Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Achiziție Duster

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postbobitad, on 28 februarie 2019 - 20:57, said:

@vlad cel nou , adica asta lansat in 2018. care arata mai bine, are interior mult peste cel vechi. si cum am zis insonorizarea. de restu nu mi-am dat seama.
pai nu ai vrut tu diesel? ce variante de diesel mai sunt in afara de 1.5 dci?
Ei, ăla sigur sare de 7000. :D
Diesel se cere, nu știam însă că 1.5 dci e singura variantă. Mai ales că din formularea ta "neapărat 1.5 dci" se înțelege că ar mai fi și alte modele diesel, dar ăla e opțiunea cea mai bună.

#20
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View PostPeter Blood, on 28 februarie 2019 - 20:57, said:

Lasă-l, poate fi şi aşa...
...sau asa,

https://www.google.c...i24.iXBtEmEXk4Q

#21
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postkommodore_ss, on 28 februarie 2019 - 21:00, said:

la o cautare pe google dupa: BMW rasturnat primim 180000 rezultate, Mercedes rasturnat 149000, Dacia rasturnata 107000, Duster rasturnat 31500.
Nemtestile merg mai bine pe capota?
Aici e vorba și de mediatizare / interes. E mai spectaculos să vezi un S-Class răsturnat decât o Dacie ordinară, să fim serioși. :D

#22
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Nevasta foloseste un Suzuki SX4 de ceva ani. Tocmai ne-am gandit sa il schimbam si am fost in vizita la Dacia pentru un Duster. Ma rog, s-a nimerit pentru ca achizitia vrem sa o facem peste 2 luni. Am facut si drive test.
Ce sa zic? Nu vreau sa fiu nasol dar Duster-ul din 2019 este mai spartan fata de Sx4 modelul vechi parerea mea. Si Sx4 vechi are multe plastice...
Oricum Dusteru nou are dotari acum de Suzuki vechi de 10 ani ceea ce e dezamagtor la un pret aproximativ egal.

#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostPeter Blood, on 28 februarie 2019 - 20:57, said:

Lasă-l, poate fi şi aşa...
Cauta Crossland rasturnat  sa vezi ca nu exista niciunul !!! Nu cauta dupa marca Opel ca la opel intra din 1964 toate ... daca tot vrei sa pari inteligent Posted Image

Edited by Baxon, 28 February 2019 - 21:10.


#24
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,021
  • Înscris: 09.01.2007
Nu exista mai multi cocalari decat aia cu bemveie.

#25
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postalexa32, on 28 februarie 2019 - 21:07, said:

Asemenea , cauta dupa model nu dupa marca ...

#26
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postoverseas, on 28 februarie 2019 - 21:05, said:

Nu sunt fan Dacia dar e de prost gust sa pretinzi ca se rastoarna.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MgBkzCj4B1Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Modelul 2018 pare într-adevăr să se descurce. :D

#27
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,021
  • Înscris: 09.01.2007
Culmea, modelul 4x4 are suspensie independenta, ceea ce ajuta pe sosea.

#28
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View PostSeteh, on 28 februarie 2019 - 21:08, said:

Nevasta foloseste un Suzuki SX4 de ceva ani. Tocmai ne-am gandit sa il schimbam si am fost in vizita la Dacia pentru un Duster. Ma rog, s-a nimerit pentru ca achizitia vrem sa o facem peste 2 luni. Am facut si drive test.
Ce sa zic? Nu vreau sa fiu nasol dar Duster-ul din 2019 este mai spartan fata de Sx4 modelul vechi parerea mea. Si Sx4 vechi are multe plastice...
Oricum Dusteru nou are dotari acum de Suzuki vechi de 10 ani ceea ce e dezamagtor la un pret aproximativ egal.
Deci Sx4 e cam aceeași clasă? Întreb, nu mă pricep.
Și "este mai spartan" e o expresie care-mi scapă. Tind să cred că e de bine, dar din descrierea ta duce mai mult spre rău. :D

#29
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008

View PostBaxon, on 28 februarie 2019 - 21:08, said:

Cauta Crossland rasturnat  sa vezi ca nu exista niciunul !!! Nu cauta dupa marca Opel ca la opel intra din 1964 toate ... daca tot vrei sa pari inteligent Posted Image
S-au vandut vreo 20 de Crosslanduri, normal ca nu s-au rasturnat inca.

#30
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

View Postkommodore_ss, on 28 februarie 2019 - 21:15, said:

S-au vandut vreo 20 de Crosslanduri, normal ca nu s-au rasturnat inca.
Se pot răsturna alea 20 de mai multe ori, ca să ridice statistica, nu-i nevoie de modele mai multe. :))

#31
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postkommodore_ss, on 28 februarie 2019 - 21:15, said:

S-au vandut vreo 20 de Crosslanduri, normal ca nu s-au rasturnat inca.
Hahahaha , tare asta ! poate 20000 de buc dar si asa nici macar una rasturnata Posted Image si fata de un Duster are 5 stele euroNcap nu 3 si alea date asa sa fie la Duster ca altfel nu lua nimeni masina aia  ...

Oricum nu vad ce legatura are ce masina am eu cu Dusterul ce se cere ?! E un rahat Dusterul , parerea mea dar asta nu inseamna sa nu cumparati daca va place .

Edited by Baxon, 28 February 2019 - 21:31.


#32
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postvlad29marko, on 28 februarie 2019 - 20:53, said:

La ce te referi când spui "cel vechi" și "cel nou"? Care sunt anii aferenți te rog?


Am mai citit și eu pe ici colo că au probleme cu stabilitatea în curbe, ce-i drept.
Are centrul de greutate prost poziționat? E ușoară? E construită prost? De ce se întâmplă asta?


De ce "1.5dci" neapărat?

Pai e mai inalta, nu se comporta ca o masina sport. Doar ca sunt multi dobitoci care cred ca au ceva Audi quattro cu suspensie sport si jante pe 20...

1.5dci deoarece e mai potrivit pentru caroseria respectiva. 1.6 16v consuma mult si e mai slab.

#33
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,967
  • Înscris: 01.03.2013

View PostPeter Blood, on 28 februarie 2019 - 20:57, said:

Lasă-l, poate fi și așa...
Eh daca tot s-a zis de Opel...poate fi si asa, ca in poza atasata. :D

Attached Files



#34
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Poststalker2142, on 28 februarie 2019 - 20:55, said:

desi exteriorul pare mare, la interior e inghesuit ca o masina de clasa mica
garda la sol inalta, masina usoara, suspensii moi= se rastoarna cu usurinta
numai 3 stele ncap, greutatea masinii mica vs dimensiuni ...lipsesc cateva sute de kg de otel vs masini comparabile
cauta pe google accident Duster, e plin de imagini cu dustere facute pachet sau cu rotile in sus

Sigur se rastoarna, am mers demult cand aveam Logan dupa un duster si nu ma puteam tine dupa el in curbe Posted Image
Probabil nu stiti voi sa-l conduceti...
Ce sute de kg de otel lipsesc ? Masina e facuta pe structura loganului daca nu gresesc, nu e platforma de suv, etc. Si e mai inalta ca restul, e mai buna in offroad ca orice masina de la concurenta. Sa nu uitam faptul ca are 3 stele doarece nu are anumite sisteme electronice, nu ca nu ar rezista cat de cat la impact.

View PostBaxon, on 28 februarie 2019 - 21:28, said:

Hahahaha , tare asta ! poate 20000 de buc dar si asa nici macar una rasturnata Posted Image si fata de un Duster are 5 stele euroNcap nu 3 si alea date asa sa fie la Duster ca altfel nu lua nimeni masina aia  ...

Oricum nu vad ce legatura are ce masina am eu cu Dusterul ce se cere ?! E un rahat Dusterul , parerea mea dar asta nu inseamna sa nu cumparati daca va place .

Termina cu hopleul... sunt cele mai proaste masini si mai nefiabile... crossland nu mi-as lua nici la 1000euro.

Edited by TruculMagic, 28 February 2019 - 21:35.


#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postvlad29marko, on 28 februarie 2019 - 20:55, said:

Evident că modul în care conduci e elocvent în discuția asta, dar nici aerodinamica sau construcția mașinii nu trebuiesc lăsate în afara subiectului.
Adevarat dar aici e de luat in seamna ca suv-ul nu e ca masina mica, are centrul de greutate mai sus si implicit stabiliate mai proasta. Suv-urile sunt pentru offroad sau bad road, nu pentru liniute. E drept ca Duster e crossover nu e suv full (adiac cu garda serioasa) dar tot nu e ca masina mica joasa.

#36
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
@vlad29marko: trebuie să te gândeşti bine dacă Duster e ceea ce îţi doreşti.Stai într-o zonă neasfaltată, sau dezăpezită rar iarna? Ai rude care locuiesc pe coclauri şi le vizitezi des? Practici sporturi în aer liber pe care pentru a le practica trebuie să parcurgi drumuri forestiere?

Dacă răspunsul oricărei întrebări de mai sus este "Da", atunci Duster e maşina de care ai nevoie.

Altminteri, mai gândeşte-te. Pune pe hârtie primele cinci lucruri de care ai nevoie (nu pe care le vrei) la viitoarea maşină şi vezi ce găseşti în banii de care dispui.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate