor colegelor, insa nu au apreciat, ba dimpotriva, de cateva ori chiar au comentat ca sunt intr-un fel sau altul.
Acum ofer doar rudelor.
Trebuia să-i zici ca răposatu Vadim "da' o m**e nu vrei tu?" și vedeai ce zice :)

Edited by AMV, 28 February 2019 - 23:57.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AMV, on 28 februarie 2019 - 23:57, said:

Trebuia să-i zici ca răposatu Vadim "da' o m**e nu vrei tu?" și vedeai ce zice Posted Image
Le-as fi zis, dar cine le-o dadea ?

#23
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:28, said:


Le-as fi zis, dar cine le-o dadea ?
Pfff, atât de nasoale erau? :D

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AMV, on 01 martie 2019 - 00:29, said:

Pfff, atât de nasoale erau? Posted Image
Nu erau deloc, dimpotriva.
Dar degeaba exteriorul e frumos, daca interiorul e plin de nesimtire si profitorie.

Edited by MembruAnonim93, 01 March 2019 - 00:32.


#25
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:31, said:


Nu erau deloc, dimpotriva.
Dar degeaba exteriorul e frumos, daca interiorul e plin de nesimtire si profitorie.
Concluzie finală...erau trențe

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AMV, on 01 martie 2019 - 00:40, said:

Concluzie finală...erau trențe
Cu toate martisoarele, florile si multe altele, aveau o parere proasta despre mine, radeau de mine si ma criticau cu fiecare ocazie.
Asa ca atentia materiala trebuie acordata doar celor care o merita si apreciaza.

#27
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:52, said:


Cu toate martisoarele, florile si multe altele, aveau o parere proasta despre mine, radeau de mine si ma criticau cu fiecare ocazie.
Asa ca atentia materiala trebuie acordata doar celor care o merita si apreciaza.
Să-i dai uneia d-aia un mărțișor și să-l aprecieze, e ca și cum i-ai pune muzica simfonică lu Guță și să te aștepți să te aplauze pentru asta

 MembruAnonim93, on 01 martie 2019 - 00:52, said:


Cu toate martisoarele, florile si multe altele, aveau o parere proasta despre mine, radeau de mine si ma criticau cu fiecare ocazie.
Asa ca atentia materiala trebuie acordata doar celor care o merita si apreciaza.
Eu în locul tău mă pișam pe ele și nu le luam nimic dacă le gineam o dată că sunt ciufute

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 AMV, on 01 martie 2019 - 01:02, said:

Eu în locul tău mă pișam pe ele și nu le luam nimic dacă le gineam o dată că sunt ciufute
Asa gandesc si eu acum, mai ales ca alti colegi nu dadeau, ori dadeau doar catorva.
Cel putin la facultate, nici unul nu a dat niciodata.
Bine, am fost doar 12 toti, dar nu conteaza.

#29
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 Tenebruza, on 01 martie 2019 - 01:05, said:

Eu nu dau , mereu am fost singurul care nu a dat. Urasc orice femeie inafara de nevastamea, si le consider niste inutilitati . Sa dau bani gratis? Niciodata.
Păi și până s-o iei de nevastă înseamnă că era inutilă și o urai? 😂

#30
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Argent, on 28 februarie 2019 - 22:44, said:

Mai da careva martisoare de 1 Martie?

Am observat de cativa ani ca a scazut moda asta cu a dat martisoare femeilor cu care nu te culci, nu esti intr-o relatie cu ele.

Asa ca subiectul este despre 1 Martie si daca se mai dau martisoare femeilor care nu fac parte din familie? Gen strainelor sau colegelor cu care nu avem vreo treaba.
eu i-am explicat la fiul meu mai in gluma, la misto, ca martisorul este un pretext prin care barbatii se pot apropria de pieptul unei femei..  in copilarie aveam oroare sa dau martisoarele, acum, abea astept.

#31
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Pe mine ma mira ca se vand tot felul de bazaconii pe post de martisoare.. de la rahaturi cu swarowşki pana la icoane sinalte minuni. Doua ate impletite e suficient.

#32
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

 Tenebruza, on 01 martie 2019 - 01:23, said:



Pana să o văd!

Invata-l libidinos de mic! Să fie barbat ca tasu' nu fatalau.
Săraca dacă te desparți de ea, devine iar inutilă 😂

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

 Argent, on 28 februarie 2019 - 22:59, said:

Imi pare ciudat sa ma duc la sotia altcuiva sa dau martisor, una cu care inafara de un salut fortat nu am vreo treaba.
Asa e cand vezi femeia ca ceva de babardit. Nu mai exista prietenie, colegialitate, numai hâtza, hâtza!

#34
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Eu n-am mai dat martisoare de ani buni, nici mamei, nici prietenei, nimanui. E un obicei de rahat pt un popor de rahat, ar trebui acest obicei sa dispara si la noi. Cu 8 martie sunt de accord.

#35
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Mentalitate de rahat ... asta sa dispara de la noi.
In rest nu vad o rusine in a oferi un martisor de 1 Martie ... cum se pare ca simt unii masculi de pe forum (sunt sigur ca au martisoarele in buzunar ;)).

#36
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
In urma cu 3 ani am cumparat un cub de hartie pentru notite colorat. De atunci in fiecare an fac diferite modele origami, le atasez un snur si aia e. Investitie: 8 lei cubul cu 500 foi colorate, 8 lei 50 de snururi.  Daca as lua martisoare dincolo de pret, stiu ca nu le-ar purta. In general femeile poarte martisoare de la cei apropiati nu de la colegii de munca asa ca nu vad rostul unei astfel de investitii. Sa nu zic ca e  horror de greu sa gasesc un martisor fain. P.S. La birou sunt 36 de femei si 4 masculi....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate